En Etkili Bit Şampuanı

Bit, çağımızda büyük bir problem olmasa da, başa geldiğinde büyük bir mesele haline geldiği tartışılmaz bir gerçektir. Tabii modern kimya sanayi bu konuda bize pek çok ürün sunmakta ve tedavi için alternatiflerimiz oldukça fazla olmaktadır. Ancak pek çoğumuz Bit Şampuanı isimleri hakkında bilgiye sahip değiliz ve bit tedavisi ile ilgili pek bir şey bilmeyiz. Örneğin paranit bit şampuanı dendiğinde hemen hiç kimsenin kafasında bir imaj belirmez. Elbette bu ürünle değil, etki alanı ile ilgilidir. Zira paranit oldukça etkili ve sağlıklı bir üründür, ancak bit tedavisi ihtiyacı popüler bir ihtiyaç olmadığı için markayı ancak kullananlar tanımaktadır. BU yazımızda bit talihsizliği ile yüzleşmiş olanlara bit tedavisi için kullanabilecekleri bit şampuanı isimleri hakkında bilgiler verecek, merak edenler için de faydalı bilgiler aktaracağız.

Bit Neden Olur?

Bitin ortaya çıkmasında birinci etken bulaşmadır. Bit, kirli ortamlarda, çoğunlukla toprağar yumurta bırakan bir parazittir. İnsan vücudunda, özellikle saçta kolayca yaşayabilir. Yağlı ve uzun saçları daha çok tercih etmekle birlikte, çocuklarda daha çok görülmektedir. Kız çocuklarından ziyade erkek çocuklarında ortaya çıkar ve bütün sosyal çevresine bulaşır.

Sirke ismi verilen, bit yumurtaları, uzun süre eşyalarda yaşayabilir. Bu nedenle bit tedavisini bedensel olarak tamamladıktan sonra, elbiseler ve ev eşyalarında da temizlik yapılması gereklidir. Zira herhangi bir yere yerleşen sirke, kısa zaman içerisinde bütünüyle temizlenmiş olan insan vücuduna tekrar yerleşmeyi başarabilir.

Bit tedavisi için en etkili yöntem bit ilaçları ve bit şampuanlarıdır. Her ne kadar kimyasal çözümler olarak tercih edilmeleri yönünde çekinceler olsa da, örneğin paranit bit şampuanı gibi bitkisel ürünler tercih edilerek olumsuzlukların önüne geçilebilmesi mümkündür.

Bazı bir şampuanı isimleri, ticari ambalajları hakkında bilgiler verelim.

En Etkili Bit Şampuanları

Bit şampuanları, medikal şampuan olarak tanımlanır ve marketlerde değil, eczanelerde satılır. Öncelikle bu bilgiyi vermekte fayda vardır.

Paranit bit şampuanı, organik ve bitkisel içeriği ile, yan etkileri olmayan ve kimyasal içeriğe sahip olmayan etkili bir bit tedavisi ürünüdür.  Düzenli kullanıldığında, çabuk ve etkili bir ürün olarak bitlerin giderilmesi üzerinde etkilidir.

En Etkili Bit Şampuanı 1

Kewllada bit şampuanı 2. Jenerasyon permetrin bazlı bir üründür. Oldukça etkili bir ürün olmasına karşın, kimyasallar sebebiyle zararlı etkilerinden söz etmek mümkündür. Bu nedenle küçük çocuklar ve hamilelerde kullanımı uzman kontrolünde olmalıdır. Eczanelerde bulunabilmektedir.

En Etkili Bit Şampuanı 2

En iyi tanınan bit şampuanıdır. Popüler bir üründür. Kimyevi şampuanların hepsi kadar etkilidir. Kolay tedarik edilir, kullanımı kolaydır. Fiyatları bakımından uygun niteliktedir.

En Etkili Bit Şampuanı 3

Permetrin bazlı ürün, yine kwellada gibi medikal bir şampuandır. Kimyasal bileşenleri yaklaşık olarak diğer ürünlerle aynıdır. Etkilerinin bir miktar yüksek olduğu iddia edilmekte olsa da, tüm ürünlerin yaklaşık aynı etkiyi ortaya çıkardığı bilinmektedir.

En Etkili Bit Şampuanı 4

Bit şampuanları kit olarak satılır. Bit tarağı ile kullanılması gerekir ve sadece yıkamak yeterli değildir. Mutlaka tarak ile bit ve sirkelerin toplanması gereklidir. Aksi halde canlı bitler yok edilse dahi sirkeler kalabilir, bu durumda tekrar bit oluşumu kaçınılmazdır. Bit tedavisi için birinci adım, kesinlikle fiziksel arınma olacaktır. Gözlere kaçmamasına özen gösterilmeli ve tarak uygulaması esnasında durulanmamış olması gereklidir. Biraz sıkıntılı bir süreç olsa da, doğru yöntemle kolayca arınılabilmesi mümkündür.

Paranit Bit Şampyanı 200ml: 60TL

Kwellada Bit şampuanı 60ml: 6TL

Antibit Bit Şampuanı 75ml: 17TL

Metrin Tıbbi Şampuan 60ml: 14TL

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-etkili-bit-sampuani/