En Güzel Erkek Saç Modelleri

En güzel erkek saç modelleri her sene yeni bir kıvılcımla başlar ve hızla yayılarak kendi cumhuriyetini kurar. Tüm dünyayı etkileyen, Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de fırtına gibi esen, trend hale gelen erkek saç kesim modelleri, genellikle dünyaca ünlü aktörlerin, modellerin ve futbolcuların kesim tarzları rol model alınarak uygulanır ve hedefi 12’den vurur. Öyle ki sokaklarda, caddelerde, beyaz perdede, sihirli camda ve hayatın içinde her an karşılaşılan bu saç modelleri büyük bir hızla yayılarak saç modasını oluşturur. Bir erkeğin en önemli aksesuarının, süsünün ve dahası makyajının saçları olduğu düşünülürse, erkekler için saç stillerinin ne kadar mühim olduğu daha da öne çıkar. İlhan Mansız, David Beckham gibi Türk ve dünya futbolunda yıldızlaşmış isimlerin saç modellerinin bir dönem dünyayı kasıp kavurduğunu hatırlayabilirsiniz örneğin.

Şimdilerde ise ünlü ve yakışıklı aktörlerin sahip olduğu saç kesimleri ve saç modelleri, avangard bir rüzgarla her milletten erkeğin en güzel makyajı haline geldi.

Elbette erkekte seksapel, sadece saçla sınırlı değil. Uzun bir boy, kaslı ve yapılı bir vücut, sağlam bir kemik yapısı ve anlamlı bakışlar erkekte fiziki görünümde en önemli unsurlar. Ve saçlar da işte bu yapının son rötuşu ve belki de en mühim dokunuşu. Kafatasını dış koşullara karşı korumak için var olan saçların bu kadar asal, mübalağasız ve temel bir ihtiyaca hizmet etme vazifesi; tasarlanmış ve üzerinde düşünülmüş modellerle şekillendirilerek erkekte çekiciliğin lokomotifi olması hem şaşırtıcı hem de hayran olunası bir detaydır. Zaten görselliği gizemli kılan şey de bu değil midir?

Dünyaca ünlü aktörler Leonaro Di Caprio,  Brad Pitt, Justin Timberlake, David Gandy, Johnny Deep,  Josh Holloway gibi aktörler sadece çekici gülüşleri ve yapılı vücutlarıyla mı dikkat çekiyor sanıyorsunuz?

Ya saçları?

Geriye doğru taranmış, hafif dalgalı veya düz, hacimli ve enerjik saç kesimleri onları hem klas bir çizgiye taşıyor, hem de tüm dünya erkeklerinin erkek saç şekilleri mevzuunda onlardan rol çalmasını sağlıyor.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 5

 

Saç modelleri erkek dünyasında gerçekten de neredeyse apayrı bir sektör. Saç tasarımlarını yapan erkek kuaförlerinden tutun da, saçları şekillendirmek için kullanılan onlarca aparat, saç şekillendirme ürünleri, kozmetik maddeler, kataloglar ve daha bir sürü şey. Her şey o amaca hizmet ediyor aslında. Kendini beğenme ve beğendirme çabası ve aynada kendiyle göz göze geldiğinde mutlu olan ruhlar…

Çünkü saçlar aslında ruha hitap eder.

Klasik Erkek Saç Modelleri

Nasıl ki kadınlar, her ne kadar kısa saçlarla da çok hoş ve çekici görünseler de genellikle uzun saçlarla anılır ve kadınlığın en önemli sembolleri arasında bu uçuş uçuş uzun saçlar dile getirilir. İşte erkeklerde de kısa ve iyi kesilmiş bir saç maskülenliğin en kuvvetli ifadelerinden biridir ve erkeklere sanki kısa saç daha yakışır. Elbette bu bir zevk ve tercih meselesi ama bunu biz söylemiyoruz, dünya dili söylüyor: “Erkekte kısa saç iyidir. “

Klasik Erkek Saç Modelleri 4

Erkek saç stilleri arasında en klasik modellerden birisi Fransız kesim olarak da adlandırılan Sezar kesimdir. Roma kayzeri Sezar’ın saçlarından esinlenerek tasarlanmış bu kesimde, saçların yanları ve arkaları kısa, üstlere doğru çıkıldıkça kademe kademe uzun bırakılarak kesim yapılıyor. En uzun kısımsa saçın en tepe noktası. Erkek saç şekilleri içinde önemli bir yeri olan bu modelde kısadan uzuna doğru giden ve bunu doğal bir şekilde yapabilen makas darbelerinin hüneri söz sahibidir.

Klasik Erkek Saç Modelleri 3

Fransız kesim iyi ama biraz daha modern olsa diyorsanız Amerikan tarz denilen yanların ve ense kısmının daha kısa tıraşlandığı ve kafa derisinin göründüğü modeller de seçimleriniz arasına girebilir. ‘Saçlarım hem klasik hem de modern dursun’ diyorsanız Amerikan tarz tam size göre…

Kısa Saç Modelleri Erkek

Erkekte uzun saç, çok çok eski tarihlere kadar gidiyor. O kadar arkaik, o denli eski. Yani kısa saç modelleri erkek  dünyasında ne kadar sağlam bir konumdaysa, uzun saçlar da yabana atılacak kadar uzak ve yabancı değil. Dönem dönem moda olup sonra kayıplara karışan erkek uzun saç stilleri sonra bir dönem geliyor ki çıkageliyor ve yeniden kendini hissettiriyor. Ama kabul etmek gerekir ki kısa saç modelleri erkek dünyasında hep özel ve sarsılmaz bir bölmede saklı ve yeri de gayet sağlam kurgulanmış. Hele de şimdilerde nereye baksak karizmatik, havalı, çekici ve hoş erkek saç kesim modelleri özellikle genç erkekler tarafından tercih ediliyor. Asimetrik saç modelleri de yine özellikle genç erkekleri son derece havalı ve modern gösteriyor.

Beyler, o halde söyleyelim bu saç modelleri ile gayet maskülen ve tarz sahibisiniz.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 1

Uzun Saç Modelleri Erkek

Dedik ya erkekte uzun saç stilleri yeni tanışılan bir stil değil ve kısa saçın yeri de ayrı. Ama gerçek şu ki uzun saçlarıyla klasik hale gelmiş ve öncü bir figür olarak pek çok erkeğe ilham olmuş uzun saçlı ünlü erkekler bu stilin en iyi taşıyıcıları.

Johnny Deep uzun saçlarıyla Karayip Korsanları’nda arz ı endam ettiğinde kim bilir kaç erkek saçlarını uzatmayı düşündü ve sabırsız bir bekleyişle bu amacın ulaştı.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 6

Uzun saç modelleri, salaş, serseri, özgüvenli ve özgür erkeğin belki de en önemli atribitü oldu ve yerini sonsuza kadar sağlamlaştırdı besbelli. Ta ki dünyada erkek soyu devam edene kadar…

Yandan ayrılmış, hafif dalgalı, düz, doğal, gür veya seyrek fark etmez her baş salınımında geriye atılan ve erkekteki tüm asi, güçlü ve kendinden emin ifadeleri tutamları arasından haykıran saçlar.

En Güzel Erkek Saç Modelleri 2

Yüzünüze ve hikayenize uyan bir uzun saç stili yakalarsanız asla bırakmayın. İşte o sizin tarzınızdır

Erkek saçı ister uzun olsun ister kısa mutlaka makas görmeli ve görüyor da. İşte önemli olan husus o makası tutan ellerin son derece hünerli, mahir ve yaratıcı olması. Her model ve her ürün her saçta kendini göstermez, iyi durmaz. Saçın hacmi, saç tellerinin yapısı ve kalınlığı, rengi ve kimyası modeli kendine çeker zaten. Bunu da en iyi ortaya çıkaracak kişi seçtiğiniz kuaför olacaktır beyler…

En güzel makyajınız olan saçlarınız aynı zamanda sizi anlatan hikayeniz, tavrınız ve tarzınızdır.

Onu iyi seçin diyoruz…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-guzel-erkek-sac-modelleri/