En İyi CC Krem

En iyi cc krem, kozmetik dünyasında çareler tükenmez. Bazı ürünler hem cilde bakım yaparken hem de makyaj malzemesi işleviyle kullanılırlar. Sözgelimi ciltteki renk eşitsizlikleri için yoğun kapatıcıları kullanmak istemeyenler cc krem ve muadillerini kullanabilirler.

En İyi CC Krem 1

BB kremler ortalığı kasıp kavururken cc kremler onların tahtını sallamaya geldiler adeta. CC krem, İngilizce “Color Correcting” cümlesinin baş harflerinden oluşur. Renk düzgünleştirici anlamına gelir. BB kremin geliştirilmiş hali de diyebileceğimiz cc kremler daha da hafif bir formüle sahiptir.

İçerik olarak bb kreme göre daha besleyici bir özelliğe sahip olan cc kremler daha yüksek bir kapatıcılık etkisine sahip.

Tam da bu noktada cc krem nedir,  en iyi cc krem markası hangisi gibi sorular gündeme gelir. CC krem, hafif bir kapatıcı özelliği olan ve cilde eşit renk tonu sağlayan bir kremdir. Hatta bir nevi renkli nemlendirici de denebilir.

En İyi CC Krem 2

Cildinin pürüzsüz, parlak, ışıltılı ve doğal görünmesini isteyenler için son derece ideal bir ürün olan cc kremler yağlı ve hassas cilde sahip kişilerce de kullanılabilir. İnce bir yapısı olan cc kremler hem nemlendirir hem de güneş koruyucu özellikleriyle cildi dış etkenlere ve güneş ışınlarına karşı korurlar. Makyajdan önce fondöten ve pudranın altına uygulanacak olan cc krem ile ten makyajı da uzun süre muhafaza edilmiş olacaktır.

CC krem kullanmayı düşünüyorsanız en iyi cc krem markası hangisidir sorusuna yanıt arıyor olmanız muhtemeldir.

En İyi CC Krem 3

En iyi cc krem markaları olarak Garnier, Nivea, Missha, Clinique, Erborian, Chanel, Clinique Superdefense, Olay total effects,  Maybelline, Loreal, Flormar, Neutrogena’yı sayabiliriz. En iyi cc krem hangisi sorusuna aslında siz kendiniz deneyimleyerek yanıt bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-iyi-cc-krem/