En İyi Güneş Kremleri

En İyi Güneş Kremleri
Güneş dünyayı ısıtan ve aydınlatan kocaman bir enerji topu. Onsuz yaşam karanlıklara gömülür, her yer buz keser ve canlıların yaşam enerjisi biter. Bu hayati ısı ve ışık kaynağı, bunca faydası ve öneminin yanında, yakıcı ışınlarına direkt ve uzun süreli maruz kalan ciltlerde ise olumsuz tesirler bırakabiliyor; güneş yanıkları, ciltte lekelenmeler, güneş lekeleri, çiller, cilt kırışıklıkları, erken yaşlanma ve cilt deformasyonlarına sebep olabiliyor.

Bu eşsiz yaşam kaynağına karşı doğru koruma geliştirilirse, ondan korkmaya gerek kalmaz. Özellikle yaz mevsiminde ve güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde, hiçbir koruma unsuru olmaksızın, uzun süre güneşe maruz kalmak, ciltte kalıcı güneş lekeleri ve cilt kanseri gibi tehlikeli sonuçlara bile davetiye çıkarıyor. Peki ne yapacağız? Yazın en güzel tarafı olan deniz ve kum ikilisinden uzak mı duracağız? Güneşin sıcacık ışınlarının tenimizde gezinmesinden mahrum mu kalacağız? Elbette hayır. Uygun cilt koruma ürünlerini kullanarak ve güneş ışınlarının çok dik gelmediği saatlerde güneşe çıkarak, güneşin zararlı etkilerinden olabildiğince korunmak mümkün.

En-İyi-Güneş-Kremleri1

Cildimizi güneşe karşı en etkili savunan kalkanlardan biri ve ilk akla geleni yüksek koruma faktörlü güneş kremleridir. Güneşe çıkmadan önce sürülen güneş kremleri; deniz ve havuza girip çıktıktan, yoğun olarak terledikten ve sürdükten 2 saat geçtikten sonra tazelenmelidir. Güneş kremlerinin, cildi güneşin olumsuz etkilerinden ve bilhassa güneş lekelerinden kesin olarak ve yüzde yüz korudukları hususunda çok net bir bilgi yoktur. Nasıl olsa güneş kremi sürdüm diye güneş altında fazla kalmamak gerekiyor.

Güneş-Lekeleri,

Piyasada pek çok güneş kremi seçeneği var. Şimdiye kadar herhangi bir koruma ürünü kullanmadıysanız, yahut marka çeşitliliğinde kafanız karışıyorsa size vereceğimiz liste ile en uygun güneş kremini seçebilirsiniz.

İşte En İyi Güneş Kremleri ve Fiyatları

Hamilton Güneş Kremi: Avustralya markası olan bu krem, güneş ışığına karşı hassas beyaz ciltler için son derece ideal bir ürün. 68 TL ila 89 TL arasında değişen losyon, krem, sprey gibi ürün gamı ile satışa sunuluyor.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Hamilton-Güneş-Kremi

Solante Güneş Kremi: Her cilt tipi ve problemi için farklı çözümler sunan son derece etkili ve eski bir markadır. Hamileler için, çocuklar için, akneli ciltler için, bebekler için vb. gibi değişik formülleri vardır. 59 TL ila 76 TL arasında fiyat yelpazesine sahiptir.

En-iyi-güneş-kremleri-Solante-Güneş-KREMİ

Sebamed Güneş Kremi: En çok tanınan markalardan biri olan Sebamed, çok yüksek koruma ve bloke etme özelliklerine sahiptir ve güneşin yaşlandırıcı ışınlarına karşı üst düzey koruma sağlar ve en iyi güneş kremleri arasında yer alır. Güneşe dayanıksız ve çabuk yanan ciltler için ideal bir güneş kremi olan Sebamed güneş kremi, nemlendirici kompleksi ile cilt elastikiyetini sağlamak için aktif olan etken maddeler içerir. Cilde 24 saat nem sağlar, suya ve terlemeye karşı 6 saat dayanıklıdır. 38 TL ila 57 TL arasında satış fiyatı vardır.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Sebamed-Güneş-kremi

La Roche Posay Güneş Kremi: Her tür cilt tipin uygun, nemlendiren ve hafif formülüyle dermokozmetik ürün satışı yapan eczanelerde de rahatlıkla bulunabilecek etkili ve en iyi güneş kremlerinden biridir. 48 TL ila 53 TL arasında fiyat seçenekleri vardır.

En-İyi-Güneş-Kremleri-La-Roche-Posay-Güneş-Kremi

Roc Güneş Kremi: En iyi güneş kremlerinden biri de Roc markasına aittir. Sürüldüğü andan itibaren UVA ve UVB ışınlarının %95’den fazlasını bloke eden yüksek performanslı bir krem olan Roc güneş kremi, nemlendirme özelliğiyle de öne çıkıyor. Cilt hem güneşin zararlı ışınlarından korunmuş oluyor, hem de kadife bir dokunuş sağlar. Dokusu yumuşak ve yağsız olduğundan kullanım kalitesi son derece iyidir. Ciltte ve kıyafetler üzerinde kalıntı bırakmaz. 45 TL ila 53 TL arasında değişen ürün gamına sahiptir.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Roc-Güneş-kremi

Arko Güneş Kremi: Çok açık ve hassas tenli kişiler için ideal bir güneş kremidir. Cildi nemlendiren ve besleyen Aloe Vera ile daha da güçlenen Arko güneş kremi, cilde yoğun bir nem ve pürüzsüzlük sunar. UVA & UVB filtre sistemi ve E vitamini takviyesiyle cildi güneşin tüm kızgınlığına karşı serin ve dayanıklı tutar.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Arko-Güneş-Kremi

Avene Güneş Kremi: Bir Fransız markası olan Avene güneş kremi, hassas, kuru, yağlı, akneli ciltler için çok değişik ve cilt tipine özel geliştirilen formüllerle satışa sunuluyor. Cilt hassasiyetini azaltan, nem veren ve yoğun koruma sağlayan Avene güneş kremi, kullanıcılarından da tam not alıyor ve 40 TL ila 75 TL arasında değişen ürün çeşitliliğine sahip.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Avene-Güneş-Kremi

Daylong Güneş Kremi: Daylong 50 faktör güneş kremi de yüz güldüren sonuçlar sağlayan başarılı formülasyonu, suya ve terlemeye dirençli yapısı, ciltte yağ ve kalın tabaka oluşturmayan, cilde doğal ışıltı kazandıran kıvamı ile cildi güneşe karşı çok etkili ve verimli şekilde koruyor.30 TL ila 60 TL arasında satış fiyatlarına sahip olan Daylong güneş kremine dermokozmetik ürün satışı yapan seçkin eczaneler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Daylong-Extreme-Güneş-Kremi

Coppertone Güneş Kremi: Cildi güneşe karşı korurken aynı zamanda da nemlendirip besleyen Copportone, son derece değerli bir güneş kremidir. 39 TL ila 50 TL arasında çeşitlenen bir fiyat gamına sahiptir.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Coppertone-Güneş-Kremi

Garnier Güneş Kremi: Güneşe karşı etkin koruma sağlayan Garnier güneş kremi, kapatıcı özelliği de olan yapısıyla sürüldüğü andan itibaren cilde pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm de kazandırıyor. Yoğun kıvamına rağmen ciltte asla yağlı ve kalın bir tabaka oluşturmayan Garnier tüm seçkin kozmetik marketlerde 12 TL ila 38 TL arasında satışta.

En-İyi-Güneş-Kremleri-Garnier-Güneş-Kremi

Bebekler için Güneş Kremi: Bebek cildinin yetişkinlere göre çok daha ince, nazik, hassas ve dış etkenlerin zararlarına daha açık olduğu gerçeği göz önünde bulundurulursa, onları en yüksek koruma faktörlü ve bebekler için özel olarak formüle edilmiş güneş koruma ürünleriyle adeta sarıp sarmalamak gerekiyor.  Bebekler için güneş kremi tasarlayan pek çok marka var ama biz Sebamed ve Trukid’i önerebiliriz. 40 TL ila 85 TL arasında değişen fiyat çeşitliliğine sahip bu ürünlerle bebeğinizin hassas ve beyaz cildi güneşe karşı emniyette olacak.

Tüm bu saydığımız güneş kremleriyle cildinizi güneş lekelerine karşı etkin olarak savunabilir ve koruma altına alabilirsiniz.

En iyi güneş kremleri arasından siz de kendi cildinize ve bütçenize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-iyi-gunes-kremleri/