En İyi Mantar İlacı

Tırnak, saç, ayak vb. vücudumuzun çeşitli yerlerinde görülen mantar oluşumu, zamanında müdahale edilmediği takdirde ilerleyen ve bulaştığı bölgede kaşıntı, kızarıklık, cilt lezyonları gibi rahatsızlıklara neden olan bir rahatsızlık türü.

Her yaşta kişinin yakalanabileceği bu rahatsızlık, saç mantarı, kasık mantarı, ayak mantarı, vücut mantarı, tırnak mantarı gibi vücudumuzun farklı bölgelerinde görülebiliyor. Bu hastalık, insandan insana geçebileceği gibi hayvanlardan insanlara da bulaşabiliyor.

Piyasada ayak mantar ilacı, kasık mantar ilacı ya da vajinal mantar ilacı gibi birden çok ürün mevcut. Ürünlerin çoğu ise krem ve jel formlarında satılıyor. En etkili mantar ilacı listesinde ise ilk sırada Travazol yer alıyor.

En İyi Mantar İlacı 1

Mantar Rahatsızlıkları ve Çeşitleri

Mantar rahatsızlıkları söz konusu olduğunda hemen hemen her kişinin hayatında en az bir kez yakalandığı mantar hastalığı; ayak mantarı.

En İyi Mantar İlacı 2

Ayak derisinde soyulma, beyazlaşma, kaşıntı vb. belirtiler ile kendini belli eden ayak mantarı ilacı ise Travazol.  Hastalıklı deri bölgesine yani ayakta bulunan mantara sürülmesi gereken Travazol; ayak tabanındaki sertleşmeleri bile zaman içerisinde yumuşatıyor. 2 hafta gibi bir süre içerisinde ayaktaki mantarın iyileşmesine yardımcı olan Travazol, aynı zamanda kasık bölgesinde ve genital bölgede de kullanılabiliyor.

Kafa derisinde ve saçlarda görülen ve saç dökülmesini de beraberinde getiren saç kıran(saç mantarı); genellikle çocuklarda görülen ancak zaman zaman yetişkinlerde de görülmesi muhtemel olan bir diğer mantar türü.

En İyi Mantar İlacı 3

Saç derisinde saçsız bir alanın oluşmasına neden olan saçkıran tedavisinde ise genellikle kremler kullanılıyor. Kremlerin yanı sıra Literal gibi saçların döküldüğü bölgeye uygulanan losyonlar da mevcut.

Özellikle ayak parmaklarında yer alan tırnakların renk değiştirmesi ya da belirgin bir şekilde çürümeye başlaması ile kendini belli eden tırnak mantarı, genellikle ayak mantarına eşlik eden bir diğer mantar çeşidi.

En İyi Mantar İlacı 4

Tırnak mantar ilacı olarak piyasada bulunan en etkili ilaçlardan biri; Excilor tırnak mantarı kremi. Tırnağa tamamen nüfus eden bu ilaç, tırnakta kısa sürede gözle görülür iyileşmeler yaşanmasını sağlıyor.

Vücudun herhangi bir kısmında ortaya çıkan, zamanla yayılarak vücudunun büyük bir bölümünü kapsayan vücut mantarı; kızarıklık, pullanma ve kaşıntı şeklinde kişiyi rahatsız eden, zamanında tedavi edilmediğinde vücudun hemen hemen tüm bölgesine de yayılan mantar rahatsızlığı.

En İyi Mantar İlacı 5

Vücut mantarı ilacı olarak, daha çok vücut mantar kremleri kullanılıyor. Kremin tek başına yeterli olmayacak seviyede olduğu ilerlemiş durumlarda ise kesinlikle bir doktora danışmak ve doktor tarafından reçete ile verilen mantar ilaçlarının kullanılması gerekiyor.

Vücut mantarı da diğer mantar çeşitleri gibi tedavi edilmediği takdirde kendiliğinden geçmiyor. Yani mantarın ilaç ile tedavi edilmesi bir zorunluluk.

Kasık bölgesinde kızarıklıklar, kırmızı ya da kahverengi lekeler şeklinde görülen kasık mantarı; bölgede şiddetli kaşıntı oluşmasına, şiddetli ağrıya hatta bölgede şişlik ve akıntıya bile neden olabilmekte.

En İyi Mantar İlacı 6

 

Kasık mantarı ilacı olarak, doktor tarafından verilen merhem ya da pomatlar kullanılıyor. Ciddi kasık mantarı enfeksiyonlarında ise kişi, ağız yoluyla ilaç almak zorunda da kalabilmekte.

Kadınlarda görülen ve vajinal floralarda bulunan mantarın kadının vücut direnci düştüğünde çoğalması ile yayılan vajinal mantar; vajinal akıntının süt ve peynir kesiği şeklinde ve kaşıntılı olmasına neden olan bir mantar rahatsızlığı.

En İyi Mantar İlacı 7

Vajinal mantar ilacı olarak daha çok doktorlar tarafından verilen antibiyotikler tüketiliyor. En etkili vajinal mantar ilacı ise Flucan 150 mg kapsül. Tek kullanımlık olan bu antibiyotik, kısa sürede mucizevi bir etki gösteriyor ve vajinal mantara neden olan bakterileri yok ediyor.

En iyi mantar ilacı isimleri listemiz bu şekilde. En iyi sonuç için tedaviye başlamadan önce bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-iyi-mantar-ilaci/