En İyi Uçuk Kremleri

Konu İçindeki Başlıklar

Uçuk, vücudumuzda her an bulunan bir virüsün, bağışıklık sisteminin ani çöküşlerinden istifade ederek harekete geçmesi sonucu ortaya çıkan iltihaplı lezyondur. Her ne kadar, hemen her zaman doğal tedavi yöntemlerini öneriyor olsak da, modern farmokolojinin nimetlerinden de faydalanmak mümkündür. Üstelik uçuk tedavisi için geliştirilmiş kremlerin yan etkileri neredeyse sıfır düzeyindedir, uygun fiyatlı ve oldukça etkili olduklarını söylemek yanlış olmaz.

Uçuk için geliştirilmiş olan kremler, güçlü antiviral etkileri olan kremlerdir. Ortak spektrumlu olmalarının yanında, bazılarının özel etkileri de söz konusudur. Antiseptik tiplerine göre efektleri değişen boyutlarda olabilmekte olup, etki süreleri bir miktar değişebilmektedir. Bu yazımıda en iyi uçuç kremleri hakkında bilgiler ileteceğiz.

En İyi Uçuk Kremleri

Zovirax

Ticari ismi Zovirax olan ürün, Asiklovir etken maddesini içerir. Dudak uçukları, genital uçuklar ve zona üzerinde etkili olmasının yanında vücutta meydana gelebilecek tüm iltihaplı lezyonlar üzerinde etkilidir.  Başlıca etkili olduğu virüs tipleri Herpex Simplex ve Varicella Zoiser virüsleridir. Oldukça hızlı biçimde etki oluşturan ürünün, bilinen tek yan etkisi bazı ciltlerde alerjiye sebep olmasıdır. Ayrıca ağızdan alınması oldukça sakıncalı olduğundan, özellikle dudak uçuklarında kullanımı esnasında Zovirax yutulmaması için özen gösterilmesi gereken bir üründür.

Vectavir

Etken maddesi pensiklovir olan Vectavir krem, artırılmış etkileri olan, güçlü bir uçuk kremidir. Vectavir Propilen Glilok ve Ketostearil alkol içermekte olduğundan tahriş edici etkilere sahiptir ve 12 yaşıdnan küçük çocuklarda, hamilelerde ve ağır tedaviler alan; örneğin kanser hastalarında kullanılmadan önce hekim onayı alınması gereken bir ilaçtır. Bilinen yan etkileri içerisinde, alerjinin yanında cilt tahrişleri başta gelmektedir. Genel olarak uçuk virüsü üzerinde etkilidir, ancak vücutta meydana gelebilecek pek çok iltihap için de etkilidir. Ani etki eden bir üründür, saatler içerisinde somut etkileri gözlemlenebilir.

Acyl

Acyl, Uçuk virüsü, Suçiçeği ve Zona tedavisinde kullanılmakta olan geniş spektrumlu bir antiviraldir. Uçuk virüsüne bağlı deri enfeksiyonları üzerine eser miktarında uygulandığında saatler içerisinde etkili olan, güçlü bir etken maddeye sahiptir. Zovirax ile aynı bileşene sahip olup, muadil sınıfında yer almaktadır. Yan etkisi yutulmadığı sürece olmayıp, yutulduğunda karın ağrısı ve nadir vakalarda diyare meydana gekebilmektedir.

Herpclair Jel

Medikal ilaçlardan farklı olarak, farmokolojik bileşenleri olmayıp, ilaç kayıt sistemine dahil olmayan bir üründür. Etken maddelerini doğal unsurlardan sağlamakla birlikte, kimyasal yan etkileri bulunmayan Herpclair Jel, Uçuç tedavisi için evde yapacağınız uygulamaların ticari ambalaja girmiş biçimidir. Geniş bir etki alanında söz etmek doğru değildir. Ancak oldukça etkili bir uçuk kremi olduğu söylenebilir. Her şeye rağmen yutulmamalı ve kullanmadan önce alerji testi uygulanmalıdır. Herpclair jel ürününün, doğal ürün satan her mağazadan tedariki mümkündür reçetesiz satılmaktadır.

En İyi Uçuk Kremleri 1

 

Bepanthen Roche lisansı ile birlikte Bayer İlaç tarafından üretilen, oldukça geniş bir ürün yelpazense sahip ürün grubunun üst ismidir. Bepanthen ismi taşıyan 10 kadar farklı ürün bulunmakta olup, uçuk üzerinde etkileri bulunan ürün, Bepanthen kremdir. Esasında bir antiviral olmayan ürünün içerisinde yer alan bazı antiseptikler, uçuk virüsü üzerinde de etkili olduklarından, özellikle yan etkilerinin sakıncalı olabileceği durumlarda tercih edilir. Örneğin, 12 yaş altı çocuklar, hamileler ve ağır tedavi almakta olan hassas bünyelerde Bepanthen en doğru tercih olacaktır.

Asiklovir etken maddeli bir diğer antiviral olan Virolis, Zovirax ve Acyl kremler ile eşlenik üründür. Yan etkileri ve endikasyonları bakımından tam olarak aynı olmakla birlikte, ilaç bileşenleri itibariyle elbette ürünler arasında bir takım farklar olması mümkündür. Genel olarak etkilerinin aynı olduğu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-iyi-ucuk-kremleri/