En Tarz Erkek Saç Kesim Modelleri

Günümüzde artık erkekler de saç konusunda yeni trendleri takip ediyor ve moda saç kesimlerini kendi saçlarında uyguluyor. Özellikle dünyaca ünlü futbolcuların ve aktörlerin saç kesimleri pek çok erkeğin bu saç modellerinden esinlenmesini sağlıyor. Öyle ki yıldız bir futbolcunun saç modeli tüm dünyayı kasıp kavurabiliyor ve o denimin saç modasını belirleyebiliyor.

En tarz saç kesim modelleri erkek saç modasının belirlediği kesim ve şekillendirme formlarından oluşuyor.

 • En tarz erkek saç kesim modelleri aşağı yukarı her sene değişiyor, üzerine yeni bir şeyler ekleniyor, detaylarda farklılaşıyor  ama bu rüzgar hiç dinmiyor.
 • Kısa saç kesim modelleri ne olursa olsun erkeklerin en çok tercih ettiği modellerden biridir. Kısadan kastımız, her tarafı eşit kısalıkta kesilmiş modeller değil elbet. Bazı yerleri kademeli olarak uzun bırakılmış modeller birbirinden çeşitli kombinasyonlar üretebiliyor.
 • Kısa kesilmiş yani az saçlarla da şık görünmek mümkün. Her sene saç modelleri ve kesimleri bir iki dokunuşla farklı bir seyir kazanarak aynı temel üzerinden, detaylarda farklılaşarak var olmaya devam ediyor.
 • Yanların ve arkaların iyice tıraşlandığı, üst kısımların ise biraz daha uzun bırakıldığı kesimler, saç şekillendiren ürünlerle şekillendirilerek son derece havalı ve karizmatik modeller elde ediliyor.  Bu modern tarz kesimlere uyan kıyafetler ve gözlük gibi aksesuarlarla apayrı bir havaya bürünmek mümkün.

 • Taranması ve bakımı kolay olan kısa saçlar, dökülme ve şekil alma problemini de en az yaşayan saçlardır.
 • Kısa saç kesim modelleri oldukça da bol alternatifli modeller olarak karşımıza çıkıyor. Uzun bırakılmış bölümleri dalgalı, karışık, dağınık kısa saçlar, Amerikan stil kısa saçlar, kısa saç dendiğinde ilk sökün edenler…

En Tarz Erkek Saç Kesim Modelleri 1

 • Erkekte uzun saç kesim modelleri de hayli ilgi çekici olsa da şu bir gerçek ki, iyi kesilmiş bir kısa saç modeli, erkeği erkeksi ve çekici gösteren en önemli detaylardan birisi…
 • Uzun saç kesim modelleri erkek dünyasında dönem dönem moda olan ve bazı erkeklerin kendini sadece bu sille iyi hissettiği bir modeldir. Daha çok genç erkeklerin ve kendini farklı hissetmek isteyenlerin tercih ettiği bir model olan uzun saç modelleri, hem dalgalı, hem düz, hem de kıvırcık saçlara uygulanabilmektedir.

En Tarz Erkek Saç Kesim Modelleri 3

 • Dalgalı saçları uzun olarak kullanmak hayli avantajlıdır; zira hem hacimli durur, hem de kat verilirse son derece şık bir görünüm arz eder.
 • Erkekte uzun saçlar, eğer düz yapıdaysa, bakımı biraz daha zor olacaktır. Düz saçlar, dalgalı saçlar kadar hareketli görünmezler. Düz saçları çok fazla uzatmamak ve mümkünse kat verdirmek, daha bakımlı ve şık bir stil ortaya çıkaracaktır.
 • Kıvırcık saçlı erkeklerin saçlarını uzatma hususunda biraz daha seçici ve titiz modeller tercih etmeleri gerekir. Yuvarlak kesimli modeller iyi bir seçenek olabilir.

En Tarz Erkek Saç Kesim Modelleri 1

 • Yuvarlak yüzlü ve geniş yüzlü erkekler uzun saç kesim modellerini tercih edebilirler.
 • Dalgalı saç kesim modelleri düz saç stiline göre model ve kullanış açısından daha avantajlıdır diyebiliriz.
 • Saçlara deniz tuzu spreyi ile nem verildikten sonra saç dağıtıcı uç aparatı takılmış saç kurutma makinesi ile saçlar dağınık bir efekt yakalamış olur. Saç dağıtıcı, saç diplerine yakın tutularak kurutma işlemi uygulanırsa daha iyi bir sonuç alınmış olur. Ama bu işlemi yaparken makinenin ısı ayarını düşükte tutmak gerekir ki, saçlar elektriklenerek kabarmasın. Saç dağıtıcı uç yoksa, makinenin ısı ayarı düşükte tutularak saçlara şekil verilebilir.
 • Saç kesim modelleri erkekler için de modadan ziyade, yüzlerine yakışan modellerden tercih edilmelidir.
 • Kesimi iyi yapılmış bir saça istenen etkiyi ve modeli oturtmak kolaydır. Önemli olan husus saçın çizgileri yani kesim şeklidir. Bunda sonrası oldukça kolaydır. Bunun için de hem sizin ne istediğinizi bilen, hem de yüzünüze hangi modelin gideceğini iyi tasarlayıp ona göre kesim yapan bir kuaförle çalışmanız iyi olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-tarz-erkek-sac-kesim-modelleri/