Erkek Atkısı Nasıl Örülür?

Atkı, günümüz erkek modasının en önemli ürünleri arasında yer almaktadır. Hem aksesuar olarak, hem de kış aylarında sıcak tutan bir giysi olarak tercih edilmektedir. Günümüz modasında klasik ve spor tarzlara uygun atkı modelleri mevcuttur.

Erkek Atkısı Nasıl Örülür?

Bizde erkek atkısı nasıl örülür video tanıtım ve görsellerle birlikte genel bilgiler vermeye çalışacağız. Bu tür ürünler büyük ve küçük beyler için uygundur. Verecek olduğumuz tarif ile renk değişimi durumunda kadınların bile kullanabileceği model olacaktır. Yapımı ve gerekli olan malzemeler son derece pratiktir. Sade bir örgü yapısı ile pek çok kişinin kolayca yapabileceği ürünler arasında yer almaktadır.

Klasik, spor ya da kendi tarzına uygun modeller yaratabilirsiniz. Tarzınızı ve stilinizi tamamlayacak olan bu özel modeller sizi farklı bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun için erkek atkısı nasıl örülür resimli anlatım kısımlarını dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Tüm bu anlatılanlar sonunda erkek atkısı örmesini kişisel olarak deneyebilirsiniz. Erkek atkısı için gerekli olan malzemeler alize superlana ve 5 nolu bir şiştir. İp rengini kendi özel istek ve tarzınıza göre seçebilirsiniz. Bu seçimleri yaparken kaliteli iplerden almanız çok önemlidir. Şık ve tasarım bir atkı ile katıldığınız ortamlarda fark yaratabilirsiniz. Atkının yapılışı ise genel olarak şu sıradadır.

  • Örme işlemine 30 ilmek atılarak başlanmalıdır.
  • Örme işlemi 2 düz ve 1ters şeklinde 100 cm’ye kadar devam edilmelidir.
  • İpler 15 cm uzunluğunda kesilmelidir. Bu ipler atkının ucuna püskül olarak takılmalıdır.

Erkek Atkısı Nasıl Örülür? 1

Genel olarak atkı örme işlemi bu kadardır. Son derece basit ve kolaydır. Daha önce hiç örgü deneyimi olmayanların bile kolay bir şekilde yapabileceği modellerdir. Bu nedenle kolay erkek atkısı nasıl örülür diye merak edenler yukarıda anlatmış olduğumuz gibi deneme yapabilirler. Birkaç deneme uygulaması ile birlikte harika bir atkı tasarımına imza atabilirsiniz.

Erkek Bebek Atkısı Nasıl Örülür?

Erkek bebek atkısı nasıl örülür diye merak eden anneler olabilir. Bebeğine kendi elleri ile atkı örmek, ileride anı olarak saklamak ya da benzer nedenlerden dolayı atkı örmek isteyenler olabilir. Bu niyetteki kişiler için örnek bir atkı modelini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yukarıda da bahsetmiştik. En kolay örme işlemlerinden biri atkı örgü işidir. Son derece basit bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle erkek atkısı örme konusunda deneyimsiz olanların bile kolayca yapabileceğini tahmin ediyoruz.

Erkek Atkısı Nasıl Örülür? 4

Nasıl bir model örileceğine karar verilmelidir. Bununla ilgili pek çok bebek atkı modeli olduğunu ifade edebiliriz. Klasik modellerden örebileceğiniz gibi, sıradışı zikzak modelleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda üzerinde figürler olan atkı modellerini bebeklerin üzerinde daha fazla görmekteyiz.

Çizgi film kahramanlarının ya da hayvan figürlü atkı modelini deneyebilirsiniz. Atkı örme işleminin kolay ve basit olduğunu ifade etmiştik. Burada önemli olan ayrıntı, üzerine yapılacak olan özel motiflerdir. Aşağıdaki örnek anlatımla bebekler için erkek atkısı denemesi yapabilirsiniz.

3 numaralı bir şişle iki ilmek yapabilirsiniz. Örgünün haroşo şeklinde olmasına özen göstermelisiniz. İki taraftan da her sırada 15 olmak üzere birer ilmek artış yapabilirsiniz. Bu işlem 32 ilmeğe kadar devam etmelidir. Daha sonra erkek bebek atkısı için 4 cm arttırma arttırma yapılmadan örülmelidir.

Erkek Atkısı Nasıl Örülür? 2

Örme işlemi devam edilerek 15-16 cm’e kadar düşürülmelidir. Bebek atkısı üzerine yapılacak olan motiflerde detaylar çok fazladır. Bununla ilgili olarak birkaç denemede başarılı olamayabilirsiniz. Özellikle daha önce deneyimi olmayan hanımların ilk uygulamalarında başarısız olmaları motivasyonu kaybettirmemelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/erkek-atkisi-nasil-orulur/