Erkek Bere Modelleri

Kışın sıcacık tutan, ayrıca erkeklere casual bir stil veren örgü bere ve atkı modelleri 2016 yılında daha şık ve modern tarzları ile dikkat çekiyor.2015 2016 senesinin erkek serilerinin el örgüsü atkı, bere örnekleri arasında harika modeller görülüyor.

Erkek model el örgüsü bere örneği arayan herkese, hem uygulaması basit hem de şık görünen modeller göstereceğiz. Bunun yanında erkeklerin iş ve günlük stillerinde kullanabilecekleri örgü bereler seçtik. İşe giderken kombinlerinde siyah ve koyu gri tonlarda örgü bere ve atkılar kullanırken günlük casual kombinlerinde renkli ve canlı tonlarda örgü bere modelleri takabilirler. Bu yazımızda özel olarak seçtiğimiz en seçkin 2017 bere modelleri erkek tarzlarını detaylıca bulabilirsiniz.

2017 trendi erkek el örgüsü atkı ve bere modelleri daha salaş modeller halinde örülüyor. Kafa saran fit model el örgüsü bereler yerine artık daha spor görünümlü ve daha modern görünen hafif geniş örnekler örülüyor. Bu konularda daha becerikli olan hanımlar, eşlerine, çocuklarına veya sevdiklerine, bu harika bereleri kolayca örebilirler. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz erkek bere modelleri anlatımlı olarak yazımızda bulabilirsiniz. Sizin için örnek birçok erkek örgü bere ve atkı modeli seçtik. 2017 erkek örgü bere modelleri ve yapılıları hakkında bilgi sahibi olabilir kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Erkek Bere Modelleri

Özellikle kış ayları, erkekler için örgü bere modelleri, modern ve şık tasarımlardan oluşuyor. Modayı seven erkekler de, kadınlar gibi el örgü bereleri kullanmayı daha çok tercih etmektedir. Erkekler için tasarlanmış olan bu el örgü bereler, son derece şık renk, desen ve modellere sahip.

Erkekler için de moda çok önemlidir. Genellikle modayı takip eden ve ilgi duyan erkekler, yaz ve kış mevsimi için hep farklı aksesuarlar kullanmayı tercih eder. Örgü bere modelleri, erkeklerin kış kombinlerini tamamlayan ve sıcak tutan bir aksesuardır. Çok düz ve sade tasarımlardan ibaret olabilecekleri gibi farklı ve dikkat çekici modellere de sahip olabiliyorlar. Erkekler için tasarlanan 2017 örgü bere modellerinde gri renkler bu yıl moda oluyor. Bununla birlikte kaşındırmayan ve ışıltılı görünmeyen soft ipler tercih etmelisiniz. Hatta bu yazımızda biraz da erkek bere modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz.

Erkek Bere Modelleri 1

Bere, 4.5 numara örgü şişine 100 ilmek atın. 1. sıradan itibaren 1/1 lastik örmeye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 24 cm. – 60 sıra olduğu zaman, berenin tepesini tamamlamak için tam 61. sırada birbirine eşit aralıklarla en az 10 kere 2 ilmeği eksilterek, 3 ilmeği de 1 ilmek olarak örün. Sıra sonunda 80 ilmek kalacaktır. Sonraki her 6. sırada aynı ilmekleri, eksiltme noktalarından 2 kez daha 10 kere 2 ilmek keserek örün. Sonraki 6. sırada sıra boyunca 2 ilmeği de 1 ilmek örerek sırayı ve örgüyü tamamlayın. Şişte geride kalan 20 ilmeğide açık olacak şekilde şişten çıkarın ve açık ilmeklerin içerisinden örgü ipliğini geçirerek hemen sıkıştırın ve ipliği sıkıca sabitleyin. Berenin arka ortasını da birleştirin. Hepsi bu. Sıcacık günlerde kullanmanız dileğiyle..

Erkek Bere Modelleri 2

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/erkek-bere-modelleri/