Erkek Kaş Modelleri

Erkek kaş modelleri, dış görünüşün etkileyici olması ve göze hitap etmek sadece kadınlara has bir içgüdü değil elbette. Erkekler de bakımlı ve şık görünmenin yollarını arıyor ve inceliklerine haiz olabiliyor. Kadınlar kadar detaylı olmasa da onların da el ve tırnak bakımı, saç ve cilt bakımı, kilo kontrolü gibi konularda hassasiyetleri var. Bakımlı olmak aslında kişinin önce kendisine sonra da çevresine duyduğu saygının bir ifadesi.

Erkek Kaş Modelleri

İşte bu sebeple erkekler de artık, dış görünüşlerinde gözlerini rahatsız eden tarafları varsa onları giderme ve iyileştirme hususunda oldukça hassaslar. Yüzde en çok gözüken ve yüzdeki ifadenin büyük bir kısmını oluşturan kaşlar da bu kapsama giriyor ve kaşlarından memnun olmayan pek çok erkek kaşlarını profesyonel ellere teslim ediyor.

Çoğunlukla martı kaş denilen ortası birleşik ve çok kalın formlu ve dağınık kaşlar daha fazla müdahale gerektirebiliyor. Kaşların orta kısmını ve fazlalık olan kısımlarını aldırmak erkekler için yeterli olabiliyor. Fazla inceltilmiş, kavis verilmiş, alındığı belli olacak kadar muntazam kaşların, erkek çehresinde iyi durduğunu söylemek çok da doğru olmaz.

Ama alt ve üstteki dağınıklık yaratan kıllar alınarak kaşlara daha rahatlamış ve düzgün bir görüntü kazandırılabilir. Doğal kaşları fazla kalın ve keskin hatlara sahip erkeklerin simaları dışarıdan bakıldığında yüz ifadelerini agresif, sinirli ve bakımsız gösterebiliyor.

Erkek Kaş Modelleri 2

İşte böyle bir durumda yüz hatlarını ve ifadeyi yumuşatmak ve yüze daha bakımlı bir hava kazandırabilmek için erkekler de kaşlarını aldırabiliyor. Özellikle iki kaş arasındaki kıllar temizlendiğinde yüz de aydınlanıyor ve adeta tazeleniyor.

Kaş modelleri erkeklerde çok fazla alternatife ihtiyaç duymuyor. Kaş ortası ve alt üst fazlalıkların alınması yeterli oluyor. Kalın kaş modelleri erkeklerde sık rastlanılan bir model ve doğal bir formda alındığında, alındığı bile belli olmadan yüze yeni ve tazelenmiş bir hava geliyor.

Kaş modelleri erkeklerde olabildiğince natürel durmalı. Çok inceltilmiş ve kavislendirilmiş kaşlar asla erkeklere göre değil. Erkeklerde kaş alımında mutlaka uzman birisinden yardım alınmalıdır. Ondan sonraki süreçte kişi üstesinden gelebilirse kaşlarını kendisi de alabilir. Ama şu husus asla unutulmamalıdır ki erkeksi ifadeyi bozacak ve gölgeleyecek bir kaş formuna asla izin verilmemelidir.

Erkek Kaş Modelleri 3

Kalın kaş erkek saç modelleri kataloglarında en sık karşılaşılan kaş formudur. Günümüzde eskiye ve doğala dönüş hayli benimsendiğinden, kadınlarda da erkeklerde de kalın kaşlara daha fazla ilgi var. Erkeklerin çoğunda kalın kaş formu zaten doğal olarak var olduğundan ufak tefek birkaç rötuşla istedikleri sonucu elde etmeleri daha da kolay olabiliyor.

Çizik kaş modelleri erkekler dünyasında oldukça aygın olan bir diğer model. Ustura, makas, jilet gibi materyallerle kaşta bir çizik oluşturma modası da bazı erkekler tarafından tercih edilebiliyor. Genellikle özgür ve asi ruhlu kişilerin ve sanatçıların tercihe ettiği bu model, gündelik yaşamda kullanabilmek için biraz cesaret istiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/erkek-kas-modelleri/