Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımının kadınlar kadar erkeklerinde hayatında önemli bir yeri vardır. Doğal bir güzellik ile canlı bir saça kim sahip olmak istemez ki? Erkekler, kadınlara göre biraz daha rahat oluyor. Maşa, boya ve düzleştirici gibi faktörlerden uzak olduklarından saçta kırılma, kopma, yanma veya cansızlık sorunu daha azdır. Erkek saç bakımı durulanan ve durulanmayan olarak ikiye ayrılıyor. Erkeklerde tıpkı kadınlarda olduğu gibi şampuan veya bakım ürünleri kullanırken saç ve cilt uygunluğunu bilmesi gerekir. Genellikle kısa saç tercih edildiği için bakım kolaydır. Erkeklerde kuru saç az gözükür fakat yağlı saç yoğundur. Düzenli bakım ile kısa sürede yağlı saçlarla da baş etmek mümkün. Saç bakımı erkek için birkaç aşamayla kontrol altında tutulabiliyor.

Erkek Saç Bakımı

Saç bakımı için birçok maskeleme yöntemi var. Erkeklerin, kadınlara göre avantajları kadar dezavantajları da var. Örneğin kısa saçlı erkekler genelde jöle, briyantin ve sprey kullanıyorlar. Jöleli bir saç havasızlıktan dolayı ciddi dökülmelere neden oluyor. Kimyasal ürünlerin zararı tartışılmayacak kadar sıkıntılı olabilir. Erkek uzun saç bakımı biraz meşakkatli olabilir. Erkekler şampuan konusunda zorlanmaz. Piyasada bulunan neredeyse her şampuan erkeklerin saçlarının bakımı için uygundur. Jöle, briyantin gibi kimyasallar kullanmak istemiyorsanız banyodan çıktıktan sonra saçınızı öne eğerek kurutabilirsiniz. Bu kurutma işleminin hemen ardından taze limon suyu ile şekillendirebilirsiniz. Bunun size doğal bir görünüm gibi katkısı olacaktır. Erkek saç bakımı aslında detaylarla gizlidir. Yıllardır seyrek saçı sıkılaştırmak ve gür bir hale getirmek için ustura ile kazıtma yöntemi söylenir. Fakat bu uygulama yanlıştır. Saç dökülmesini önlemek için veya saçı gürleştirmek için en etkili çözüm yolu saç bakım maskeleridir. Erkek saç bakımı nasıl olmalıdır ya da nasıl maskeler uygulanmalıdır bunları detaylandırmakta fayda var. Saç sağlığı için doğru formüllerle elde edilen kürler gürleşmeyi sağlıyor.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 1

Erkek Saç Bakımı Ürünleri

Gündelik yaşantımızın alışkanlıkları haline gelen kimyasal ürünler zarardan başka hiçbir şey vermiyor. Bu yüzden bir markette yada kozmetik mağazasında bulamayacağınız yöntemler var. Daha etkili ve çok daha sağlıklıdır bu uygulamalar. Erkek saç bakımı nasıl olmalıdır denildiğinde tek alışkanlığınız doğal yöntemler olsun. Erkekler için Hindistan cevizi sütü veya bin derde derman olarak bilinen Aloe Vera etkili bir maskedir. Bu iki seçenekten birisi tercih edilerek saça masaj ile yedirilir. Yarım saat bekletildikten sonra durulanırsa işe yarayacaktır. Net sonuca varmak için bu uygulamayı haftada iki veya üç defa yapabilirsiniz.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 2

Bal ve yumurtanın sarısını karıştırıp saç deriniz başta olmak üzere saçınıza yedirin. Ortalama yarım saat bekledikten sonra durulayın. Bir diğer saç bakım uygulaması ise adaçayı ve elma sirkesi karışımıdır. Bu da inanılmaz bir sonuç veriyor. Saç bakımı erkek için basittir demiştik. Bir bardak su içerisine bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırarak üç hafta boyunca her öğünde için. Erkek uzun saç bakımı ise teferruatlı gibi gözükür ama kolaydır. Saçlarını uzatan erkekler iki ay süre ile saçlarının uçlarından 2-3 santim kestirmeli ve yeni saçın çıkmasına imkan vermelidir. Doğal yöntemlerin yanı sıra saç bakım kremleri de kullanılabilir. Açıkçası bu kremlerin yanında doğal ürünler tamamlayıcı etken olarak kullanılabiliyor. Erkek saç bakımı ürünleri erkeklere göre özel üretilmektedir. Bitkisel karışımların haricinde, saça terapi yapan kremler, yoğun protein ve vitamin destekli onarma özelliği olan kremler, saça geniş hacim kazandıran şampuanlar, doğal bakım yağları erkekler için idealdir. Neredeyse birçok markanın ürünlerini piyasada kolayca bulmak gibi bir artısı var. Unutmamak gerekir ki saç derisi sürekli yenilendiğinden bu uygulamaları düzenli yapmak gerekiyor. Aksi halde saçlar yeniden cansızlaşır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/erkek-sac-bakimi-nasil-yapilir/