Erkeklerin 5 Aldatma Nedeni

Erkeğin gözleri, flörtlerde ya da evliliklerde bazen dışarı kayabiliyor. Bu aldatmalar, bazen çiftlerin arasındaki sorunlardan, bazen de 3. Kişiler nedeniyle olabiliyor. Bu makalemizde, erkeklerin aldatma nedenlerinden 5 tanesini inceleyeceğiz.

Erkeklerin 5 Aldatma Nedeni 1

Erkeklerin Macera Arayışı

Erkekler, bazen monotonluktan sıkılıp gözleri dışarı kayabiliyor. Aradığı farklılığı bulabilmek için, 3. bir kişi ile yakınlaşıyor ve yeni maceralara atılmak istiyor. Bu yeni macera, ilişkide bir soğukluğa yol açıyor ve partnerine bu soğukluğu hissettirebiliyor. Bu nedenle bu yeni macera hem erkek açısından hem kadın açısından çok zarar verici olabiliyor.

Partneri ile Arasındaki Sorunlar

İlişkide erkek ile kadın arasında herhangi bir nedenden dolayı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar, hem erkekte hem de kadında hayal kırıklığına yol açabiliyor. Bu hayal kırıklığının boyutu, erkeğin partnerini aldatmasına kadar varabiliyor.

Erkeğin Aradığı Cinsel Hayatı Partnerinde Bulamaması

Erkeğin bir ilişkide en önemli gördüğü şey, cinselliktir. Cinsellik, bazen erkeklerin düşüncelerini etkileyebiliyor. Bu düşünceler, erkeği daha seksi ve daha güzel bir karşı cinse yaklaştırabiliyor.

Erkeklerin 5 Aldatma Nedeni 2

Erkeğin Kişiliğinin Bozuk Olması

Erkek, bazen ortada hiçbir sebep yokken zevk almak içinde aldatabilir. Bu aldatma erkeğin kişiliğinin bozuk olmasından da kaynaklanabilir. Bazı erkekler, her türlü sorunu sineye çekip eşine sadık kalır ancak bazıları da sorun olmamasına rağmen ikinci hatta belki de üçüncü bir karşı cinse yönelebilir.

Erkeklerin 5 Aldatma Nedeni 3

Erkek eğer eşinin kendisini aldattığını düşünürse ya da buna şahit olursa sırf intikam almak için başka bir karşı cins ile birlikte olabilir. Hatta bu aldatmayı, eşinin ya da flörtünün gözüne sokarcasına yapabilir. Erkek, ilişkide tabiri caizse politikacı gibidir. Farklı düşünce tarzı ve farklı yöntemleri vardır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/erkeklerin-5-aldatma-nedeni/