Eski Kotlarınızı Nasıl Değerlendirirsiniz?

Modanın çok hızlı bir şekilde değişmesinin bir etkisi olarak modası geçen veya eskiyen kıyafetler atılmaktadır. Eskidi ya da modası geçti diye atılan kıyafetler hem maddi hem manevi anlamda zarar demektir. Hâlbuki modası geçen kıyafetlerinizi kullanarak çok sayıda yeni ürün elde edebilirsiniz. Kotlarınızı düşünün bir dönem İspanyol paça kotlar moda trendlerinin başında gelmekteydi.

Bir dönem ise modası geçmiş demode olmuşlardı ve şimdilerde İspanyol paça kot pantolonlar tekrar moda olmuştur. Moda kendini tekrar etmektedir. Dolayısı ile modası geçti demeyin eski kot pantolonlarınızı değerlendirin. Eskiyen kot pantolonlarınızı birçok şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Ufak dokunuşlarla kotlarınızı yırtık kot modasına dahil edebilirsiniz. Kotlarınızı çamaşır suyu kullanarak kirli kot haline dönüştürebilirsiniz. Kotların kullanım alanları bunlardan ibaret değidir. Kotlarınızı ufak dokunuşlarla yeni alanlarda farklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Eskiyen kotlarınızı keserek kısa şort formunda kullanabilirsiniz. Kestiğiniz pantolonun altına tül ekleyerek de farklı bir şort üretmeniz mümkün. Kotlarınızın ceplerini kullanarak telefon kılıfı yapabilirsiniz.

Kot kumaşlar sert ve sağlam kumaşlar olduğu için yastık kılıfı olarak da kullanılabilir. Bir kaç parça kot kumaşı birleştirerek ufak dokunuşlarla da masa örtüsü, sehpa örtüsü yapabilirsiniz. Eski kotların sadece üst kısmını etek yapımında kullanabilirsiniz. Mutfak önlüğü yapımında da kot pantolonlarınızı kullanabilirsiniz. Eskiyen kotlarınızı bu kadar çok alanda kullanabileceğini bilmiyordunuz değil mi?

Eski Kotlarınızı Nasıl Değerlendirirsiniz? 1

Eski kot pantolonlarınızı atmayın bileklik yapımında da kotlarınızı kullanabilirsiniz. Kot pantolonunuzdan keseceğiniz bir parça kumaşın üzerine bir kaç inci işleyerek bileklik elde edebilirsiniz. Kotlarınızla kalem kutularınızı sarabilir ve yeni kalem kutuları üretebilirsiniz. Kot pantolonunuzdan keseceğiniz kumaşlar ile kapı süsleri yapabilirsiniz. Eski kotlarınızı kullanabileceğiniz bu kadar alan varken hala atmayı mı düşünüyorsunuz? Kotlarınızı değerlendirmeye başladıkça aklınıza yeni fikirler gelecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/eski-kotlarinizi-nasil-degerlendirirsiniz/