Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir?

Eşkina Balık Taşı Kullanımı

1.Kullanım Şekli:

Temin ettiğiniz balık taşlarını cam bardağın içerisine koyunuz. 1 tane limonu tam olarak bardağın içine sıkmanız gerekmektedir. Daha sonra bardağın ağzını kapatmanız gerekiyor. (Doğal Maden Suyu’ da ek edebilirsiniz) -Aç karna limon içmek mide rahatsızlığı verecekse 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ek edilebilir- 1 gün buzdolabında bekletiniz.

Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir?

Sabah aç karna idrara çıktıktan sonra taşları süzerek limon suyu ile birleşir. Taş her gün yenilenen limonla takriben 7-10 gün ortamında eriyecektir. Her sabah erimeyen taşlar üstüne tekrar limon sıkınız ve tekrar 1 gün bekleyerek ertesi gün aynı prosedürü tekrar ediniz.

2. Kullanım Şekli:

Taşlar büyükse ya da süratli netice alabilmek istiyorsak günlük 2 ya da 4 taş demir havanda bir oran dövülerek cam bardağın içerisine alınız ve üstüne 1 adet limon sıkılarak ek edilir güzelce eriyene kadar karıştırılıp ağzı kapatılıp buzdolabında 24 saat beklettikten sonra sabah aç karna idrara çıktıktan sonra karıştırılarak içilir. Taşlarınız tamamlanana kadar bu prosedür tekrarlanır. Mide rahatsızlığı olanlar karışıma içmeden evvelce zeytinyağ ek edebilir.

Kullanım Aşamaları

 • Günlük kullanım 4 adet Eşkina Balık Taşı
 • 2 mm Böbrek Taşı amacıyla 14 Adet Eşkina Balık Taşı Kullanılır. (3 Günlük Kullanım İçin)
 • 5 mm Böbrek Taşı 28 adet Eşkina Balık Taşı Kullanılır. (7 Günlük Kullanım İçin)
 • 10 mm Böbrek Taşı 56 adet Eşkina Balık Taşı Kullanılır. (14 Günlük Kullanım İçin)
 • 15 mm Böbrek Taşı 84 adet Eşkina Balık Taşı Kullanılır. (21 Günlük Kullanım İçin)
 • 20 mm Böbrek Taşı 112 adet Eşkina Balık Taşı Kullanılır. (28 Günlük Kullanım İçin)
 • Eşkina Balığının Kafasından Çıkan Taşların Böbrek Taşına İyi Geldiğine İnanılıyor
 • Karadeniz’de seyrek avlanan bir balık olan Eşkina kötek balığının kafasında taşıdığı taşların böbrek taşı rahatsızlığına iyi geldiğine inanılıyor.

  Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? 2

 • Eşkina Balığının Kafasından Çıkan Taşların Böbrek Taşına İyi Geldiğine İnanılıyor
 • Kafasında gözlerinin arka evresinde sağ ve sol doğrultuda beyaz taşlar tespit edilen kötek balıkları Karadenizli balıkçıların vakit vakit ağlarına takılıyor. Balıkçılar doğrulusunda ‘minekop’, ‘eşkina’ ve ‘mavroşgil’ olarak adlandırılan bu balıkların kafalarında tespit edilen beyaz taşlar, un kıvamına istikbal kadar dövüldükten sonra limonla karıştırılıp 2 gün buzdolabında bekletildikten sonra 1 çay kaşığı zeytinyağı ile içildiğinde böbrek taşlarının düşmesinde yardımcı bulunduğu iddia ediliyor.

  Bu taş derhal her balıkta bulunmakta ama asıl makbul olanı ’Eşkina’ olarak tanınan ’Karagöz’ balığında mevcut. İlacımızı balıkların beyninden çıkardığımız 5 taştan yapıyoruz. Halis zeytin yağı, soda ve limon karışımıyla oluşturulan ilacımızı bir gün ayazda beklettikten sonra hazırlıyoruz” diye konuştu.

  Bu ilaçla böbrek taşı tamamıyla yok oluyor. Lazer ile kırılan taş tekrardan çıkabiliyor ama bu ilaçla tamamıyla yok oluyor” iddiasında bulundu.

  Öte yandan Rize’de sıhhat kurumlarında vazife yapan eksperler ise bu konuyla alakalı açıklama gerçekleştirmekten kaçındı.

  Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? 3

  Eğer böbreklerinizde taş varsa ya da böbreklerinizde bir ağrı ve balık taşı alabilmek istiyorsanız, eczanelerden bulabilir, hem de internetten bile alabilirsiniz. Balık taşının piyasası henüz gitgide genişlemektedir ve sıhhat yönünden çok faydalı olması, her bireyin almasına yol açıyor. Bu yüzden, şayet sizde bir kutu alabilmek dilerseniz hiç çekinmeden alabilirsiniz.

  Balık taşına aynı vakitte Eşkina taşı adı verilmiştir. Neden diye soracak olursanız, zira Eşkina taşı, Eşkina balıklarında bulunmaktadır. Balıkların beyninde olan bir taştır. Beyaz ve aslında bir taş şekline sahiptir ancak ilaç olarak kullanılır. Sadece böbrek taşlarınızı düşürmek amacıyla değil, sıhhat ve vücudunuzun mineral, vitamin ve başka oranların dengelenmesi amacıyla de kullanılabilir.

  Eczanelere gittiğiniz vakit ya da internet üstünden aldığınız vakit, ilaç kutusunun üstünde yazılanları okuyabilirsiniz. Eczanelerde birer kutu şeklinde satılırken, internet üstünden birkaç kutu aniden alabilirsiniz. Böbrek taşını düşürmek amacıyla, bir hafta süresince derli toplu olarak balık taşını aldığınız sürece, bir problem yaşamadan böbrek taşlarından kurtulabilirsiniz ama şayet derli toplu bir şekilde ve abartmadan kullanmaya devam etmek dilerseniz, bu da mümkün, zira en natürel ve zararı olmayan bir ilaç türüdür.

  Bazı ilaçlar biliyorsunuz ki, her bünyeye uymuyor. Alınması son derece mühim bir ilaç oluyor, ancak maalesef bünyenin kabul etmemesinden ya da yan tesir gösterdiği amacıyla alamıyor. Bu gibi zorlukları balık taşı ile atlatabilirsiniz.

  Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? 4

  Yalnız şunu unutmamak lazım olur ki, şu şekilde bir problem da olabilir. Bazıları maalesef deniz ürünlerini sevmiyor ve böbrek taşı düşürmek amacıyla Eşkina balık taşı alabilirsin dediğiniz vakit, denizden çıkan bir ürün bulunduğu amacıyla tekrar beğenmeyebilirler. Dersini ki denizden çıktığını söylemeyin, ama bir insan ilaç alırken kesinlikle içerisinde ne bulunduğunu ve nasıl üretildiğini merak eder ve bu merak doğrultusunda, kesinlikle Eşkina balık taşının denizden alındığını öğrenecektir.

  Bu yüzden bazı durumlarda zorluklar yaşanabilir ancak bünye kabul ettiği sürece, her vakit Eşkina taşı kullanılabilir. Düzenli olarak kullandığınız vakit sağlığınız yönünden da çok iyi olur. Eczanelerden aldığınızda, derli toplu olarak ne şekilde kullanacağınızı bilmiyorsanız, eczacılardan yardım alabilirsiniz. Size günde kaç defa ya da kaç adet almanız gerektiği konusu hakkında detaylı bir şekilde verecektir.

  Böbrek Taşı Olanlar Dikkat Etmesi Gerekiyor

  Eşkina balığının kafası içeresindeki kürecikte iki adet elmas şekline benzer şekilde taş (kemik) yer alır bu taşlar böbrek taşlarını muhakkak düşürüyor, rastgele bir cerrahi araya girmek vb. tedavilere gerek kalmadan. Pek çok insan bilinmiyor bunu, geçende arkadaşlarla konuşurken hususu geçince sizlerle paylaşmak istedim belki çevrenizde hasta olan varsa yararı olur.

  Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? 5

  1 ay içerisinde böbreklerde hiçbir şey kalmıyor. Arkadaşım babaannesi amacıyla şu şekilde uygulamış; bir kavanoza 8 adet taş atıp 8 limon sıkmışlar ve üstüne 100 gr. toz çemen (toz çemenin ne olduğunu ben bilmiyorum aktarlarda satılıyormuş) buz dolabına koyup taşlar eriyene kadar arada kavanozu çalkalamışlar, taşlar eridikten sonra günde 1 yudum içilmiş ve doktorların operasyondan diğer deva yok dediği taşlar 6. gün dökülmüş. Yalnızca taşlardan boşalan alanda iltihap oluşma riskine karşı iltihap kurutucu ilaç tedavisi görmüş.

  Böbrek Taşına İyi Gelen Balık Çeşitleri

  Böbrek taşına iyi gelen balık tipleri ülkemizin kara suları içerisinde yaşamakta ve görülmektedir. Genellikle böbrek taşının düşürmek hedefi ile ve tedavisi kapsamında tüketimi yapıldığından ötürü tercih edilmektedir. Ülkemizde son dönemlerde böbrek de tespit edilen taşı döken balık ile ilgili olan rağbette artış bulunmaktadır. Bu balıkların içerisinde karakulak, eşkina ve minekop yer alır. Bunların her biri böbrek taşları düşürmek adına kullanılır.

  Nasıl ve ne şekilde kullanıldığında iyi gelir konusu ile ilgili tetkik yapılmalıdır. Minekop ve eşkina balığının kafası bölgesinden çıkan taş böbrek taşlarını düşürmek ve tedavisi ile ilgili kullanılır. Eşkina ve minekop balığı türü aşağı yukarı olarak 10 ila 15 kg civarındadır.

  Eşkina Balığı Taşı Nasıl Kullanır, Nerede Bulunur, Faydaları Nelerdir? 6

  Eti çok lezzetli olan balıkların beyni evresinde tespit edilen taşların tüketimi düşürür. Eşkina ve minekop balığının kafası ve gözü arakasında tespit edilen kemiği Aralığından 2 adet taş yer alır ve bu taşlar döküm amacıyla iyi gelir. Eşkina ve minekop balığı türünün beyni evresinde tespit edilen bu taşlar gerektiğince değerlidir. Böbreklere tüketimi yardımıyla kumun erimesine ve taşların düşmesine katkı yapar.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/eskina-baligi-tasi-nasil-kullanir-nerede-bulunur-faydalari-nelerdir/