Esmerlere Ombre Saç Modelleri

Ombre saç rengi bu kadar tırmanışa geçmişken esmerlere ombre saç modelleri nasıl olmalı, esmerlere yakışan ombre saç renkleri hangileridir bir bakalım ne dersiniz? Ombre denildiğinde ilk etapta akla gelen renk geçişinin sarı olduğu düşünülse de, hemen her renk tonuyla ombre saç modeli elde edilebiliyor. Ombre saç modelinin sadece beyaz veya kumral tenlilere yakıştığı düşünülmemeli. Esmerlere yakışan saç renkleri ile yapılacak ombreler son derece güzel ve doğal bir görünüm sunuyor. Küllü sarılar, karamel tonları, kızıl kestaneler ve hatta kırmızı tonları ile nefis ombreler elde edilebiliyor.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 4

Saçlarında farklılık yapmak isteyen hanımlar, saç modasında yeni bir soluk haline gelen ombre modelleri tercih edebilirler. Esmerlere ombre canlı ve parlak tonlarda da, pastel tonlarda da yapılabilir ve makyajsızken bile canlı görünen tenlerinde son derece çarpıcı durur.

Esmerlere Ombre Yakışır mı

2016 ombre modelleri içinde kızıl tonların kullanımı hayli yükselişe geçti. Esmer hanımlarda koyu renk zeminin üzerinde son derece belirgin ve çekici duran kırmızı tonları, sıcak ve albenili bir efekt sağlar. Ancak eğer ten renginiz esmerse ve kızıl ombre model düşünüyorsanız, kullanılacak kızılın tonunun ten rengiyle uyumlu olması önemlidir.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 2

Saç rengini taşıyan unsur, büyük ölçüde ten rengi olduğu için, ombre tonlarının ten renginize uyum sağlamasına özellikle önem vermelisiniz.

Esmerlere ombre tonları bu sebeple iyi ayarlanmalıdır. Esmer tenler, ciltteki kusurları beyaz ve buğday tenlerde olduğu gibi göstermez. Ve esmer tenler sıcak ve canlı yapıları sebebiyle bazı renkleri daha iyi yansıtır. Ancak esmerlere ombre saç modellerinde bir dezavantaj vardır ki o da şudur: renk tercihleri, açık ve soluk tenlerde olduğu kadar çeşitli değildir.

Esmerlere ombre renkleri genellikle sıcak kahveler, karameller, akajular, koyu bakır kızıllar, kırmızı kızıllar, küllü sarı tonları olarak özetlenebilir. Elbette daha fazla ara renk ile son derece gösterişli ve tenle uyumlu geçişler yapılabilir. Bunda kuaförün mahareti işbaşındadır. Maestro odur ve mükemmel bir ombre ortaya çıkarmada en büyük iş ona düşer.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 1

Esmer tenli hanımların en sık kullandıkları renk olan kahverengi tonları, istedikleri ombrede en iyi zemin olacaktır. Kahverengi saça ombre en iyi sonuçları veren ombrelerdendir diyebiliriz. Üzerine uygulanacak daha açık renkteki kahve, koyu tarçın tonları, hatta belki çok iyi ayarlanmış sarı tonları, özellikle esmerlere ombre renkler kataloğunda en üst sıralarda değerlendirilebilirler.

Esmerlere Ombre Saç Modelleri 3

Eğer cesur bir renk aralığı tercih ederseniz kırmızı geçişli ombreler tam size göre.

Esmerlere ombre yakışır mı demeyin, çünkü doğru seçilen renklerle harika ombreler elde etmek mümkün…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/esmerlere-ombre-sac-modelleri/