Estetik Burun Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun ameliyatı, estetik ihtiyaçlarla yapılabildiği kimi zaman deviasyon sebebi ile zorunlu olarak da yapılabilmektedir. Burun kemiğindeki eğrilik, yalnızca görsel olarak değil, nefes almada çekilen güçlük nedeniyle sağlık bakımından da problem yaratmaktadır. Tabii estetik olarak yapılan burun ameliyatları sosyal güvenlik kapsamında ödenmez. Bu nedenle bu yönde fikri olanların en çok merak ettiği konu burun ameliyatı fiyatları olacaktır. Tabii burun ameliyatı sonrası geçirilecek nekahat döneminin uzunluğu da, keyfi bir ameliyat olmasından ötürü iş hayatını olumsuz etkileyeceğinden merak edilen diğer hususlar arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda burun estetiği ameliyatı, çok masraflı bir cerrahi uygulama idi. Ancak, günümüzde tıbbi yöntemlerin ulaştığı nokta itibariyle hem ameliyat süresi, hem de maliyetleri ciddi biçimde azalmıştır. Tabii burun kemiği ameliyatı, sıhhi nedenlerle yapılıyorsa uygulama daha detaylı bir boyut kazanacak olsa da, burun estetik ameliyatı artık son derece hızlı biçimde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır.

Estetik Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı olmadan önce, bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle, burun insanın yüzünü büyük ölçüde değiştiren bir organdır ve bu ameliyattan sonra geri dönüşü olmayacak biçimde farklı bir fiziksel görünüm kazanacağınızı lütfen unutmayınız. Alıştığınız fiziksel görünümünüz beklenmedik bir hal aldığında, pişmanlığın fayda etmeyeceğini unutmayınız. Burun ameliyatlarında yaşanan en büyük şok, beklenen ile, sonucun örtüşmemesidir. Gerek hekim hataları, gerekse fiziksel sınırlar nedeniyle hasta kimi zaman istediği sonucu elde edemez. Bu durumda ne yazık ki büyük bunalımlar ortaya çıkabilmektedir.

Yapılacak revizyonun veya devasyon ameliyatının sonuçlarının iyi hesaplanması burun ameliyatı fiyatları konusundan çok daha önemlidir. Altını özellikle çizmek gerekir ki, çok ucuz işlemlere şüphe ile yaklaşmakta fayda vardır. Prosedür ciddi bir cerrahi işlemdir ve ameliyathane koşulları  gerekmektedir. Ayrıca bazı vakalarda burun ameliyatı sonrası nekahat yatışlı biçimde de olabilmekte olduğundan,  burun estetiği ameliyatı, çoğunlukla hastanede veya buna uygun kliniklerde gerçekleşir.

Sinüzit, deviasyon ve revizyon işlemleri bir arada yapılabilmektedir. Hatta genellikle böyle de olur. Ayrıca burun kemiği ameliyatı olmak istemeyen hastalar burun estetik ameliyatı ile sıhhi problemlerinin bütünleşik biçimde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla bu yöntemi kullanır.

Burun estetiği ameliyatı, gerçek anlamda cerrahi bir operasyondur. Özellikle burun kemiği ameliyatı sonrasında, burunda bir süre morarma ve lokal ağrı söz konusu olacak, gerçek sonuçlar ameliyattan 2-4 hafta sonra gözlemlenmeye başlanacaktır.

Estetik Burun Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler 1

Burun estetiği ameliyatı, anestezi altında yapılır. İşlem anında herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir. Ancak burun ameliyatı sonrası, her ameliyatta olduğu gibi, bir miktar ağrı hissedilmesi normaldir. Bu konuda ameliyatı yapan hekim gerekli uyarıları yapacaktır.

Ameliyat öncesinde, tüm ameliyatlarda olan rutin kontroller yapılır ve cerrahi için elverişsiz bir sağlık durumu olup olmadığı tespit edilir. Buna mukabil olarak işlemlere başlanacaktır.

Burun ameliyatı sonrası, yüzünüze bir maske takılacak ve şartlara göre belli bir süre takılı kalması gerekecektir. Ayrıca, burun deliklerinizin şişmeden dolayı etkilenmemesi ve nefes alabilmeniz için bir destek de içeriye yerleştirilecektir. Bu destek 3 gün kadar takılı kalmak durumundadır.

Estetik Burun Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2

Burun kemiği ameliyatı veya burun estetik ameliyatı fark etmeksizin tüm operasyonlardan sonra, burunda bir miktar şişme ve morarma olur. Bu şekilde birkaç hafta geçirebileceğiniz konusunda kendinizi hazırlamanız gerekir. Ayrıca hafif ağrılar ve sızılar da normal olarak meydana gelecektir.

Değindiğimiz gibi, burun ameliyatı fiyatları, yapan uzmanın ve kliniğin standartlarına göre değişiklik göstermekle birlikte artık çok büyük rakamlara mal olmaz. Bu fiyatlar burun ameliyatı sonrası ortaya çıkabilecek komplikasyonlarla orantılı olarak değişmez işlem bütün olarak fiyatlandırılır. Bu noktada burun estetiği ameliyatı veya burun kemiği ameliyatı yaptıracağını hekimin ve hastanenin ve/veya kliniğin referanslarını incelemenizde fayda vardır. Her ne kadar keyfi bir ameliyat olsa da burun estetik ameliyatı da bir cerrahi işlemdir ve sonuçlarını ömrünüz boyunca yüzünüzde taşıyacağınızdan hayli ciddi konumdadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/estetik-burun-ameliyati-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/