Etekli Bikini Modelleri

Plaj trendlerimizin vazgeçilmezi olan bikiniler bizleri deniz, kumsal ve güneşle birleştirirken yapacağımız tercihler elbette çok önemli. Yaz aylarının sıcaklığı vücudumuza işlemeye başladığı andan itibaren açmış olduğumuz deniz sezonu şıklığımızın da ilk aylarını gözler önüne getirecektir. Plaj trendleri her sene iddialarıyla arttığı gibi hiçbir şekilde modanın zirvesinden de inecek gibi durmuyor. Bikini modelleri birbirinden hoş, zarif modelleriyle karşımıza çıkıyor. Fakat en önemli nokta gördüğümüz ve beğendiğimiz modelin acaba kendi üzerimizde iyi duracak mı kaygısını da peşinde getiriyor. Bu her kıyafet tercihi için geçerli olsa da aslında bikini gibi vücudumuzu neredeyse tamamen çıplak gösteren kıyafetlerde çok daha önemli bir noktadır. Tercihlerimizi zevklerimiz ile bütünleştirirken, vücudumuzdaki yağlarımızdan, basenlerimizdeki selülitlere kadar hatta vücudumuzun yapısından, ten renklerimize kadar detaylı bir şekilde biliyor olmamızda fayda var.  Örneğin kalça ve basen kısımlarını etekli bikiniler ile kamufle ederek kendimize özgüveni kazandırabiliriz.

Her sene birbirine yakın fakat farklı desenlerde ya da tasarımlarla modanın hızlı akışına yenik düşmeyen plaj trendleri arasında en fazla yükselişe geçen modeller arasında kuşkusuz etekli bikini modelleri yer alıyor. Şortlu bikini modellerinin etekleri ile kusursuz bir şıklık ile karşımıza çıkması da ayrı bir avantaj. Özellikle basen ve kalça arasında selülit sorunları olan bayanlar içinde oldukça ideal bir tercihtir. Vücut yağlarınız eğer belinizin yanlarından çıkmışsa toparlayıcı şortlu etekli bikiniler tercih edilebilir. Bayanların kumsallarda vücutlarıyla barışık olmaları her ne kadar en büyük avantaj gibi gözüküyor olsa da, aslında her bayan olduğundan daha iyi görünmek istiyor. Bu kaçınılmaz bir gerçektir.

Etekli Bikini Modelleri 2

Etekli Bikini Modelleri ve Fiyatları

Tercihlerimiz mi yoksa zevklerimiz mi daha önemli? Ya da sadece amaç doğrultusunda mı hareket etmeli? Üzerimi kapatsın yeterli? Bu soruların cevabı bir bayan için elbette yetersizdir. Sadece amaca hizmet etmesi hiçbir zaman yeterli gelmez. Bir bayan, kumsalda dolaşmakla yetinmez veya denize girip yüzmekle tatmin olmaz. Güneşin sivri ışınları vücuduna dokunduğunda, kendisini kumsalda ki bir kum tanesi kadar parlak ve ilgi çekici görmek ister. Etekli bikiniler bir bütün halinde düşünüldüğünde üst kısımda iplikli, askılı veya toparlayıcı bikini modelleri olarak karşımıza çıkar. Özellikle bikinin üst parçası için toparlayıcının yanı sıra minimizer ve straplez tercihinde bulunulabilir. Eğer vücut yapınız özellikle omuz kısmında kaymalara neden olacaksa boyundan iplikli bikinileri tercih etmenizde fayda var. İplikleri sizi rahatsız ediyorsa ve yine vücudunuz uygunsa straplez tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Etekli Bikini Modelleri 1

Etekli bikiniler için tercihlerimiz arasında toplayıcı haricinde balenli toplayıcı, loplu toplayıcı veya klasik toplayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu tercihleri zevklerimizden ziyade vücut yapımıza göre tercih etmemiz çok önemli bir adımdır. Dolayısıyla rahatsızlığımız özgüvenimizi yitirmemize ve bütün gün sadece uzanıp güneşlenmemizle yetinmeye neden olabiliyor. Etekli bikini modelleri arasında diğer seçeneklerimiz ise geometrik desenli bikiniler veya çiçekli bikiniler olabilir. Burada tamamen zevklerinize hitap eden tercihleri seçebilirsiniz. Eğer çiçeklerle ya da desenlerle aranız yoksa düz renkli bikini modellerini tercih edebilirsiniz. Piyasada birçok bikini modeli ve markalar mevcut. Sıradan sokak arası mağazalar tercih ederseniz ve marka takıntınız yoksa ortalama 60-70tl ye iyi bir bikini sahibi olabilirsiniz. Eğer kaliteden ödün veremem diyorsanız elbette kesenin ağzını mecbur açmak zorundasınız. Kaliteli ve markalı bikini fiyatları eğer iyi bir gelire sahip değilseniz bütçeyi biraz sarsabilir. Ortalama 130-150 tl gibi fiyatlardan başlayan markalar, etiket fiyatlarını bir hayli katlayabilir. Eğer alışverişleriniz arasında plaj giysileri ayda yılda bir alıyorum mantığıysa kendinizi iyi hissetmeniz için cüzdanınızın ucunu açık bırakmaktan çekinmemelisiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/etekli-bikini-modelleri/