Ev Yapımı Yüz Maskeleri Tarifi ve Faydaları

Ev yapımı yüz maskeleri tarifi ve faydaları
Güzellik salonlarına harcanan paralarla alabileceklerinizi saymakla bitmez. Her ay gelirinizden yüklü bir miktarı güzellik uğruna salonlara yatırmaya son!

“Kadınlar güzellik uğruna servet harcayabilirler” sözünü duyan birileri çıkıyor, çok uçuk rakamlara hizmet veren salonlar açıyor. Nedir bu, altın mı kaplıyorsunuz? demek geliyor bazen içimden. Ama bu da olmuş. Geçtiğimiz yıllarda, yüze 24 ayar altın kaplanarak uygulanan yüz maskeleri çıkmış. Gençleştirici özelliği ile dikkati çeken epey ilginç bir yüz maskesi olsa gerek. İnsan kendini Kleopatra zanneder, sonra da normal hayatına dönemezmiş gibi geldi bana.

Böyle uçuk kaçık uygulamaları bir tarafa bırakacak olursak, her türlü cilt sorununu çözebilecek ve evde de kolaylıklar hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri mevcut.

Şimdi sizlere pek çok ünlünün bile evde uyguladığı yüz maskelerinin tariflerini vereceğim.

Yüz maskeleri ne işe yarar?
Yüz maskeleri her cilt tipine göre farklı malzeme ve karışımlardan oluşan, cildi yenilemeye yarayan ve içeriğinde bulunan vitaminlerle de cildi besleyen maskelerdir. Özellikle kış aylarında hızla kuruyan yüzümüze uyguladığımız yüz maskeleri, yüzümüzün kaybettiği ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Yüz maskeleri nasıl uygulanır?
Ev yapımı yüz maskeleri, güzellik merkezlerinde uygulanan yüz maskelerinden daha doğal olması sebebiyle daha sık uygulanabilir. Ayrıca faydasını da daha uzun süre görebileceğinizi söyleyebilirim. Hem paramız cebinizde kalacak, hem de en doğal ve faydalı yüz maskeleri ile güzelliğinize güzellik katacaksınız…

Ev yapımı yüz maskeleri tarifleri ve faydaları:
En çok tercih edilen, yüze canlılık veren, cildi nemlendirerek doğal bir ışıltı kazandıran yüz maskesini anlatarak başlamak istiyorum.

Türk kahvesi ile yüz maskesi
‘Neyse halim çıksın falım’ diyerek kapattığımız kahve fincanlarımız var ya, işte o telveler sandığımızdan çok daha marifetli. Geleceğimizi söyleyen şekiller, güzelliğimize güzellik katacak sihirli partiküllere sahip. Peki bunu nasıl değerlendirebilirsiniz? Türk kahvesini içtikten sonra fincan dibinde kalan telveyi soğumaya bırakıyoruz. Soğuyan kahve telveleri kum tanesini andıran bir görünüme dönüşüyor. Bu telveyi yüzünüze sürüp yaklaşık 10 ila 15 dakika bekletiyorsunuz. Sonrasında bol su ile yıkayarak nemli bir yüze kavuşuyorsunuz. Türk kahvesinden ev yapımı yüz maskesini uyguladıktan sonra yüzünüze bir hafta herhangi bir nemlendirici kullanmanıza bile gerek kalmıyor. Bu yüz maskesini gönül rahatlığıyla haftada bir gün el ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tercihen içine birkaç damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Ev-yapımı-yüz-maskeleri-tarifi-ve-faydaları-kahve

Salatalık ile yüz maskesi
Ev yapımı yüz maskelerinden en bilindik olanı ise salatalık ile yüz maskesidir. Salatalık yüz maskesi tarifi ve uygulaması ise şöyle; yarım salatalığı rendeledikten sonra içine az yoğurt ve bal katıp yoğun bir karışım elde ediyoruz. Bu yüz maskesini yüzünüze yavaşsa sürüp yarım saat beklemenizi tavsiye ederim. Devamlı tekrarladığınız takdirde işe yaradığını göreceksiniz. Bu arada, maskenin yüzde donmasını beklediğimiz sürede konuşamadığımızı düşünürsek, yarım saat, susup oturmak için çoookkk uzun bir süre, farkındayım.  Ama güzellik uğruna değer kızlar… Ev-yapımı-yüz-maskeleri-tarifi-ve-faydaları-salatalık

Mayayla yapılan yüz maskesi
Gençleşmek için yapamayacağınız şey yok, değil mi? Aslında çok da bir şey yapmak gerekmiyor. 1 adet yaş mayayı, 1 yemek kaşığı su veya süt ile karıştırarak krem formunda bir karışım elde ediyorsunuz. Dikkat: Cildiniz aşırı tüylenmeye meyilli bir yapıdaysa, mayayla yapılan yüz maskenize süt karıştırmamanızı öneririm. Çünkü cilde sürülen sütün tüyleri besleme özelliği vardır.
Ev-yapımı-yüz-maskeleri-tarifi-ve-faydaları-mayayla

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ev-yapimi-yuz-maskeleri-tarifi-ve-faydalari/