Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları

Saç boyama konusunda başarılıysanız; uzun zamandır saçlarınızı kendiniz boyuyorsanız ya da ilk kez evde saç boyama deneyimi yaşayacaksanız; bilmeniz gereken bazı püf noktalar var.

Dikkat etmeniz gereken ilk nokta şüphesiz ki cilt renginize uygun tonu yakalayabilmek. Yani saç renginizi açmayı planlıyorsanız; öncelikle bu rengin cildinize yakışan bir ton olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra uygun saç boyaları ve materyaller yardımıyla saçlarınızı birkaç renge kadar açabilirsiniz.

Balköpüğü saç rengi; son zamanların en popüler ve en çok tercih edilen renkler arasında yer alsa da bu rengi denemeye karar vermeden önce en azından bir güzellik uzmanına rengin size yakışıp yakışmayacağı konusunda danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları 8

Şayet, buğday, esmer ya bronz bir cilt tonuna sahipseniz; bu rengi hiç çekinmeden deneyebilirsiniz. Bal köpüğü; esmer ve buğday kadınlar tarafından kullanıldığında onların güzelliklerine adeta ışıltı katıyor. Doğru ve saç rengini öne çıkaran bir makyaj ile tamamlandığında ise bayanları göz alıcı bir güzelliğe kavuşturuyor.

Mevcut Saç Rengine Göre Saç Boyası Uygulamaları

  • Saç rengi sarı ya da açık kumral olan bayanlar:

Sarı ya da açık kumral saç rengi olanlar; saç boyası uygulamaları ile istedikleri bal köpüğü saç rengini kolaylıkla elde edebilir.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları 1

Bunun için ihtiyacınız olan iki adet saç boyasını karıştırmak, yani eş zamanlı olarak kullanmak. Bir adet Loreal Casting 7.30 saç boyasının yarısı ile bir adet Koleston 9.3 numaralı saç boyasının yarısını bir şişede karıştırarak ve 1 şişe oksidanın %9’luk bir kısmını bu karışıma ekleyerek, dilediğiniz renge kavuşabilirsiniz. Boyayı, saç uçlarınızdan saç diplerinize doğru uyguladığınızdan da emin olmanız gerekiyor.

  • Saç rengi açık platin sarısı olan bayanlar:

Saç renginiz balköpüğü renginden daha açık bir renk ise kesinlikle oksidan kullanmanıza gerek yok! Yukarıda bahsettiğimiz Loreal saç boyasının %70’lik bir kısmı ile Koleston saç boyasının %40’lık kısmını karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı, saçlarınıza uygulamanız yeterli! Ardından balköpüğü saç rengi ile kendinizi daha çekici hissedebilirsiniz.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları 2

  • Saç rengi kumral ya da açık kahve olan bayanlar:

Saç rengi açık kahve olan bayanların daha açık bir renk elde edebilmeleri için bu sefer; Palette 8.65 kahve köpüğü rengi ile Koleston 9,3 altın sarısı rengi karıştırmaları gerekiyor. Karışıma eklemeniz gereken oksidon miktarı yine %9.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları 3

Kolestonun tümünü Palette saç boyasının %30’unu karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz boyayı; 35-40 dakika saçınızda bekleterek, dilediğiniz ve hayalini kurduğunuz balköpüğü saç rengine ‘Merhaba’ diyebilirsiniz.

  • Saç rengi siyah, kızıl ya da koyu kahve olan bayanlar:

Balköpüğü saç rengini elde etmesi en zor olan bayanlar; bu grupta bulunan bayanlar. Bu yüzden de ilk önce saçlarını bir kuaförde yeterince açtırmaları, ardından da bu renge boyatmaları gerekiyor. Yani bunun için uzun bir sürenin geçmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları 4

  • Balköpüğü saç rengi; 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da en moda saç renkleri arasında olacak gibi görünüyor.
  • Özellikle ten renginizin kumralsa bu saç renginin en çok yakıştığı bayan grubu içerisinde yer aldığınızı da bilmelisiniz.

Şayet kendi ten renginiz çok çok açıksa, bu saç rengi sizin olduğunuzdan da daha soluk görünmesine neden olabilir. Bu yüzden bu saç renginden uzak durmanız, doğru olabilir. Ancak bu saç rengini illaki denemek istiyorsanız; dışarıya çıktığınızda bol bol makyaj yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle soluk cildinize renk katabilir; saçın sizi daha yorgun ve daha yaşlı göstermesine engel olabilirsiniz

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-bal-kopugu-sac-rengi-elde-etmenin-puf-noktalari/