Evde Çatlak Tedavisi

Evde Çatlak Tedavisi
Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla cildin yapısı bozulur ve çatlaklar ortaya çıkar. Önceleri pembe renkli olan bu çatlaklar zamanla beyaza yakın bir renk alır. Ciltteki bu noktalar bronzlaşmaz ve gözden kaybolmaz. Bu çatlakları ortadan kaldırmaktansa çatlak oluşumunu önlemek daha kolaydır. Çatlak tedavisi için ise, çoğu zaman basit estetik müdahalelere veya kozmetik ürünlerine ihtiyaç duyulur.

Soğuk suyla duş yapmak en iyi çözümlerden biri.  Duşu çatlakların bulunduğu bölgenin üzerine tutarak dairesel hareketlerle gezdirmek de kan dolaşımını artıracağı için, yeni oluşmuş taze çatlakların ortadan kaldırılması için etkili bir yöntem. Bu şekilde hücreler canlanarak yeniden elastik bir yapıya kavuşacak, dolayısıyla da çatlaklar kaybolacaktır.

Contractubex Çatlak Tedavisi
Contractubex krem, son derece etkili ve tamir edici bir kremdir. Ameliyat yaralarının iyileştirilmesinde, güneş lekeleri ve çillerin giderilmesinde, yanık izlerini geçirmede kullanılsa da, çatlak tedavisinde de  son derece etkili bir kremdir.

Contractubex krem’i kullanmadan önce  cildinizin temizlenmiş ve gözeneklerinizin açık olması gerekir. Bu sebeple Contractubex krem kullanımını banyo öncesi yapmanız daha doğru olacaktır. Contractubex krem’den bir miktar alarak çatlaklarınıza masaj yaparak sürün ve bırakın krem derinize iyice nüfuz etsin. Kremlediğiniz bölgeyi güneşle temas etmekten koruyun.  Contractubex krem’i geceleri yatmadan evvel sürün ve sabah ılık suyla yıkayın.  Contractubex krem’in etki edebilmesi için en az 6 ay istikrarlı şekilde kullanmanız gerekir.  Contractubex krem, çatlak tedavisinde son derece etkili, çatlak lekelerinin renklerini açan, yanık tedavisinde oldukça başarılı neticeler veren, akne izlerini geçiren, ameliyat izlerini iyileştiren, güneşe bağlı çillenme ve lekelenmeleri gideren  son derece etkili bir kremdir.

Evde-Çatlak-Tedavisi1

İbrahim Saraçoğlu Çatlak Tedavisi
Hazırladığı şifalı bitkisel kür reçeteleriyle Türkiye’de haklı bir üne sahip olan İbrahim Saraçoğlu, vücut çatlakları için de oldukça etkili kürler sunuyor. Cilt çatlaklarında salatalık maskeleri de çatlak tedavisi anlamında son derece faydalı sonuçlar sağlıyor.

  • İki dal çuha çiçeğini kurutup, toz haline getirin.
  • 1 adet soyulmuş salatalığın yarısı ile 1 fincan pirinç unu ve çuha çiçeği tozu karışımını harlı ateşte 10 dakika pişirin.
  • Karışımı bulamaç haline getirin.
  • Bu bulamacın üzerine yarım fincan elma suyu ve 1 çorba kaşığı %100 saf zeytinyağı  ekleyin.
  • Karışımı iyice bulamaç haline getirin.
  • Çatlakların olduğu bölgeye uygulayın ve yarım saat bekleyin.  Süre sonunda durulayın ve cildinizden arıtın.
  • Uygulamayı 1 hafta boyunca  her gün uygulayın.

Çatlak tedavisi için son derece faydalı bir formüldür.

Hemoroid Çatlak Tedavisi
Hemoroid vakalarında yapılacak ilk şey ağrının azaltılması amaçlı kabızlığın giderilmesidir. Bunun için de bol sebze meyve, kepek ekmeği ve kayısı tüketilmeli ; kas spazmının giderilmesi için sıcak su oturma banyoları yapılmalıdır. Sıcak su oturma banyosu için, bir demlikte papatya çayı hazırlayın, 5 litre kadar sıcak suyun içine 1 çay bardağı ilave edin  ve 4 ila 6 dakika oturun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-catlak-tedavisi/