Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları

Kahkül saç modelleri, son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görmekte ve dolayısıyla da büyük bir popülariteye sahip olmaktadır. Yüz tipine uygun olan kadınlar tarafından kahkül kestirilmesi, kadınların çok daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları 1

Bu sebeple de bu saç modelini kestirmeden önce muhakkak ki kadınların yüz tiplerini bilmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuçlar kadınlar tarafından pek beğenilmemektedir.

Kahkül kestirmek isteyen kadınların kuaföre gitmek yerine evde bu modeli kesmeleri de mümkün olabilmektedir. Fakat bunun için muhakkak gerekli olan tekniklerin ve ipuçlarının bilinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kişiler yanlış kesim yapabilmekte ve bu durum çok daha ciddi sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

Bu kapsamda kâkül nasıl kesilir? Sorusunun yanıtlar kişiler için büyük bir öneme sahip olmaktadır. Böylelikle kişiler kendi evlerinin ortamında diledikleri gibi kahkül kesebilme imkânına sahip olabilmekte ve bu durumdan da son derece memnun kalmaktadır.

Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları 2

Güzel bir görünüme sahip olan kahkül kesimi için öncelikle saçların yıkanmış ve temiz olması gerekmektedir. Daha sonrasında güzel bir şekilde taranır ve saç ortadan ikiye ayrılır.

Kahkülün hangi tarafta olması isteniyorsa o tarafa doğru ince tarak yardımı ile kafanın ön tarafındaki saçlar alınır. İnçe uçlu bir makas kullanılması bu kapsamda son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları 3

Makasın tutulan yeri üst tarafta olacak şekilde makas eğimli olarak tutulur. Öncelikle azar azar kesim Yapılır ve en son olarak da kesim işlemi bitirir.

Saçta makas izinin kalmaması ve perçeminden uçlarının daha inçe bir şekilde olması için de muhakkak saçların arasına makasın ucu ile kesimler yapılır. Böylelikle çok daha güzel duran bir kahkül görünümü elde edilebilmektedir.

Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları 4

Kesim işlemi bittikten sonra saçlar kurutulur ve bir fön makinası ya da düzleştirici yardımı ile kâküller düzleştirilir. Kişiler kısa süre içerisinde saçlarına alışmakta ve son derece büyük bir keyif ile de kullanmaya devam etmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından kâkül kestirilmeye devam etmektedir.

Evde Kahkül Kesmenin Püf Noktaları 5

 

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-kahkul-kesmenin-puf-noktalari/