Evde Keratin Bakımı

Evde keratin bakımı, eğer kuaföre gidecek vaktiniz yahut ayıracak bütçeniz yoksa evde kendiniz de keratin bakımı yapabilir ve saçlarınıza keratin yükleyebilirsiniz. Keratin bakımı evde yapılır mı diyenler için evde keratin yüklemesi ile ilgili bir yazı kaleme aldık. Keratin bakımı evde pekala yapılabilmektedir ancak evde yapılacak keratin yüklemesinde keratinin kimyasal içerikli olmaması, doğal ve saf keratin olmasına dikkat edilmelidir.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı kalıntılardan ve artıklardan arındırmak için silikon içermeyen bir keratin şampuanıyla ve sıcak su kullanarak yıkayın. Yıkama işlemini iki kez yapın. Ve tekrar sıcak suyla durulayın. Bu işlemin ardından saç kremi uygulamayın. Saçlarınızın ucunda kırıklar varsa, işlemden önce aldırmanız, keratin yüklemesinin saçlarınıza daha iyi etki etmesini sağlayacaktır.

Keratini bir kabın içine boşaltın ve yıkayıp kuruttuğunuz saçlarınıza boya işlemi yapar gibi fırçayla sürün. Sürdükten sonra da parmak uçlarınızla masaj yapar gibi keratini saçlarınıza yedirin.

Keratin yükleme işleminin ardından saçlarınız 30-40 dakika kadar dinlendirin. Bu esnada saçlarınızı toplamayın ve sarmalamayın. İmkanınız varsa açık havada bekleyin. Keratini akşam yatmadan evvel uygulayıp sabah da yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı ılık suyla durulayın ve havlu yardımıyla fazla hırpalamadan kurutun.

Keratin yüklemesi işlemini yaptıktan sonra duruladığınız saçlarınıza 10 ila 15 dakika boyunca keratin maske uygulayın. Durulayın ve kertin krem uygulayın.

Evde Keratin Bakımı 1

Saçlar fazla yıpranmışsa yeniden bir keratin uygulaması gerekebilir.

Keratin saç botoksu da denilen keratin bakımını istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz zaman aralıklarında yapabilirsiniz.

Keratini fazla miktarda kullanmanın yahut saç diplerine değdirmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Yaşı küçük olan kişiler de rahatlıkla kullanabilir. Keratin herhangi bir kimyasal madde içermediğinden hamile kadınlar için de herhangi bir sakıncası olmadığı bilinmektedir; ancak siz yine de her ihtimale karşı hekiminize danışarak hareket edin.

Keratin uygulaması sırasında eldiven kullanmaya gerek yoktur. Aylarca saçta kalır ve yıkama esnasında akıp gitmez.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-keratin-bakimi/