Evde Soğuk Kahve Nasıl Yapılır?

Sıcak yaz günlerinde buzlu kahve tarifleri ideal serinletici içecekler arasında yer almaktadır. Yazın kavurucu sıcaklarında soğuk nescafe yapımı en pratik ve lezzetli soğuk içecek olmaktadır. Tüm aşamalarıyla, buzlu nescafe nasıl yapılır sunum önerileri ile birlikte paylaşıyoruz. Bağımlısı olacağınız buzlu nescafe tarifi denemenizi tavsiye ederiz.

Soğuk Kahve Malzemeleri

 • 2 tatlı kaşığı nescafe
 • 2 tatlı kaşığı toz şeker
 • 2 bardak soğuk süt (su bardağı)
 • 6-7 adet küp buz
 • Rendelenmiş çikolata ya da çikolata sosu
 • 2 top dondurma ya da krem şanti
 • 1- Robotta ya da süt çırpıcısı ile evde buzlu kahve yapımı için, nescafeyi, şekeri ve soğuk sütü köpük haline gelene kadar iyice karıştırın. Şeker oranını damak zevkinize göre de ayarlayabilirsiniz. Köpük haline gelene kadar soğuk kahve çırpma işlemine son verin.

  2- Hazırladığınız soguk nescafe karışımını bardaklara servis edin. Bardağa dökerken buzlu nescafe yapımı için köpüğünü söndürmemeye özen gösterin. Köpüğü hem lezzetini vermekte, hem de sunumu güzel olmaktadır.

  3- Sıra buzlu nescafe yapımı için buzları eklemeye geldi. Serinletici buzlu kahve yapımı için buz küplerini nescafe dolu bardaklarınızın içine atın.

  4- Sunum ve lezzeti tamamlamak için nescafe soğuk kahve üzerine iki top sade dondurma ekleyebilirsiniz. Dondurmaya alternatif olarak, dilerseniz üzerine krema sıkma aparatı ile krem şanti sıkarak da lezzetlendirip, farklı, beğeni toplayan sunumlar yapabilirsiniz.

  5- Son işlemde ise, köpüklü kahve üzerine hazır çikolata sosu sıkabilirsiniz. Çikolata sosuna kürdan ile farklı şekiller vererek, farklı, özel kahve sunumları hazırlayabilirsiniz.

  6- Dilerseniz, çikolata rendesi ile güzel bir kahve sunumu hazırlayabilirsiniz. Kahve sunumlarında zengin ve lezzetli alternatifler mevcuttur.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-soguk-kahve-nasil-yapilir/