Evde Vücut Geliştirme

Fit bir görünüme sahip olmak herkesin hakkıdır. Herkes için uygulaması kolay kas geliştirme, programı için önerilen koşu ya da yürüyüş bandıdır. Hızlı kilo vermenize yardımcı olan yürüyüş bantları, evde de kullanım için uygundur.

Evde Vücut Geliştirme

Vücut geliştirmek için koşu bandının dışında çok daha farklı ürünler bulabilirsiniz. Televizyonda veya netten canlı yayın programları sunuluyor. Ayrıca vücut geliştirme programı evde,  eğitim programlarında sizlere yardımcı olacak egzersizleri çok seveceksiniz. Vücudu geliştirmek için ilk olarak basen bölgesine yönelmek gerekir.

Yaz programlarında uygulanan egzersiz programları için uzmanların öneri almak gerekir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa uygulaması yapılan hareketleri dikkatli yapmak gerekir.

Okuyucularımızı hem bilgilendiren hem de zayıflamak adına kilo vermek isteyenleri ilgilendiren evde vücut geliştirme hareketleri resimli anlatımlar sağlık açısından da etkilidir. Kol kasını veya ayak kasını geniş bir şekilde açmak ya da germek iyi bir görünüme sahip olmanıza sağlar.

Bu süreçte uygulanan evde fitness programı için uygulanan baş ve boyun bölgesi hareketleri uzmanlarında önerdikleri hareketlerdir. Kadının çekici görünüme sahip olmak adına yardımcı olan TV programları spor öncesi ısınma hareketlerine çok fazla benzer. Düzenli fizik egzersiz programıma karılan kişiler aynı zamanda yürüyüş de yapabilirler.

Evde Vücut Geliştirme 1

Evde fitness spor yapmak, fazla kilosundan şikâyet eden için oldukça idealdir. Her 10 saniyede bir fitnes hareketlerini uygulamak vücut geliştirme beslenme programına uymanız anlamına gelir. Ayrıca fitnesi birçok vücut geliştirme aletleri ürünlerinden çok daha etkilidir.

Fitnesi sporu vücut geliştirme aletleri kullanılarak da yapılır. Fakat bu noktada kas yapma hareketleri için dikkat edilmesi gereken şudur. Kas yapma hareketleri kesinlikle bilinçli ve uzman kontrolünde yapılmalıdır.

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri

Squad Hareketi: Elleri öne doğru büzüp, her 20 saniyede bir yere çömülerek yapılır. Squad uygulaması vücut geliştirme tv programlarında çok fazla uygulanır. Vücudun olabildiğince gergin tutulduğu spordur. Hamileliğin ilk döneminde de uygulamak için uygundur. Sımsıkı kalça için idealdir.

Jimnastik hareketleri: Vücudun her kısmını çalıştıracak olan yani her kaslara hitap edecek olan harekettir. Sağ veya sol bacağı olabildiğince açarak yapılması gerekli olan harekettir. Bu süreçte mümkün mertebe elinize ağırlık almaya çalışınız ve kol kaslarınızı da hareket ettiriniz.

Evde Vücut Geliştirme 2

Alfabe Hareketi: Erkek ve kadın için ideal olan alfabe hareketi vücudu değişik stillere sokmak demektir. Alfabede farklı çeşit olan 29 değişiklik bulunuyor. Her harfi vücut ile yapmaya çalışmak çok önemlidir. Bacakları omuz genişliğinde tutarak yapmak gerekir. Sımsıkı bir kalça için mutlaka gereklidir.

Alfabe içinde her hareketi belirli saniyede uygulamak gerekir. Alfabe Hareketi bir nevi fitnes eğitim programında kullanılan egzersiz programlarına benzer. Yere spor minderi yayarak evde yapınız spor yaptığınız alan çok fazla geniş olmadır.

20 Adım hareketi: her 20 saniyede bir yüzü koyun yere çömelip kalkarak yapılan harekettir. 20 adımda bir kolları geriye doğru açıp gerilerek yapmak gerekir. Bir nevi ısınma hareketi olarak düşünebilirsiniz.

Barfiks: mekik çeker gibi yapılan barfiks hareketi kas geliştirmek için son derece idealidir. genelde yerde kuş şeklini almanız için idealdir. Televizyonda evde vücut geliştirme hareketleri için sizlere yardımcı olacak farklı uygulamalar vardır.

Evde Vücut Geliştirme 4

Sandalye hareketi. Sandalye hareketi sandalyeye tutunarak yapılan harekettir. Sandalyeni arkanız alacaksınız. Sandalyenin arkasına yaslanarak her 10 saniye bir dip yapmak gerekir. Kendinizi yere yatırana kadar ilgili hareket bile fıtığı içinde çok iyi gelir. Bu süreçte bacaklar öne doğru yatar pozisyonda uzatmak gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evde-vucut-gelistirme/