Evin Güzel Kokması için Pratik Bilgiler

Bütün gün evde yapılan yemek kokuları, evde içilen sigaraların kokusu ev içerisinde hoş olmayan bir koku oluşturur. Her bayanın hayalinde mis gibi ferahlık veren kokular olsun ister. Gelen misafirlerini ferah ve güzel bir kokuyla karşılamak ister.

Evin Güzel Kokması için Pratik Bilgiler

Evimizin her köşesi ayrı güzel koksun isteriz. Her gün evi güzelce havalandırdıktan sonra temizlik yapacağınız sulara birkaç değişiklikle evin her köşesi mis gibi kokar. Tabii sağlınızı da düşünerek hareket etmeniz gerekir. Evde hazırlayacağınız doğal kokularla sağlınızı koruyarak evinizde mis gibi kokacak

Evin güzel kokması için pratik bilgiler: eviniz içinde sağlınız içinde doğal olan her şeyi kokuya çevire bilirsiniz. Herkeste her koku aynı etkiyi yapmaya bilir size güzel gelen koku başkasına iyi gelmeye bilir bunun için ağır kokular yerine hafif kokular oluşturun.

Vanilya kokuları size bir rahatlatma ve odalarınızın ferahlık veren bir kokuya sahip olmasını sağlayacak. Vanilya kokusu ile huzur bulacaksınız. Kapınızın tam giriş yerine bir vanilya mumu koymanız size ve eve girene bir sakinleşme duygusu verecektir.

Kokuyu evde güzel vermek için odalarınızın her tarafını güzelce temizleyin ve havalandırın. Kirli yerler kalmamasına özen gösterin.

Evin Güzel Kokması için Pratik Bilgiler 1

Evde kullanılan zararlı temizlik maddelerin kokusunun çıkması için mutlaka havalandırın.

Yer döşemelerini silerken temizledikten sonra suyun içine damlattığınız en sevdiğiniz parfümün kokusu her yerde hissedilecektir. Bu su ile temizlik yapıldıktan sonra asla havalandırma yapmayınız kokunun uçması durdurulur.

Evinizde keyfinize keyif demeyecek sizi daha neşeli gösterecek kıpır kıpır bir hava yaratmak isterseniz turunçgillerden faydalana bilirsiniz. Portakal ve limon kabuklarını rendeleyip biraz da suyunu sıkıp bir sprey kutusunun içine doldurup biraz su ekleyerek kendinize oda spreyi yapmış olursunuz.

Odalarınızdaki sehpalara veya masaya koyduğunuz limon veya portakal ile odanızda hoş bir koku oluşur. Tam bu meyvelerin yanında yakacağınız mum odaya kalıcı bir koku sağlar.

Kendinizi rahat sakin hissetmek istiyorsanız kaynatılmış suyun içine atılan lavanta yaprakları nı bir sprey kutusuna koyarak zaman zaman odanıza sıkın odanızda kendinizi huzurlu ve sakin hisset çeksiniz. Bu doğal yöntemle en güzel evler sizin olacak.

Evin Güzel Kokması için Pratik Bilgiler 2

Evlerdeki kokular genelde yemeklerden kaynaklanır özelliklede o gün balık pişirdiniz ise mutfağınızı saran kötü koku perdelerinize bile yapışır. Evinizde sürekli tarçın bulundurun. Ağır yemek kokularınızdan sonra bir tavanın içine konulan tarçın ve şeker iyice ocakta kavrulur kavruldukça mutfağınızdaki kötü kokular yok olur.

Evinizdeki aydınlatma cihazlarını limon kolonyası ile silmek ısı sayesinde odanızı kaplayan limon kolonyası kokusuyla ferahlık verecektir.

Evin herhangi bir yerine asabileceğiniz lavanta keseleri yapa bilirsiniz. Lavantalar kokuları evinizin dört bir yanında ferahlık verecektir.

Portakal veya ayvanın üzerine karanfil taneleri batırıp masa üzerine koyduğunuz zaman evinizin içini saran portakal ve ayva kokusuna hayran kalacaksınız. Meyvelerden gelen aromalar canlılık katar kokusu ve renkleri evinize ve size bir mutluluk verir.

Evin Güzel Kokması için Pratik Bilgiler 3

Yemek masanıza ve konsol üzerine gül ve sandal ağacı koyarak evinize hoş bir koku yayarsınız. Gül kokusu ile evinizde bahar tadını yaşamış olursunuz. En doğal koku her zaman canlı çiçeklerdir. Hem göze hitap eden güzellikleriyle hem de evinizin havasını değiştirme özelliğiyle canlı çiçekleri odalarınızda veya cam kenarlarında tercih edebilirsiniz.

Artık her yerde bulacağınız son zamanlarda oldukça moda olan bambu kokulu çubuklar egzotik bir ev kokusudur. Odalarınıza şıklık katar hem de çok güzel koku yaymış olur.

Kıyafetlerinizin güzel kokması için dolaplarınızın içine bitmiş parfüm şişelerinizi koya bilir veya turunçgiller kokusunu severseniz limon portakal kabukları da hoş bir koku verir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/evin-guzel-kokmasi-icin-pratik-bilgiler/