Fitness Programı

Fitness programı, yağ oranı dengede, kas oranı yüksek, kondisyonu güçlü ve fit bir vücuda kavuşmayı herkes ister. Bunun için yapılacaklar ise bellidir. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli egzersiz ile sıkı ve şekilli bir vücuda kavuşmak mümkündür.

Fitness Programı

Bunun için atılacak ilk adım karar vermek ve kendini hazır hissetmektir. Sözgelimi aylık bir fitness programı uygulanacaksa 30 günlük süre için kişinin kendini hazırlaması ve motive etmesi gerekir. Fitness programı için uygun olacak müziklerin seçimi ile işe başlanabilir.  Fitness zayıflama programı ile hem yağ yakmak hem de kıvrımlı ve biçimli bir vücuda sahip olmak biraz çaba, emek ve sabırla mümkündür.

Fitness programı bayanlar için erkek programına göre biraz daha farklıdır. İşte bayanlar için en verimli fitness egzersizleri…

Hip Thrust: Kalçaların çalıştırılmasını sağlar. Yüksek ağırlık kullanılabilir.

Hip Bridge: Hip Thrusta benzer ama range of motion kısmı daha kısadır. Hemen her ortamda uygulanabilir.

Deadlift: En iyi kalça egzersizlerinden birisi diyebiliriz fakat uygulanışı kolay olmayan bir hareket. Çok fazla ağırlık kullanmayı gerektiren bir hareket olduğu için de sinir sistemini zorlayabilir.

Fitness Programı 2

Romanian Deadlift: Hamstring ve gluteus kaslarını izole şekilde geliştirmeyi sağlar. Deadliftteki tüm faydaları bu hareketten almak mümkün ve Deadlifte göre daha kolay bir egzersiz.

Bulgarian Split Squat: Kalça ve bacakları çalıştıran iyi bir egzersizdir. Daha yüksek range of motionda kalçayı geliştirebilecek bir egzersizdir.

Lunges: Kalça ve bacakları çalıştıran ve her yerde yapılabilecek bir egzersizdir ve her yerde yapılabilir.

Kettlebell Swing: Kalça bölgesini çalıştırmak için son derece güvenli ve de güçlü bir egzersizdir. Kardiyo olarak da yapılabilir.

Fitness Programı 1

Glute Kickback: Hem vücut ağırlığı ile hem de bant e kablo yardımıyla yapılabilecek bir kalça egzersizidir.

Hip Abduction: Kalça kaslarını, özellikle de gluteus medius kasını çalıştırmak için son derece güzel bir egzersizdir.

Squat: Kalçalar için son derece iyi bir egzersizdir, fakat uygulama aşamaı diğer egzersizlere göre daha zordur. Bu hareket erkekler için daha uygun bir seçenek olabilir. Squatta ağırlık arttırmak kolaydır ama kadınların bu seviyeye ulaşması çok daha uzun zaman alır. Squat, kalçadan ziyade bacakları çalıştıran bir egzersizdir.

Fitness zayıflama programı diyetisyen ve fitness antrenörlerinin ortaklaşa çalışması ile hayata geçirilebilir. Amaç kilo vermekse, sadece fitness programı ile bunu başarmak çok da kolay değil. Kişiye özel olarak hazırlanmış diyet programı ile eş zamanlı sürdürülecek fitness programı sayesinde hayal edilen vücuda kavuşmak hiç de zor değil.

Fitness Programı 4

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ve fitness antrenörüm sayesinde istediğim vücut hatlarına kavuştum diyen kişi sayısı hiç de az değildir.

Gelelim fitness fiyatlarına… Fitness fiyatları, belirlenen programa, fitness merkezine, yapılacak programın derinliği ve süresine göre değişkenlik gösterir. 70 TL’den 3000 TL’ye kadar açılan bir makas söz konusu. Seçim size kalmış.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/fitness-programi/