Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece Makyajı Nasıl Yapılır
Gece katılacağımız bir davet, düğün merasimi, kokteyl, balo, yılbaşı partisi gibi ortamlarda iddialı ve şık kıyafetlerimizle örtüşecek, görünümümüzü tamamlayacak bir makyaja ihtiyaç duyarız. Gece makyajı olarak bilinen bu makyaj türünde, gündüz makyajına göre daha koyu, baskın, çarpıcı renkler; cesur çizgiler, sıra dışı ve akılda kalıcı sert bir stili göze almak gerekir. Belirgin gözler, belirgin dudaklar, gece ışıklarını yansıtacak tarzda pudra ve fondötenler, kalıcılık sağlayan dondurucu spreyler en büyük yardımcınız olacaktır. Gündüz ortamlarının sade, kendi halinde ve pastel tonlarını; neon renkler, koyu siluetler, keskin kontürler alabilir. Akşam önemli bir yere davetliyseniz, sizi keyifli ve heyecanlı birgece makyajı yapım süreci bekliyor demektir.

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılır1

Gece Göz Makyajı
Gece makyajında göz hatlarınızı ve göz renginizi ön plana çıkarabilirsiniz. Hem de cesurca ve kuralları yıkarak. Dumanlı göz makyajınızı biraz abartabilir, seksi bir kedi gözü makyajı yapabilir, takma kirpiklerle, bakışlarınızda dramatik ve çarpıcı bir etki oluşturabilirsiniz. Takma kirpik tercih edecekseniz, göz makyajınızda eyeliner kafi gelecektir. Ama hem belirgin bir göz makyajı hem de takma kirpiklerinizi birlikte de kullanabilirsiniz.

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılır2

Bu durumda dudak makyajınızı nude tonlarda uygulayarak, gözlerinizdeki etkiyi alabildiğine ön plana çıkarmanız mümkün olacaktır.

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılır3

Eğer mevsim yazsa, siz de cıvıl cıvıl ve bir o kadar gösterişli bir makyaj istiyorsanız neon tonlarda eyeliner veya far kullanarak farklı ve vurucu bir efekt yakalamanız işten bile değil. Hem çılgın, hem de seksi bir görünüm sağlayan bu birbirinden renkli eyelinerlarla fark yaratacağınız kesin.

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılır4Koyu Gece Makyajı Yapımı
Eğer gerekliyse uygun tonlarda bir kapatıcı ve fondötenle başlayacağınız gece makyajının ilk adımından sonra, yine gece ışıklarına uyumlu bir pudra, hem ışıkları doğru yansıtacak, hem de gece boyunca cildinizdeki yağlanmayı önleyerek matlık sağlayacaktır. Sıcak tonlarla bir yüz bazı oluşturmak isterseniz de, bronz bir pudra kullanabilirsiniz. Elmacık kemikleriniz üzerine uygulayacağınız aydınlatıcı da ışıl ışıl parlayan bir cilt vadedecektir. Eğer göz makyajınızda yoğun ve keskin tonlar kullanmayacaksanız, tercihinizi rujdan yana pekala kullanabilirsiniz. Fuşya, turuncu, leylak gibi parlak ve çarpıcı renkteki rujlarla, güçlü ve bariz bir etki bırakabilirsiniz.

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılır5

Bulunduğunuz ortamdaki ısı ve dans gibi aktiviteleri de göz önünde bulundurarak, gece makyajınızın, sabahın ilk ışıklarına kadar size refakat etmesini istiyorsanız, makyaj dondurucu spreyle makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gece-makyaji-nasil-yapilir/