Geciktirici Zararları

Geciktirici zararları, cinsel ilişkide erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin çokça rağbet ettiği ürünlerden birisi de geciktirici spreyler olsa gerek. Günümüzde pek çok erkekte sürekli yahut zaman aman erken boşalma problemi yaşanabilmektedir.

Geciktirici Zararları 1

Bugün piyasada klinik ortamlarda titizlikle üretilmiş, pek çok testten geçirilmiş ürünler tercih edildiği vakit, herhangi bir sağlık problemi yaşama olasılığı da ortadan kalkmaktadır. Seçkin ve tanınmış markalar tarafında üretilen bu tür ürünlerin zararları ve yan etkileri olmadığı da kanıtlanmıştır. Geciktirici spreyin zararlarını yaşamamak için en tanınan markaların orijinal ürünleri tercih edilmelidir.

Eğer kullandığınız geciktirici sprey orijinal ürün değilse neler yaşayabilirsiniz? Orijinal olmayan geciktirici sprey kullanımı zararları neler olabilir bir göz atalım.

 • Partnerinizin vajina ve vulva bölgesi tahriş olabilir.
 • Geciktirici etkisi gösteremez.
 • Penisinizde yanma, batma, kaşıntı ve kızarıklık gibi hassasiyetler meydana gelebilir.
 • Ereksiyonda problem oluşabilir.
 • Sperm kalitesi düşebilir.
 • Geciktirici Zararları 2

  Geciktirici spreylerin zararlarını yaşamamak için muhakkak orijinal ürün kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Geciktirici spreyler ve geciktirici tüm ürünler orijinal olsalar dahi 1 hafta içinde 5 seferden fazla kullanılmamalıdırlar. Aksi takdirde ciltte tahriş oluşturabilirler. Tüm bu kullanım şartlarına dikkat edildiği sürece geciktirici sprey zararlarını görmek mümkün değildir.

  Geciktirici ürün kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlara da değinecek olursak;

 • Sahte ve bilinmeyen markalar altında üretilen ürünlere rağbet etmemelisiniz.
 • Ürün ambalajında yer alan kullanım miktarına mutlaka dikkat etmelisiniz.
 • Geciktirici Zararları 3

  Cinsel ilişkinin başlamasından boşalmaya kadar geçen süre arasındaki mesafeyi uzatmak ve ilişki sırasında ani boşalmanın önüne geçmek için geciktiriciler çok mühim etkiler sağlar. Ama az evvel de belirttiğimiz gibi bilinen ve güvenilir markaların ürünlerini kullanmak hem istenilen etkiyi almanızı; hem de hem sizin ve partnerinizin hijyen ve sağlık anlamında daha güvende olmanızı sağlar.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/geciktirici-zararlari/