Gelin Ayakkabı Modelleri

Düğün gününüzde tepeden tırnağa şık olmak istiyorsanız; ayakkabı tercihinizde de en az gelinlik seçiminiz kadar dikkatli olmanız gerekiyor. Sanılanın aksine ayakkabılar; gelinliğin iç kısmında kalan ve görünmeyen bir detay değil.

Gelin her adım attığında gelinliğin altından bizlere selam veren ve adeta ben buradayım, diyen gelin ayakkabıların da en az gelinlikler kadar kusursuz olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Günümüzde onlarca farklı gelin ayakkabı modeli, düğün günü gelinler tarafından kullanılmak üzere çoğu alışveriş mağazasında görücüye çıkıyor. Gelin ayakkabıları arasında spor olan modellerden dolgu topuklara, dantelli modellerden incili babetlere, converse modellerden ince topuklu modellere kadar farklı tasarımlara rastlamak mümkün.

Gelin Ayakkabı Modelleri 1

 

Tabii ki gelin ayakkabınızı seçerken, öncelikle nasıl bir gelinlik modeli seçtiğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

En popüler gelin ayakkabısı modelleri içerisinde son zamanlarda renkli gelin ayakkabısı modelleri, ilk sırada yer alıyor. Özellikle günün anlam ve önemine yönelik baskı ya da yazı detaylarının bulunduğu tasarım gelin ayakkabıları; son yılların en favori gelin ayakkabı modeli. Bu gelin ayakkabılarına dilerseniz damadın ve sizin adınızı da yazdırabiliyorsunuz. En şık dantelli gelin ayakkabılarında bile damat ve gelin isminin bulunduğu modellere rastlamak mümkün.

Şayet eğlenceli ve sevimli bir gelin ayakkabısı seçmek istiyorsanız; uçan balonlu, gelin damat ya da kalp baskılık bir gelin ayakkabısı seçebilirsiniz. Yani son dönemlerin en popüler renkli gelin ayakkabısı modelleri içerisinde baskılı olan modellerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Dantelli Gelin Ayakkabısı

Şüphesiz ki dantelli bir gelin ayakkabısı; yüzyıllardan beri devam eden bir gelenek. Sizler de bu geleneği devam ettirmek istiyorsanız, daha romantik ve daha şık bir gelin ayakkabısı tercihinde bulunmak adına dantelli bir gelinlik ayakkabısı ile şıklığınızı taçlandırabilirsiniz.

Platform topuklardan ince ve yüksek topuklara, düz babetlerden dolgu topuklara kadar dantel detaylarına hemen hemen tüm gelinlik ayakkabısı modellerinde rastlıyoruz.

Gelin Ayakkabı Modelleri 2

 

Dantelli gelin ayakkabılarına en çok yakışan aksesuar ayrıntısının ise inci ya da taş olduğunu söyleyebiliriz.

Spor Gelin Ayakkabısı

Düğün gününüzde daha rahat hareket etmek istiyor ve bol bol oynamayı düşünüyorsanız; spor gelin ayakkabısı modelleri tam da size göre!

 • Üstelik 2016 yılı spor gelin ayakkabıların oldukça çeşitli olduğunu söyleyebiliriz.
 • Spor gelin ayakkabıları içerisinde en çok dikkat çeken model, converse gelin ayakkabısı olarak karşımıza çıkıyor.
 • Üstelik converse gelin ayakkabısı modelleri ve fiyatları da oldukça ekonomik.
  Gelin Ayakkabı Modelleri 3
 •  

 • Rahat gelin ayakkabısı modelleri içerisinde converse ayakkabıların yanı sıra babet tarzı gelin ayakkabılarını da tercih edebilirsiniz.
 • Dantelli, kurdeleli, inci ve taş detayları ile süslenmiş gelin ayakkabısı converse modelleri, hem gösterişli hem de rahat.
 • Gelin ayakkabısı converse modelleri içerisinde gelin ve damat figürlerinin bulunduğu baskı detaylarına da rastlamak mümkün.
 • Rahat gelin ayakkabısı modelleri içerisinde dolgu topuk gelin ayakkabılarının yer aldığını da unutmamak gerek. Boyunuzun hem uzun görünmesini istiyor hem de ince topuklu ayakkabılar ile rahat edemiyorsanız; dolgu topuk gelin ayakkabılarını seçebilirsiniz.
 • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gelin-ayakkabi-modelleri/