Gelin Babetleri

Babetler, yaz aylarında büyük bir beğeni ile kullandığımız, hemen hemen hepimizin ayakkabılığında bol miktarda bulunan favori ayakkabı modellerimiz arasında yer alıyor. Babetlerin bayanlar tarafından sevilmesinin arkasında yatan en önemli sebep; hem şık hem de gösterişli olmaları olsa gerek.

Klasik bir babet ile en sıradan kıyafetlerimize bile gösteriş katabiliyor; babetlerimizle ayaklarımız ağrımadan ya da yorulmadan kolaylıkla eforsuz bir şıklık elde edebiliyoruz.

Gelin babetleri ve modelleri de tıpkı normal babetlerdeki gibi gelin adaylarına eforsuz bir şıklık sunmayı hedefliyor.

Düğün gününde gelinin koşuşturmaca esnasında daha rahat hareket edebilmesi için tasarlanan gelin babetleri, taşlı ve süslemeli modelleri ile gelini hem şık gösteriyor hem de onu gecenin sonunda şiş ve ağrılı ayaklar ile baş başa kalma derdinden de kurtarıyor.

Kısacası gelin babetleri; düğün gününde ne giyeceğine bir türlü karar veremeyen gelin adaylarının imdadına yetişiyor.

Peki, gelinler tarafından en çok tercih edilen gelin babetleri modelleri hangileri?

Dantelli Gelin Babetleri

Düğün denildiğinde akla gelen ilk şey; şüphesiz ki dantel detaylı bir gelinlik olsa gerek. Dantel detayları bir gelinliği nasıl ön plana çıkarıyorsa babetleri süslediğinde de ayakların o denli nazik, kibar ve asil görünmesine yardımcı oluyor.

Dantelli gelin babetleri inci ya da boncuk detayları ile harmanlandığında ortaya tamamen düğün gününe özel, eşsiz bir babet modeli çıkıyor.

Gelin Babetleri 1

Beyaz, pembe ya da mavi farklı renklerdeki dantel detayları ile bezenmiş bir fiyonklu gelin babeti ile düğün gününüzde tepeden tırnağa şık görünebilirsiniz.

Spor Gelin Babetleri

Daha çok sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız; spor tarz gelin babetlerini tercih edebilirsiniz. Şeffaf, tek renk ve sadece ön kısmı hareketli olan sportif bir gelin babetini şayet gelinliğiniz de sade bir model ise tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde bol taşlı ve işlemeli gelinliğin altında spor tarz bir gelin babeti oldukça sönük kalabilir.

Gelin Babetleri 2

Taşlı Gelin Babetleri

Gelin babetleri içerisinde en çok rağbet gören modellerden biri olan taşlı gelin babetleri; sade bir gelinliği bile daha şık gösteren oldukça hoş bir ayakkabı modeli.

Babetinizde bulunan taş, doğal taş olabileceği gibi oldukça değerli bir taş da olabilir. Dilerseniz beğendiğiniz taşlarla kendi babetinizi kendiniz bile süsleyebilirsiniz.

Gelin babeti süsleme ile ilgili internette ve Youtube vb. kanallarda yüzlerce video ve teknik bulunuyor. Sizler de bu videoları izleyerek, gelin babeti süsleme konusunda fikir edinebilirsiniz.

Gelin Babetleri 3

Gelin babeti süsleme amacıyla en çok kullanılan malzemelerin kurdeleler, el yapımı mini çiçekler, fiyonklar, doğal taşlar, inciler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında renkli kalemler de süsleme amacıyla kullanılan diğer malzemeler.

Sade ve düz renk bir babetin üzerine gelin damat resmi çizerek bile babetinizi hareketlendirebilir; düğün günü konseptine daha uygun olmasını sağlayabilirsiniz.

Gelin babeti süsleme aşamasında biraz da kendi hayal gücünüzü kullanmanız ve az da olsun el becerisine sahip olmanız gerekiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gelin-babetleri/