Gelinlik Modelleri

Her gelin adayının hayalidir düğün gününde gösterişli ve şık görünmek. Gelin adayının bu arzusunu gerçekleştirebilmesi, şüphesiz ki vücuduna en uygun gelinlik modelini bulabilmesine bağlıdır.

Günümüzde çoğu gelinlik mağazasında yüzlerce farklı gelinlik modeline rastlamamız mümkün. V yaka gelinlikler, kayık yaka gelinlikler ya da straplez gelinlikler…

Genel olarak gelinlik modellerinin yakasına göre ya da etek kesimine göre isimlendirildiğini söyleyebiliriz. Örneğin, straplez ya da kayık yaka gelinlik tanımları; isimlerini yaka tipinden alan gelinlik modelleri.

Söz konusu A kesim ya da balık gelinlikler olduğunda ise bu modellerin isimlerini etek kesimlerinden aldığını belirtmek gerek.

En Güzel Gelinlik Modelleri

Her gelin, düğününde giydiği gelinliğin en güzel gelinlik olmasını ister. Tabii ki bu, gelinin en doğal hakkı olsa gerek.

En güzel gelinlik modelleri listesi; 2016 yılında da oldukça kabarık.  Kabarık demişken, kabarık gelinlik modellerinin bu yıl da oldukça revaçta olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Prenses kesim bir gelinlik ile düğün gününüzde göz kamaştırabilir, bir masal prensesi gibi görünebilirsiniz.

 Askılı gelinlik modelleri, straplez gelinlik modelleri gibi en çok tercih edilen modeller içerisinde yer almaya devam ediyor. İnce ya da kalın askılı A kesim bir gelinlik ile tüm fazlalıklarınızı kamufle edebilir, daha ince ve dolayısıyla daha güzel görünebilirsiniz.

Düğününüz sıcak bir yaz gününde gerçekleşecekse, askılı gelinlik modellerine bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

En gösterişli gelinlik modelleri denildiğinde dantelli gelinlik modellerini de unutmamak gerekiyor. Yıllardır süregelen bir gelinlik modası olan dantelli ya da dantel detaylı bir gelinlikle ile daha romantik görünebilmeniz mümkün.

Gelinlik modelleri beğenirken; vücut hatlarınıza yani vücut tipinize uygun gelinliği seçmeyi de unutmamanız gerekiyor. Yani çok beğendiğiniz bir model; sizin vücudunuz için uygun olmayabilir. Bu tavsiyemizi de gelinlik seçerken, kesinlikle göz önünde bulundurun!

Gelinlik modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra karar vermeniz, hem beğendiğiniz modeli seçmeniz hem de bütçenizi gözetmeniz açısından oldukça önemli!

Gelinlik Modelleri 1

Ülkemizde en çok beğenilen gelinlik modellerinden biri şüphesiz ki Fransız gelinlik modelleri. Özellikle Fransız danteli ile bezenmiş gelinlikler; harika tasarımları ve muhteşem detayları ile ülkemizde de gelinlik modasının öncülerinden olmaya devam ediyor.

Gelinliğinizin daha sıra dışı ve daha asil olması adına Fransız gelinlik modelleri tercihinde bulunabilirsiniz.

Gelinlik dünyasında her geçen gün yeni modellerin tasarlandığına şüphe yok. Onca çeşitlilik içerisinde çoğu gelinlik firması; türbanlılar için de oldukça güzel gelinlik tasarımlarına yer veriyor. Şayet kapalı bir bayansanız, size uygun olan onlarca gelinlik modelinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Taşlı, dantelli, truvakar ya da uzun kollu bir gelinlik…

Gelinlik Modelleri 2

Düğün gününüzde giyeceğiniz gelinliğe karar vermeden önce gelinlik modelleri resimli paylaşımlara da göz atarak, kafanızda bir gelinlik modelinin şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

Gelinlik modelleri resimli paylaşımlarını birçok düğün sitesinde ya da gelinlik satış sitesinde bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gelinlik-modelleri/