Gıdı Eritme Hareketleri

Yüz derisi kimi insanlarda sarkmaya meyillidir. Bu kişiler genellikle yüz kaslarını fazla kullanmayan kişilerdir. Gıdı Eritme Egzersizleri yaparak herhangi birisi daha sıkı bir boyun ve yüz derisine sahip olabilir. Gıdı eritme bu bölgedeki kasların kullanılması ile ilgilidir. Yanak ve Gıdı Eritme Egzersizleri genellikle mimiklerle ilgilidir. Yüz İnceltici Hareketler, bu bölgedeki kasların kullanılması için mimikler başta olmak üzere kafa ve boyun kaslarının etkin kullanılası yönünde hareketlerdir. Çene altı germe ve gıdı eritme hareketleri de bu yöndedir. Gıdı sarkması bu hareketler yapılarak ve çeşitli kürler uygulanarak giderilebilir.

Gıdı eritme hareketleri diğer doku ve kas gruplarında olduğu gibi, eritmek ve germek istediğiniz bölgenin çevresindeki kasların kasılarak dokuyu harekete geçirmesi ve gerilmesini sağlama prensibine dayanır. Aşağıdaki Gıdı eritmek için faydalanabileceğiniz bazı hareketleri görmektesiniz.

gidi eritme hareketleri

Burada görüldüğü gibi, 1. Resimde başımızı geriye doğru yatırarak boyun kaslarımızın gerilmesini sağlarken, 3. Resimde ağzımızı bükerek bölgesel kasların gerilmesini sağlıyoruz.

gidi eritme egzersizi

Yüz yogası son yıllarda çok tercih edilen bir yöntem ve oldukça etkili. Yukarıdaki resimde yer alan, 4, 6, 8,9 ve 10 numaralı hareketler gıdı sarmasına karşı etkilidir. Özellikle 10  numaralı egzersiz tüm boyun bölgesi kasları üzerinde etkilidir.

gidi eritme egzersizleri

Ağzınız açıkken, başınızı dört yöne yatırmanız boyun kaslarını çalıştıracaktır.

gidi eritme

Bu resimde yer alan tüm hareketler gıdı eritme hareketleri olup son derece etkilidir. Bu egzersizleri Günlük olarak yapmanız büyük ölçüde iyileşme yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Gıdı eritmek için kullanabileceğiniz harici yöntemlerde bulunmaktadır. BU yöntemler gıdı ertime maskeleridir. Lokal yağların eritilmesi ve cildin gerilmesi üzerinde etkili olan bu maskelerden bir kaçını sizin için paylaşıyoruz.

Sumak ve Sabun Maskesi

Malzemeler

  • 1 Yumurta akı
  • 2 Kaşık Sumak
  • 1 Kalıp beyaz banyo sabunu

Uygulama: Sabunu ince ince rendeleyip, yumurta ve sumakla karıştırıldıktan sonra bir tülbente koyup, üstten bağlayacak biçimde kafamıza sarıyoruz. (Karışım çeneye isabet edecek). Ne kadar beklerseniz o kadar iyidir. Haftada en az 3 defa uygulanması gerekir.

gidi eritme maskesi

Limon ile Gıdı Eritme Kürü: Dörtte bir limonu gıdı bölgenize 10 dakika kadar kompres yapın. Mümkünse masaj uygulamanız daha etkili olacaktır. Bu sürenin ardından yarım saat daha bekleyip yıkayabilirsiniz. Günlük olarak uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gidi-eritme/