Ginseng Fiyatı

Ginseng, binlerce yıl önce keşfedilmiş olan şifalı bir bitkidir. Amerika ve Orta Asya anavatanıdır. Şifalı ve pek çok hastalıkta faydalıdır. Botanik anlamda ginseng için Panax adı verilmektedir. Tam iyileşme anlamına gelen panax, tıbbi alanda farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Yazımızın devamında hem faydalarından, hem de ginseng çayı fiyatı gibi bilgilere yer veriyor olacağız.

Ginseng Fiyatı

Çok köklü ve kalın bir bitkidir. Ortalama olarak 7-8 yaşındaki ginseng bitkilerinin çap boyutu 10 cm kadar olmaktadır. Beyaz ve kırmızı renklerdedir. Özellikle Çin, Kore, Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinde çok fazla yetişmektedir. Bunun yanında Amerika’da da yetişen bir bitki türüdür.

Ginseng, Çin tıbbının en önemli bitkilerinden biridir. Kan basıncını düzenliyor olması, kalbi kuvvetlendirmesi, kolestrol seviyesini düşürmesi, yorgunluk gidermesi ve merkezi sinir sistemlerine çok iyi gelmesi bitkiyi popüler hale getirmiştir.

Ginseng satın almak istediğinizde panax ginseng fiyatı araştırması yapılmalıdır. Bununla ilgili olarak eczane ve online sitelerden inceleme yapılabilmektedir. Ginseng, cinsel gücü arttırmakta ve iştah açmaktadır. Günümüzde çok yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Gelecekte de ginseng kullanımının artması beklenmektedir. Ginseng’in çok talep görmesi ile birlikte üretimi de artmıştır. Doğal olmayan yollardan üretim yapan çok sayıda ülke bulunmaktadır. Bu durum ginseng’in doğallığını kaybettirmiştir.

Ginseng Fiyatı 2

Ginsengin kök ve gövde yapısı insan şeklindedir. İnsanla ilgili pek çok sağlık sorununun tedavisinde kullanılmaktadır. Temelde Asya ve Amerika ginsengi olmak üzere iki farklı türü bulunmaktadır. Ginseng ürünleri ile ilgili farklı markalara ait ürün seçenekleri çok fazladır.

Bununla ilgili olarak hem panax, hem de kırmızı ginseng fiyatı değişebilmektedir. Çin, Kore, Japonya ya da Amerika ginsengi seçeneğine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise tablet sayısıdır. İçerisinde farklı miktarlarda ginseng olan ambalajlar bulunmaktadır.

Ginseng kullanımı, aksi belirtilmediği sürece günde 2 ya da 3 tablet şeklindedir. Aç karnına alınması etkilerini arttırmaktadır. Genel anlamda bakıldığında ginseng hapı fiyatı bilgilerini öncelikli incelemeniz, ürün hakkında detaylı bilgi almanız ve bu doğrultuda ürünü kullanmanız gerekmektedir. Çok faydalı bir bitki türü olsa da, doktor kontrolü dışında kullanımını önermiyoruz.

Ginseng Fiyatı 3

Özellikle hamile kadınların ve emziren annelerin ginseng kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Ginseng, Çin bitki bilimi tarafından M.Ö. yıllarda ortaya çıkarılmış mucizevi bir bitki türüdür. En yaygın olanı kırmızı ginseng türüdür. Uzak Doğu’dan gelmektedir. Özellikle Kore’de devlet kontrolü altında üretimi yapılmaktadır. Diğer ginseng türlerine göre en etkili ve değerli olanıdır.

Uyarıcı ve gençleştirici özellikleri vardır. Dünya genelinde yapılan pek çok bilimsel araştırma ile ginseng faydaları kanıtlanmıştır. Kullanımı kişiye göre değişebilmektedir. Genel olarak 3 hafta ya da 3 ay olarak kullanılması önerilmektedir. Gün içerisinde 1 ile 3 arasında tablet alınması uygundur. Kırmızı günseng türünden çay yapılabilmektedir.

Kırmızı ginseng çayı için 1-2 gram kıyılmış drogun üzerine kaynatılmış su dökmeli ve 10 dakika kadar demlemelisiniz. Hamile ve emziren annelerin kırmızı ginseng çayını tüketmelerini önermemekteyiz. Bunun yanında şeker hastalarının ve kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaçları kullanan kişilerin de ginseng kullanımı uygun değildir. Bu tip kişilerin öncelikli olarak doktora başvurmaları daha sağlıklı olacaktır.

Ginseng Fiyatı 4

Bu tip ürünlerin kullanımından asıl önemli oaln ürünün kalitesi ve doğallığıdır. Bitkisel ürünler alanında çok geniş bir ürün yelpazesi karşımıza çıkabilmektedir. Önemli olan gerçek, doğal ve katkısız ginseng tüketebilmektir. Piyasada satışı yapılan çok sayıda ürünün içerisinde ginseng olmadığı ya da çok az miktarlarda olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle ürün seçimini dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ginseng-fiyati/