Gizli Detoks İçecek Tarifi

Özellikle bayanlar, sağlık için ya da güzellik için vücutlarını belli formlara sokmaya çalışırlar. Bu uğurda düzenli spora başlanır, büyük emekler harcanır ve hemen bir diyet listesi hazırlanır. Ve bu listeye ek olarak;

  • Vücut metabolizmasına yardımcı olacak,
  • Vücuttaki ölü hücreleri yenileyecek, temizleyecek,
  • Vücuttaki fazla yağın atılımını sağlayacak,

Gizli Detoks İçecek Tarifi 1

Ve en önemlisi de bu süreçte en çok ihtiyacımız olan enerji dengemizi koruyacak ve arttıracak doğal bir detoks içeceği yaşam kalitenizi hızlı bir şekilde iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Gizli Detoks İçeceğinde Neler Bulunur ?

Elma Sirkesi, içerisindeki enzimler ve iyi bakterilerle bize dosttur. Asetik asit içerdiği ve  kan basıncını düşürdüğü bilinmektedir.

Limon suyu, kan şekerini dengelemeye yardımcı olur ve vücudutta PH değerinin düzenlenmesine yardımcı olan alkalin bir etkisi vardır. Bunun yanında doğal C vitamini kaynağıdır.

Tarçın, en iyi antioksidanlardan biri olarak bilinir. Kan şekerini dengelemek için bir numaralı bitki / baharattır.

Stevia, stevia bitkisinden yapılmış doğal bir tatlandırıcıdır.

Gizli Detoks İçecek Tarifi 2

Tüm bu malzemeler sıcak su ile tüketilebildiği gibi tek başına ya da içerisine tahıl, buğday ilave ederek te kullanabilirsiniz. İsteğe göre doğal tatlandırıcı olan bal ilavesi de yapılabilir.

Bu detoks içeceği iki hafta boyunca yemekten 20 dakika önce günde üç kez tüketip, kahvaltı veya öğle yemeğinden bir gün önce bir saat tüketmelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gizli-detoks-icecek-tarifi/