Göbek Eritme İçin Kesin Çözüm, Göbek Eritme Yolları, Göbek Eriten Kür

Göbek eritme için kesin çözüm, kilo aldığınızda daha çok göbek bölgenizden mi alıyorsunuz, yahut kilo verirken göbek bölgesinden kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Göbek bölgesindeki yağlanma hem sağlık açısından risk teşkil eder, hem de görüntü olarak can sıkıcı bir tablo ortaya çıkartır. Peki göbek eritmek için ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli, göbek nasıl eritilir bir bakalım.

Göbek Eritme Yolları

Kilo almaya başladığınızda ilk olarak göbek bölgesindeki değişimi fark edersiniz. Karın ve bel bölgesindeki yağlanma hemen dikkati çeker. Ayıca göbek bölgesindeki yağları eritmek daha zordur.  Ancak göbek eritme yöntemleri sayesinde göbek yağlarından kurtulmak hiç de zor değildir. Pek çok kişi hem diyet hem de egzersiz programlarıyla kilo vermeyi başarmış ve karın yağları nasıl erir sorularına cevap bulabilmiştir.

 • Göbek yağlarından kurtulabilmek için beyaz şekeri hayatınızdan çıkartın.
 • Basit karbonhidrat içeren besinlerden uzak durun.
 • Tuz tüketimin azaltın. Eğer tuzsuz yiyemiyorsanız kaya tuzu kullanabilirsiniz.
 • Yağlı yemeklerden uzak durun ve özellikle akşam yemeklerinizi hafif yiyin.

 • Beyaz ekmek tüketiminden uzak durun. Ekmek olarak günde 2-3 dilim tahıllı ekmek tercih edin.
 • Kaliteli karbonhidrat ve protein yönünden zengin gıdaları tüketerek karın bölgesindeki yağlanmayı önleyebilirsiniz.
 • Vücuttaki potasyum eksikliği de karın bölgesinde yağlanma sebebi olabilmektedir. Potasyum bakımından zengin gıdalarla beslenmek de iyi bir çözümdür.
 • Günde 2 litre sıvı tüketmek, sabahları aç karna yeşil çay tüketmek de metabolizmayı hareketlendiren ve yağ yakan faktörlerdir.

Vücuttaki yağlardan, özellikle de bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en önemli yollarından birisi de lifli ve tahıllı gıdalarla beslenmektir. Bunu bir hayat tarzı haline getirmek gerekir. Yulaflı ve tahıllı gıdalarla, esmer unla yapılmış ekmekleri öğünlerden eksik etmemek gerekir. Soğuk patatesin de oldukça zengin bir lif kaynağı olduğunu belirtmek gerekir.

Göbek Eritme İçin Kesin Çözüm, Göbek Eritme Yolları, Göbek Eriten Kür 2

Su yönünden zengin meyve ve sebzeleri tüketmek de hem açlığı giderir hem de bol lif içeren bu gıdalar tokluk vererek kilo verme sürecine katkı koyar. Karpuz, kavun, armut gibi meyveler, içeriklerindeki bol lif sayesinde hızlı kilo vermeye ve yağ yakımına destek olurlar.

 • Yemeği yavaş yemek, lokmaları çok çiğnemek sindirim sistemini rahatlatan faktörlerdir. Yavaş yemek yemek, midenin besinleri rahat sindirmesini de sağlayacaktır.
 • Göbeğe sürülecek Hindistan cevizi yağı da, bölgesel yağlardan kurtulmanın etkili yollarından birisidir. Katı haldeki Hindistan cevizi yağını bel ve göbek çevresine uygulayıp 40 dakika sonra yıkayabilirsiniz.
 • Salatalarınızda sirke kullanarak sirkenin yağ parçalayıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz.
 • Eğer hareketsiz bir yaşantınız varsa hareket ederek göbek çevresindeki yağlanmayı önleyebilirsiniz.
 • Vücudunuzun uykuya olan ihtiyacını göz ardı etmeyin. Günde 7-8 saat uyku uyumaya özen gösterin.

Göbek Eriten Kür

Göbek eritmek için ne yapmalı sorusuna yanıt olarak verilen yoğurt kürünü çoğunuz duymuşsunuzdur. Yoğurt kürü ile göbek eritmek oldukça da pratik bir yöntemdir. Göbek kısmında yer alan fazla kilolardan yoğurt kürüyle kurtulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan yoğurt ve limon kürünü göbek nasıl eritilir sorunuzun cevabı olarak düşünebilirsiniz.

Göbek Eritme İçin Kesin Çözüm, Göbek Eritme Yolları, Göbek Eriten Kür 3

Yoğurt kürünü uygularken, bu küre en az 2 hafta boyunca devam etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kürü birkaç gün uygulayıp, fayda görmediğinizi düşünerek yarım bırakmayın. Limonlu yoğurt kürü son derece kolay hazırlanabilen ve göbek bölgesindeki fazla yağları kolayca eriten son derece etkili bir kürdür.

Limonlu yoğurt kürü için malzemeler:

 • 3 çorba kaşığı az yağlı yoğurt
 • Yarım adet limon suyu
 • 1 çay kaşığı pul biber

Yapılışı:

Tüm malzemeyi bir kase içinde karıştırın. Gece yatmadan yarım saat evvel karışımı yiyin. Bu karışımı 2 hafta boyunca kesintisiz şekilde yemeyi sürdürün. 2 hafta sonra vücudunuzdaki değişime şaşıracaksınız. Özellikle kış mevsiminde alınan kiloları yoğurt kürüyle kolayca atabilirsiniz.

Zerdeçallı ve limonlu yoğurt kürü:

Eğer pul biber kullanmak istemezseniz, zerdeçal kullanarak da bir kür hazırlayabilirsiniz. Zerdeçal, karaciğerde toplanan yağların yakılmasını ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesini sağlar.

Göbek Eritme İçin Kesin Çözüm, Göbek Eritme Yolları, Göbek Eriten Kür 1

Bunun için de 3 çorba kaşığı az yağlı yoğurt, yarım çay kaşığı toz zerdeçal ve yarım adet limonun suyunu bir kasede karıştırıp tüketebilirsiniz. Kürde kullanacağınız yoğurt hazır satılan katkılı yoğurtlardan değil de evde mayalanan taze yoğurtlardan olabilirse, kür çok daha etkili olacaktır.

Kürü uygularken hareket miktarını da çoğaltmak ve hareketli bir yaşam sürmek kilo verme sürecinize katkı sağlayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gobek-eritme-icin-kesin-cozum-gobek-eritme-yollari-gobek-eriten-kur/