Göğüs Büyütme Egzersizleri

Kadınların en büyük dertlerinden biriside küçük göğüs problemidir. Her kadın büyük ve güzel göğüslerinin olmasını ister. Ama tabi bu herkes için mümkün değildir. Ancak çeşitli yollarla böyle bir özellik kazanılabilir. Göğüs büyütmenin estetik operasyonlar, doğal bitkisel  gıdalar, takviye ilaçlar ve göğüs büyütme egzersizleri gibi birçok yöntemi bulunmakta. Bunlardan en sağlıklısı egzersiz yoluyla göğüs büyütmektir. Çeşitli egzersiz hareketleri ile göğüs büyütmek mümkün.

Göğüs Büyütme Egzersizleri

  • İlk olarak şınav ile başlamalısınız. Şımar göğüs büyütmek için oldukça güzel bir egzersiz.
  • İkinci hareketimiz dumbell chest press. Bu hareketle uzanarak dumbelları göğüsten yukarıya doğru itmelisiniz. Hareketi yaparken spor sehpasında yapmanız gerekir fakat evde spor sehpanız yok ise sert yastıkları düz bir şekilde üst üste koyarak yeterli yükseklikte kullanabilirsiniz. Dumbeller  göğüs çalışmak halterle çalışmaya nazaran daha zordur. Fakat haltere göre daha çok etkilidir.
  • Üçüncü hareketimiz ise dips hareketi.
  • Dördüncü hareketimiz dumbell fly. Aslında dumbell chest press gibi fakat bu sefer dumbell yukarıya doğru itmek yerine yanlara doğru açacağız.

Bu hareketlerle daha büyük göğüslere sahip olabilirsiniz. Önemli olan setlere uymak ve zamanında düzenli bir şekilde uygulamak.

Set ve tekrarlar:

  • Şınav – 3 x 15
  • Dumbell chest press – 4 x 13
  • Dips – 3 x 12
  • Dumbell fly – 4 x 12

Antreman döngüsü; 1 gün antreman 2 gün dinlenme, 1 gün antreman 2 gün dinlenme şeklinde olmalıdır.

Doğal Göğüs Büyütme İşlemleri

Isırgan otu çayı göğüs büyütmeye yardımcı ediyor. Genellikle denediğimiz ve süper neticelerini aldığımız bu tekniği sizlere tavsiye ediyoruz. Çayın etkisi tam olarak östrojen hormonunu salgılatmasından geçmektedir. Çay bu sayede göğüs büyütme işlemi yürütür. Çayın son derece ekonomik ve etkili olması iyi bir yöntem olarak karşımıza geçmektedir.

Göğüs Büyütme Egzersizleri 1

Tarifi ise gerektiğince kolaydır: 1 tatlı kaşığı kuru ısırgan otunu 1 su bardağı kaynar suya ekleyip 5 dakika demleyin. Süzün ve afiyetle amacıyla. Her gün 1 fincan ısırgan otu çayı içmeniz gerekiyor, sabah ya da akşam zamanında olabilir, buna siz karar verebilirsiniz.

Hem sindirimi basitleştiren hem göğüs büyümesine yardım eden bitkiler şunlardır: Keten tohumu, akdarı ve arpa göğüs büyümesini; ayçiçeği, kabak ve anason tohumları memelerdeki gelişmeyi uyarır. Östrojen hormonu salgılamasını artıran gıdalar vardır. Aralarında en fazla önem taşıyanlar barbunya, salatalık, havuç ya da domates olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mantar, nohut bezelye gibi gıdalarda bu etkiyi sizlere sağlayacaktır.

Göğüsleri ufak olan bir kadın ise sıhhat sorunlarından ziyade manzara olarak rahatsız edici bulur kendini. Çoğu kişi özel sütyenler giyerek bu durumun üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Kısacası aklı fikri hep oradadır. Bu da aynı vakitte psikolojik sorunları de yanında getirir. Hele de buluğ çağındaki bir genç kız amacıyla bu dayanılamaz bir çile bile olabilir.

Göğüs Büyütme Egzersizleri 3

En uygun boyutlardaki göğüsler bile vakitle sarkar ve manzarası bozulur. Bunun amacıyla natürel yöntemlerle ve sporla desteklemek lazım olur bu duruşu.

Göğüs Büyütücü Egzersizler Nelerdir?

Karın üzerine yüzükoyun uzanıyoruz ve ayakların havaya kalkmasına mani olmak amacıyla ayaklarımızı kanepenin ya da yeteri kadar ağırlığa sahip bir ev eşyasının altına yerleştiriyoruz. Ardından derin bir soluk alıp aynı anda vücudunuzun üst bölümünü kaldırıp kollarımız ile suda yüzme hareketi yapıyoruz.

Kolları yan tarafa doğru getirirken daha evvelce aldığımız derin soluk ağır bir biçimde geri verip ve yavaşça üst vücudunuzu indiriyoruz. Bu prosedürü 10 defa yine etmemiz yeterli olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gogus-buyutme-egzersizleri/