Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır?

Özellikle bayanların zayıflamak adına başvurduğu yöntemlerden biri olan bitki çayları; günümüzde hem erkek hem de bayanlar arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Bu bitki çayları içerisinde en meşhur olanı, şüphesiz ki goji berry bitkisi. Daha çok Himalaya dağlarının yüksek kesimlerinde yetişen ve çalımsı bir ot bitkisi olan goji berry, zamanla Uzak doğu ve Asya ülkelerinde de yaygın bir şekilde yetiştirilmeye başlayan, günümüzde dünya genelinde sıkça tüketilen oldukça faydalı ve meşhur bir bitki. Bu bitkinin meyvesinden, saplarından ya da yapraklarından teker teker yararlanılıyor; meyvenin sapları güzellik kremi yapımında kullanırken; bitkinin meyvesi ve yaprakları ise goji berry çayı yapımında değerlendiriliyor.

Bu bitkinin meyveleri; tıpkı kurum üzüm gibi kurutulduğunda ve tüketildiğinde vücuda enerji vermek ve vücudun günlük vitamin ve enerji ihtiyacını karşılamanın yanı sıra birçok olumlu özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Goji berry; Tibet, Çin ve Moğolistan kültürlerinde mutluluk meyvesi olarak adlandırılıyor çünkü bu bitkiyi ve meyveyi tüketenlerin yaşam ömrü de uzuyor. Peki, gerçekten de goji berry zayıflama sağlıyor mu? Bu bitki ile diyet nasıl yapılıyor?

Goji berry bitkisi; daha önce de belirttiğimiz gibi kuru meyve, çay, goji berry tozu gibi farklı şekillerde tüketiliyor ve bu üç yöntem de kişinin zayıflamasına yardımcı oluyor. İnternet üzerinde goji berry diyeti ile ilgili ürün satışı gerçekleştiren resmi bir adres var. Bu adresten diyeti nasıl yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi edinebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Peki, goji berry diyeti yapanlar; diyetten memnun mu diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu sorunun cevabını gönül rahatlığı ile ‘evet’ şeklinde yanıtlayabiliriz. Çünkü bu diyet; Demet Akalın, Deniz Akkaya gibi ünlü isimlerin de başvurduğu bir zayıflama yöntemi.

Goji Berry Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Pekiyi; goji berry diyet menüsü; neler içeriyor? Gelin hep birlikte diyet menüsüne de göz atalım

  • Goji berry kuru meyvesi kullanımı; Kuru meyveyi diyet programınıza ekleyecekseniz, bu meyveyi günde 1 avuç olacak şekilde tüketmeniz, zayıflamanız için yeterli olacaktır.
  • Goji berry yapraklarından yapılan ve internetten hazır bir şekilde alabileceğiniz çayı tüketmek içinse bir çay poşetini sıcak suda 6-7 dakika boyunca demlenmeye bırakmanız yeterli. Günde 2 bardak goji berry çayı tükettiğinizde kısa sürede zayıfladığınızı sizler de fark ediyor olacaksınız.
  • Diyet menünüzde goji berry tozu kullanmak istiyorsanız; bu sefer de 1 tatlı kaşığı tozu; bir bardak oda sıcaklığındaki su ile karıştırdıktan sonra tüketmeniz gerekiyor. Ya da bir tatlı kaşığı tozu; bir kase yoğurtla karıştırdıktan sonra da tüketebilirsiniz.
  • Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır? 1

    Yukarıda anlattığımız gibi goji berry diyet menüsü; 3 farklı şekilde gerçekleşiyor. Hangisini tercih etmek istediğiniz ise tamamen sizin seçimine kalmış

    Goji berry diyeti yapanlar arasında ünlü isimlerin de yer aldığını göz önüne alacak olursak; bu diyet , kilo vermek için ihtiyacınız olan tek şey olabilir!

    Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goji-berry-diyeti-nasil-yapilir/