Goji Berry Nasıl Kullanılır?

Modern dünya sunduğu pek çok teknolojik ürünle hayatımızı kolaylaştırırken, maalesef doğal ürünlerden uzaklaşmamıza sebep olmuştur. Bu durumda sağlığımız olumsuz yönde etkilenmekte ve modern çağa özgü sağlık problemleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Ama son yıllarda artan doğal yaşam trendinin etkisiyle Gobi Berry gibi ürünlerin kullanımı artmış ve bunlardan elde edilen faydalarla sağlığımız korunmaktadır. Pekiyi Kurutulmuş goji berry nasıl kullanılır? Biliyor musunuz? Veya ne işe yarar? Neyi Tedavi eder? Size bu sayfamızda bu soruların cevaplarını sunuyoruz.

Asya kökenli şifalı bir bitki olan, yüzyıllardır Tibet ve çevresinde beğeni ile tüketilen Goji Beryy meyvesini tüketerek, zayıflayabileceğinizi ve birçok rahatsızlığınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Uzakdoğu kültüründe önemli bir yere sahip olan ve sağlık açısından olumlu etkileri ile tanınan goji berry; ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen çalımsı bir ot bitkisi. Bu meyvenin tadı oldukça lezzetli olduğu için bitkinin meyveleri, hem kurutulduktan sonra kuru üzüm gibi tüketilebiliyor hem de bu bitkinin yapraklarının kurutulması ile çay elde edilebiliyor. Yani goji çileği olarak da bilinen bu bitki; 2 farklı şekilde tüketilebiliyor.

Doktorlar tarafından stres kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde tüketilmek üzere önerilen goji berry, ham ve kurutulmuş hali ile Uzakdoğu’da mutluluk meyvesi olarak da biliniyor. İsminden anlayabileceğimiz gibi bu bitkinin bin bir derde deva olduğunu kolaylıkla anlayabiliyoruz.

Himalaya dağlarında yetişen, Moğol, Tibet gibi Asya ve Uzakdoğu halklarının gün içerisinde hem kurutulmuş meyve hem de çay olarak tükettikleri goji berry; sadece zayıflatma kalmıyor; içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde kişinin ömrünün de daha uzun olmasına yardımcı oluyor. Yani daha uzun yıllar boyunca sağlıklı ve dinç bir şekilde yaşamak, kendinizi daha genç hissetmek adına da bu meyveyi tüketebilirsiniz.

Goji berry kullanımı; yukarıda da bahsettiğimiz gibi genellikle 2 farklı şekilde karşımıza çıkıyor.

Goji Berry Nasıl Kullanılır? 1

Bunlardan ilki bu bitkinin kurutulmuş meyvelerini tıpkı bir kuru üzüm gibi tüketmek. Goji berry meyvesinin zayıflatıcı etkisinden yararlanmak içinse günde 1 avuç tüketmeniz yeterli. Gün içerisinde bir avuç kurutulmuş goji berry tüketerek, zayıflayabilir aynı zamanda bu bitkinin diğer şifalı özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

Kurutulmuş goji berry nasıl kullanılır? sorusunun cevabını verdiğimize göre yazımıza goji berry çayı nasıl kullanılır? sorusu ile devam edebiliriz.

Goji berry çayını öncelikle nereden satın almanız gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu çayı; internette yer alan diyet ve zayıflama ürünü satan online alışveriş mağazalarından satın alabilirsiniz. Hatta goji berry çayının kendi resmi internet adresi üzerinden de dilediğiniz miktarda goji berry siparişi verebilirsiniz.

  • Goji berryi internet üzerinden satın aldığınızda çay; kutu şeklinde size teslim ediliyor ve bir kutunun içinde 20 adet çay poşeti bulunuyor. Gün içerisinde 2 çay poşeti tüketmeniz; kısa sürede zayıflamanız için yeterli olacaktır.
  • Goji berry kullanımı esnasında şeker tüketmemeli, bir bardak sıcak suya 1 adet çay poşetini koyduktan sonra 6-7 dakika çayı demlenmeye bırakmalısınız. Ardından çayı tüketebilirsiniz.
  • Goji berry tozu; zayıflamak için kullanabileceğiniz bir diğer ürün. 1 tatlı kaşığı goji berry tozunu, oda sıcaklığındaki 1 bardak suya ilave ederek, elde ettiğiniz karşımı içebilirsiniz.
  • Ya da bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı goji berry tozu ekleyerek de karışımı afiyetle tüketebilirsiniz.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goji-berry-nasil-kullanilir/