Goji Berry Zayıflama Çayı

Zayıflamak, hem fiziksel açıdan, hem de vücudun genel sağlığı açısından gerekli bir eylemdir. Aşırtı kiloların, başta kalp ve damar sağlığı olmak üzere, eklem sağlığından kansere kadar pek çok hastalığa sebep olduğu bilinir. Ancak maalesef bu durumu kötü niyetle kullanan ilaç üreticileri de bulunmaktadır ve bu ilaçlar, şişmanlıkta çok daha zararlıdır. Bunun yerine bitkisel çözümleri kullanmanız çok daha faydalıdır. Goji berry de bu ürünlerden birisidir ve oldukça zararsızdır.

Uzun bir dönemdir adından bolca söz ettiren goji berry, bir meyvedir. Adı kurt üzümü olarak da bilinen bu meyvenin bilim adamları tarafından pek çok faydası olduğu açıklandı. Ancak bilinen en büyük faydası, zayıflamaya yardımcı olması. Alternatif tıp yöntemlerine dönüşün arttığı bu günlerde Goji berry ile zayıflama, bayanlar arasında en popüler olanıdır. Bu meyvenin kendisini tüketerek zayıflanabileceği gibi çayından da yararlanılabilir. Bu meyvenin bu kadar popüler olması pek çok markayı goji berry çayı üretmeye yöneltti. Ancak bu üretilen çayların pek çoğunun sahte olması, bayanların aklında soru işaretlerine neden oluyor. Peki bu çayın sahte olmadığını nasıl anlayabiliriz? İşte size gerçek çayın nasıl anlaşılacağı ve goji berry çayı ile zayıflama formülleri hakkında birkaç ipucu…

Gerçek goji bery çayının içerisinde kurt üzümü ile birlikte çemen otu, meyan kökü, kuşburnu, dalavrat otu, kedi otu kökü ve alıç yaprağı bulunur. Satın aldığınız çayın içerisinde bu yardımcı besinlerin mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Goji berry ile zayıflama istiyorsanız, bu çaydan günde en fazla 2 poşet tüketmeniz gerektiğini bilmelisiniz. 1 ayda yaklaşık 10 kilo vermenize neden olan bu çayın sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden en az yarın saat önce ve aç karnına tüketilmesi öneriliyor. Çayın yakmış olduğunuz kaloriye etkisi ise her bünyeye göre değişiklik gösteriyor. Eğer bu çay ile birlikte spor yapmaya ve yediklerinize dikkat etmeye devam ederseniz, sonuç mükemmel oluyor. Dışarıdan satılan hazır çaylara güvenmiyorsanız, bu çayı kendinizde yapabilirsiniz.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır

Bu çayı yapabilmek için öncelikle meyvesinden satın almalısınız. Aktarlarda rahatça bulabileceğiniz bu meyvenin fiyatı 80 ile 100 tl arasında değişmektedir. 100 gr alacağınız meyve size uzun bir süre yeterli olacaktır. Goji berry çayı yapılışı için 1 tatlı kaşığı meyveye ve 1 su bardağı kaynar suya ihtiyacınız var. Kaynar suyun içerisine atacağınız meyveyi yaklaşık 5 dakika kadar demleyin. Meyveler iyice şiştikten sonra suyunu süzün ve için. İsterseniz meyveleri de tüketebilirsiniz. Eğer zayıflamak için kullanıyorsanız her öğünden önce aç karnına, demlediğiniz bu çayı tüketmeniz gerekir.

Goji Berry Zayıflama Çayı 1

Goji Berry Çayı Faydaları

Goji berry çayı ile zayıflama, bilinen en önemli faydasıdır. Bunun dışında vücudunuz için pek çok faydası da olduğu bilinmektedir. Bu çayın faydalarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Tansiyonu dengelemeye yardımcı olur.
  • Kan dolaşımını olumlu etkiler.
  • Akciğer ve böbrek sorunlarına iyi gelir ve bu organların normal şekilde çalışmalarına yardımcı olur.
  • Gözleri ve karaciğeri kuvvetlendirir.
  • Kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur.
  • Vücudun susuzluğunu giderir.
  • Kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Vücudunuzun enerji seviyesini arttırır ve canlılık verir.
  • Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak antioksidan özelliği gösterir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goji-berry-zayiflama-cayi/