Göz Altı Morlukları Tedavisi

Tıpkı göz altı torbaları gibi göz altı morlukları da hiçbirimizin göz çevresinde varlığına tahammül edemediğimiz rahatsızlıklar içerisinde yer alıyor. Yorgunluk, uykusuzluk ya da düzensiz uyku gibi farklı nedenlere dayanan göz altı morlukları; lazer tedavi, krem vb. yöntemlerle giderilebildiği gibi bitkisel çözüm yöntemleri ile de tedavi edilebilmekte.

Sizler de uzun süredir göz altı morlukları yüzünden yoğun kapatıcı kremler kullanmak ya da makyajı az da olsa abartmak zorunda kalıyorsanız; göz altı morlukları tedavisi içeren bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Her şeyden önce göz altı morluklarına sebep olan durumları sizlere aktararak, yazımıza başlamak istiyoruz.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur

 • Uykusuzluk ya da düzensiz uyku
 • Günlük koşuşturmaca içerisinde uykunuza yeterince vakit ayıramıyorsanız; göz altı morlukları ile periyodik olarak karşılaşmanız oldukça doğal.

 • Aşırı stres, alkol, sigara, yetersiz beslenme
 • Stres, son zamanların, hemen hemen en az iki kişiden birinde görülen, en yaygın rahatsızlıkları içerisinde bulunuyor. İş baskısı, ekonomik sıkıntılar, ailesel problemler vb. nedenlerle stres altındaysanız; bütün bu stresten bir de alkol ve sigara ile kurtulmaya çalışıyorsanız; göz altı morlukları ile haşır neşir olabilirsiniz.

 • Yaşlılık, genetik nedenler, kalitesiz makyaj malzemeleri kullanma
 • Yaşlıların göz altlarında oluşan sadece torbalar değil. Göz altı morlukları da yaşa bağlı olarak kişide gözlemlenmeye başlayan bir diğer üzücü durum. Genç yaşlarda olmanıza rağmen göz altı morluklarından şikayetçiyseniz, kullandığınız makyaj malzemelerin kalitesiz olması olası. Biraz paraya kıyarak, kaliteli ürünler kullanmak; göz altı morluklarınızı hafifletebilir.

  Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir

  Göz ve göz morlukları tedavisi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi piyasada bulunan göz altı morlukları önleyici kremleri kullanabilirsiniz.

  Tedavi yöntemlerine kısaca şu şekilde değinebiliriz:

  1)Mezoterapi:

  Bu yöntemde göz altında bulunan deri tabakasına vitamin, mineral gibi çeşitli enzimler enjekte ediliyor.

  2)Blefaroplasti:

  Estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bu uygulamada alt ve üst göz kapakları toparlanıyor. Aynı zamanda göz altı morlukları da azalmış oluyor.

  Göz Altı Morlukları Tedavisi 1

  3) Işık ile dolgu uygulaması:

  Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ ya da kolajen vb. kozmetik dolgu ürünleri, morluğun olduğu göz altına enjekte ediliyor.

  Işık ile dolgu uygulamasının bir diğer adı: göz altı morlukları prp tedavisi olarak biliniyor.

  Buraya kadar bahsettiğimiz tüm yöntemler, estetik cerrahlar tarafından uygulanan yöntemler. Yani biraz maliyetli!

  Göz altı morlukları tedavisi fiyatı; 1500 2000 tl gibi rakamlardan başlıyor.

  Gelelim, doğal tedavi yöntemlerine…

  Göz Altı Morlukları Doğal Tedavisi

 • Üzüm çekirdeği yağı
 • Birçok gözaltı morluğu kreminde yer alan üzüm çekirdeği yağı; göz altı morlukları ile savaşan, göz altındaki koyu renk görünümünün açılmasını sağlayan oldukça etkili bir yağ. Çekirdek yağını, parmak ucu yardımıyla göz altlarınıza yedirebilir ve birkaç haftalık uygulama sonrasında göz altı renginizin açıldığını fark edebilirsiniz.

 • Patates kürü
 • Göz altı torbalarına iyi gelen patates, göz altı morluklarının rengini açan bir diğer önemli kaynak. Halka şeklindeki bir dilim patatesi, soğuk süte batırdıktan ve göz altınızda 10 dakika beklettikten sonra etkilerini 1 hafta gibi kısa bir sürede görmeye başlayabilirsiniz.

 • Salatalık kürü
 • Göz altı torbaları ve morlukları için birebir olan bir diğer sebze: salatalık. İnce dilimlenmiş salatalık, sadece göz altı torbalarına değil, göz altı morluklarına da iyi geliyor.

  Göz morlukları tedavileri genel olarak bu şekilde. Göz morlukları tedavisi için öncelikle estetiysen araştırmasında bulunmayı da unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak öncelikle bitkisel yöntemleri denemeniz; sizin adınıza daha karlı olabilir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goz-alti-morluklari-tedavisi/