Göz Makyajı Modelleri

Göz makyajı modelleri, göz makyajı modelleri denildiğinde pek çok değişik renk ve tarz akla gelir. Gölgeli modeller, buğulu modeller, sade modeller, iddialı modeller ve daha pek çok değişik stil, göz makyajı  için örnek oluşturuyor. Göz makyajının nasıl yapılacağı, hangi tarzda ve volümde olacağı, gidilecek mekan ve ortama, giyilen kıyafet tarzına, kişinin fiziki görünüm ve yüz hatlarına göre değişkenlik gösterir.

Göz Makyajı Modelleri

Yalın ve doğal bir duruş ve görünümden hoşlanan kadınlar daha çok sade göz makyajı modellerini tercih ederken, daha kadınsı, iddialı ve gizemli bir tarzı olan kadınlar ise siyah göz makyajı modellerini tercih ediyor.  Siyah gölgeli göz makyajı modelleri de hem belirgin makyajı seven hem de bu makyajı gündelik yaşamda da kullanmak isteyen kadınlar için biraz daha ön plana çıkıyor.

Gözlerde belirgin ve parlak renkleri sevmeyen kadınlar ise daha natürel bir görünüm sunduğu için kahverengi göz makyajı modellerini tercih ediyor.

Siyah gölgeli göz makyajı gözlere derinlik ve gizem katan, son derece volümlü ve etkileyici bir göz makyajı çeşididir. Gündüz ofis ortamında da kullanılabilecek bir makyaj çeşidi olan siyah gölgeli göz makyajı modellerinde doğru adım, doğru ve uyumlu renkleri bir arada kullanabilmekten geçiyor. Söz gelimi koyu gri ve füme tonları, siyaha doğru dönerek göz uçlarında bitebilir.

Makyaj çantanızda mutlaka bir far fırçası olmalı. Hem göz kapağının tamamına astar yapabilmek, hem de kaş kemiği altına ve göz kapağı kıvrımına gölge yapabilmek için uygun fırçalar gerekmektedir.

Göz Makyajı Modelleri 1

Göz kapağının ortasına daha hafif bir siyah ya da füme tonlar, gözün bitimine doğru yani göz uçlarına doğru ise siyah farla düzgün dokunuşlar yapın. Göz çukuruna yapılacak gölgelendirme gözü daha derin ve bakışları daha anlamlı kılacaktır. Far uygulamasından sonra kirpik diplerine uygulayacağınız eyeliner de siyah göz makyajının kendine has görkemine yapılan son dokunuş olacaktır. Kirpikleri düzgünce rimellemeyi de unutmayalım.

Siyah göz makyajı modelleri de sevilerek kullanılan modellerdir. Göz kapağında siyah göz farının hakim olduğu bu modelleri göze uygulamak için doğru fırçalardan yardım almalısınız. Siyah göz makyajında zaten koyu olan göz farının üzerine, eyeliner uygulamanıza gerek yoktur. Zira oldukça koyu olan göz makyajında siyah eyelinerin çok fazla bir etkisi olmayacaktır.

Kahverengi göz makyajı modelleri ise doğal ve abartısız özelliğiyle, özellikle sade makyajdan hoşlanan kadınlara hitap eder ve uygulanır. Bu makyaj stilinde de kahve tonlarını birbiriyle, doğal ve homojen geçişlerle uygulayabilirsiniz. Sözgelimi sıcak ve parlak kahve tonları, daha kırmızıya dönük kahvelerle, kiremit tonlarıyla karıştırılarak kullanılabilir. Acı kahve tonları da koyu ama siyaha göre daha doğal makyaj türünü tercih eden kadınların en çok tercih ettiği renklerden birisidir.

Göz Makyajı Modelleri 2

Acı kahveyi, bakırlarla, mürdümlerle, daha açık kahve tonlarıyla gölgelendirip karıştırabilirsiniz. Far sürmekten hoşlanmıyorsanız gözkapağınızın tamamına sürdüğünüz astar, yani açık renk bir farla yapacağınız zeminden sonra üst kirpik diplerinize kahverengi bir kalemi gelişigüzel çekerek kulak çubuğu yardımıyla dağıtabilirsiniz. Aynı şekilde alt kirpik diplerinize de kahverengi kalemi yumuşak dokunuşlarla uygulayıp yine kulak çubuğuyla dağıtabilirsiniz.

Bakışlarınızda daha yumuşak bir etki istiyorsanız siyah yerine kahverengi bir maskara da tercih edebilirsiniz. Kahverengi göz makyajı, özellikle de dumanlı kahve tonlarına bir göz makyajı mavi ve yeşil gözlü kadınlarda oldukça hoş durmaktadır.

Kahve makyaj aslında siyah, kahve, ela ve yeşil gözlere yani tüm göz renklerine yakışan bir makyaj çeşididir. Önemli olan gözünüzün şeklini ve yapısını bilmeniz, hangi sürüş tekniklerinin sizde daha iyi duracağını iyi tahlil etmenizdir.

Göz Makyajı Modelleri 4

Makyaj yapmayı seven ama yüzünde daha doğal ve belli belirsiz renk tonlarını tercih eden kadınlar daha çok “yok gibi” denilen natürel ve sade makyajları tercih etmektedirler. Sade göz makyajı modelleri yüzde oldukça taze, yalın, sade ve genç bir hava oluşturur.

Özellikle de gözleriniz iri yahut şekli güzelse, gözleriniz ne renk olursa olsun parlak ve hoşsa zaten çok abartılı ve belirgin göz makyajlarına ihtiyacınız olmayacaktır. Sade göz makyajı modellerinde daha çok açık kahve ve toprak tonları, çok uçuk mat pembe ve şeftali tonları, kayısı ve şeftali alt tonlu nude farlar tercih edilmeli.

Eyeliner uygulayacaksanız eyelinerin çok ince ve kuyruksuz olarak çekilmesi, alt ve üst kirpik diplerine kalem uygulanacaksa da açık ve mat tonlarda ve yumuşak geçişlerle uygulanması ideal olacaktır.

Göz Makyajı Modelleri 5

Rimel bir göz makyajında olmazsa olmaz unsurlardan birisidir. Bu sebeple kirpiklerinize mutlaka rimel uygulayarak makyajınızı tamamlayın.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goz-makyaji-modelleri/