Göz Tipinize Göre Makyaj Stilleri

Makyajı gösteren göz makyajıdır.

Göz Tipinize Göre Makyaj Stilleri:

  • Küçük gözler için makyaj: Küçük gözler için makyaj yapmak zor gibi görünse de birkaç dikkat edilmesi gereken hususlar dikkate alındığında bu gayet kolaydır. Gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün. Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz. Göz çevrenize de fondöten renginden en az 2 ton daha açık bir renkte aydınlatıcı pudra sürmelisiniz. Böylece daha iri gözlere sahip olabilirsiniz. Rimel veya maskara tercihinizi de yoğun ve uzun kirpikler yaratan ürünlerden yana kullanmalısınız.

Göz-tipinize-göre-makyaj-stilleri-küçük-gözler

  • Yakın gözler için makyaj: Gözleriniz birbirine yakın ise, tavsiyem göz çevrenize iki farklı tonda pudra fondöten kullanmanız olacak. Göz çukurlarınıza daha açık tonda fondöten veya kapatıcı kullanarak gözlerinizin birbirine olan yakınlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca, gözlerinizin iç çukurlarına yine ten rengi yağlı göz kalemi sürebilir, böylece daha aydınlık gözlere kavuşabilirsiniz. Bu bölgenin dış gözaltına ise, koyu renkte göz kalemi kullanmamaya dikkat edin.

Göz-tipinize-göre-makyaj-stilleri-yakın-gözler

  • Uzak gözler için makyaj: Siz de gözleriniz birbirine uzak olduğu için göz makyajına özen gösteremeyenlerdenseniz, bu maddeye dikkat! Yukarıda yakın gözler için makyaj tüyoları verdiğimin tam aksini yapmanızı öneririm. Yani iç göz çukur bölgenize daha koyu renk, göz kenarlarına ise daha açık renkler kullanmalısınız. Ayrıca, rimelinizi gözlerinizin iç kısmındaki küçük kirpiklere de uygulayarak, gözlerinizi yakınlaştırabilirsiniz 

Göz-tipinize-göre-makyaj-stilleri-uzak-gözler

  • Büyük gözler için makyaj: Göz makyajının en çok yakıştığını düşündüğüm göz sahibeleri. Öyle özel ve sihirli makyaj stilleriyle uğraşmanıza hiç gerek yok. En güzel makyaj stillerinin uygulanabildiği alan büyük gözler için makyaj stilleri anlatmakla bitmez. Fakat herkes kabul eder ki eye-liner makyajının kendini en çok gösterdiği göz tipidir. Çekmesi büyük dert olsa da iri gözlerin güzelliğine güzellik katar :) Sanırım çok şanslısınız kızlar…

Göz-tipinize-göre-makyaj-stilleri-büyük-gözler

  • Renkli gözler için makyaj: Etkili bakışların sırrı her zaman doğru ve güzel göz makyajı yapabilmekten geçer. En güzel makyaj stilleri ise; koyu renk makyaj yapmaktır. Özellikle göz çevresine siyah-koyu gri tonlarda makyaj uygulayarak en etkili tarza sahip olabilirsiniz. Zaten pek çok ünlü de böyle yapmıyor mu? Bu makyaj stili en çok da renkli gözlere yakışıyor. Bu makyaj uygulamasına gözleri ortaya çıkarma sanatı da diyebiliriz.

Göz-tipinize-göre-makyaj-stilleri-renkli-gözler

Göz makyajı nasıl yapılırsa yapılsın uyumadan önce silinmeli, silinmeden önce uyunmamalı…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/goz-tipinize-gore-makyaj-stilleri/