Gri Saç Boyası

Son dönemlerin trend saç rengi gri, ombre ve tek renk olarak saçlara uygulanmaktadır. Hemen hemen her tip saç ve saç modeline uygulanabilen bu özel renk, diğer düz renklere göre biraz daha zor elde edilir. Bu nedenle gri saç boyası yapmak isteyenler, tam rengi elde etmek için kuaförlerde ya da güzellik merkezlerinde istedikleri renk ile ilgili uygulama yapmalıdır.

Gri Saç Boyası 1

Gri saç boyası ya da ombre uygulaması evde zor yapılan bir uygulamadır. Rengin tam tonunun tuturmak için özel karışım şeklinde renklerin uygulanması gerekir. Evde gri saç boyası uygulamasına geçmeden önce kısaca gri saç boyası markaları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Klasik renklerden daha farklı bir ton olmasına rağmen gün geçtikçe yaygınlaşan gri saç boyası, ünlü markaların renk skalasında yerini almış durumda. Gri saç boyaları arasında en fazla tercih edilen markalardan birisi nevacolor gri saç boyası renk tonlarıdır. Bu markanın gri renk tonları açıktan koyuya doğru farklı tonlara sahiptir.

Evde gri saç rengi elde etmek için ilk olarak saçlarınızı açmanız gerekir. Koyu renk gri tonlarını elde etmek için bile bunu yapmanız,rengin tam tonunun yakalanması için önemlidir. Platin rengine kadar saçlarınızı açmak için 30-40 volümlük saç açıcı ya da oreak kullanabilirsiniz.

Ambalaj arkasında yazan kullanıma uygun şekilde saçlarınıza uyguladığınız açıcılar ile platin renge kadar ton açın. Bu ton açma sırasında saç aralarında turuncu lekeler ortaya çıkabilir.

Gri Saç Boyası 2

Bu turuncu lekeleri yok etmek için ayrıca saç toneri kullanabilirsiniz. Saç rengini açtıktan sonra isteğinize göre açık ya da koyu gri saç boyası ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Saçlarınız için ilk olarak boyayı hazırlayın. Karıştırdığınız boyayı saçlara uygulamadan önce güzelce saçlarınızı tarayın. Taradığınız saçları tutamlar şeklinde ayırın. Daha sonra parmak uçlarınız ile ya da bir boya fırçası ile saç diplerinden uçlarına kadar boyamaya başlayın.

Boyama işlemini mümkün olduğunca kısa sürede yapmaya özen gösterin ki her yere boya aynı tonda girsin. Saçlarınızı tutam tutam boyadıktan sonra kalan boyayı uçlarına sürüp tarak ile tarayın. Bu işlem saçların her yerine boyanın ulaşmasını sağlar.

Gri Saç Boyası 3

Saçların tamamını boyadıktan sonra bir bone ile kapatın ve kutu üzerinde yazan süre kadar bekletin. Süre sonunda ılık su ile boyalar tamamen çıkana kadar saçlarınızı yıkayın. Bu aşamada şampuan olarak paketin içinden çıkan karışımı ya da boyalı saçlar için olan şampuanlardan kullanabilirsiniz. Saç renginin tam oturması için ilk bir kaç gün güneşe çıkılmamalı ve yıkanmamalıdır.

Saçlarınızı gri renge boyamak istiyor ama bir türlü hangi tonunu seçeceğinize karar veremiyorsanız bu konuda size gümüş gri saç boyası, tonunun önerebiliriz. Parlak ve hoş bir ton olan bu saç boyası, grinin en sevilen tonlarından birisidir.

Hazır boya satan markaların renk seçenekleri arasında da yer alan bu özel tonu evde de uygulayabilirsiniz. Saç açıcıdan sonra normal boyama yapar gibi boyadığınızda tam tonunu elde edebileceğiniz gümüş gri saç tonunu ombreler için de uygulayabilirsiniz.

Gri Saç Boyası 4

Gri saç rengini tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi diğer renkler ile birlikte ombre ya da röfle şeklinde uygulayabilirsiniz. Koyu renkli saçlarda daha fazla kullanılan gri renk, tek renk olarak kullanıldığında hareketlendirmek için diğer özel renklerden faydalanılabilir. Bu özel renkler, pembe, yeşil, mavi ve mor tonlarıdır genel olarak. Saç tebeşiri ile elde edilen bu renkler ve gri saç renginin uyumu özellikle genç bayanların çok ilgisini çekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gri-sac-boyasi/