Gri Saç Kimlere Yakışır?

Gri saç kimlere yakışır, son zamanlarda oldukça moda olan gri saçlar gittikçe de trend hale geliyor. Gri renk nötr bir ton olduğundan her cilde uyum sağlayamayabiliyor. Ancak makyajla kullanıldığında oldukça iyi sonuçlar verebiliyor. Gri ton ayrıca siyahlarla, sarılarla, kumral ve kahve tonlarıyla da uyum içerisinde kullanılabiliyor.

Gri Saç Kimlere Yakışır? 1

Özellikle gençler arasında favori olan gri saçlar, onların da en çok tercih ettiği renkler arasında başı çekiyor. Tarz sahibi olmak isteyen kişilerin daha fazla tercih ettiği bir renk olan gir saç, kabul etmek gerekir ki oldukça cesur bir seçim.

Gri saç rengini beğeniyor ama cesaret edemiyorsanız; kahve, siyah, kumral ve sarı zemin üzerine gri gölgeler attırarak, yahut gri saç rengini saç uçlarında ombre olarak kullanarak da tercih edebilirsiniz.

 Gri saç rengi kimlere yakışır sorusunu sıklıkla saçlarında gri rengi görmek isteyen kişiler soruyor. Aslında gri saçlar hemen her tarza ve her ten rengine uyum sağlıyor desek de bazı küçük detayları da atlamamak gerekiyor. Gri renk cansız, nötr ve soluk bir renk olduğu için sıcak renk ve tonlarda yapılmış makyajlarla mükemmel bir uyum yakalayabiliyor.

Ama eğer hem beyaz tenliyseniz, hem de makyaj yapmayı sevmiyorsanız gri saç renklerinden uzak durmanız gerekiyor. Gri renk soluk bir özellikte olduğu için sizi daha yaşlı, yorgun ve solgun gösterebilir. Sokak modasında siyah ve sarıdan sonra gelen gri saç rengi gittikçe de yayılacağa benziyor.

Gri Saç Kimlere Yakışır? 2

Eğer cilt yapınız gri saç rengi için elverişli değilse, gri rengi saç diplerinizden başlayarak değil, aralara gölge şeklinde attırarak yahut sadece saç uçlarında ombre şeklinde kullanabilirsiniz. Saç diplerine uygulanmadan kullanılan gri saç rengi bu şekliyle her cilt tipine uyum sağlayabilir. Bir de canlı bir makyaj uygulandığında ortaya son derece iyi bir netice çıkar.

Siyah ve grinin birlikte kullanıldığı bir saç boyama uygulaması özellikle esmer kadınlarda hayli iyi durmaktadır.

Sarı ve gri saç renkleri ise buğday tenli kadınlara oldukça yakışır.

Gri Saç Kimlere Yakışır? 3

Beyaz tenliler ise gri ombre saç renklerini son derece iyi taşımaktadır. Böylelikle saç dipleri koyu olacak ve beyaz olan ten de gri saçlarla daha da solgun görünmeyecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gri-sac-kimlere-yakisir/