Gri Saç Nasıl Yapılır?

Gri saç nasıl yapılır, gri saç son dönemde oldukça trend hale gelmiş bir saç rengi ve cesur ve yeniliğe açık kadınlar bu saç rengini çok fazla tercih ediyor.

Gri saç boyası nasıl yapılır sorusunun yanıtına gelirsek, saçlarınızı gri renge boyamak istiyorsanız önce kozmetik marketlerde satılan değişik markalardaki gri boyalardan satın almalısınız. Düşük fiyatlı ve bilinmeyen markadaki boyalardan uzak durun. Bu tür boyalar saçlarda renk dalgalanmaları oluşturabilir.

Gri Saç Nasıl Yapılır?

Evde Gri Saç Nasıl Yapılır?

Gri saç rengi nasıl yapılır sorusunda ilk yanıt ve ilk adım, saçların açılmasıdır. Saçlarınız daha önce hiç boyanmadıysa yani doğal rengiyse, koyu renk bile olsa renk açıcıya ihtiyaç duymaksızın istediğiniz açık tonu saçlarınıza uygulayabilir ve istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Ama eğer saçlarınızda boya varsa öncelikli olarak yapacağınız işlem, uygun miktardaki oreal ile saçlarınızdaki boyayı akıtmak ve saç renginizi açmak olmalıdır. Bu işlemle saçlarınızı platin rengi olana kadar açmalısınız.

Gri saç boyama nasıl yapılır hususunda orealden sonra saçta oluşması muhtemel turuncu izler olacaktır. Saç açıcı uygulanan saçlarda turuncu renkte izler ve lekeler meydana gelecektir. Bunları ortana kaldırmak için saç açıcı uyguladıktan sonra saç toneri kullanabilirsiniz.

Gri Saç Nasıl Yapılır? 3

 

Saç toneri nedir diye soracak olursanız hemen söyleyelim; platin renge kadar açılmış saçlarda istenmeyen renk pigmentlerini yok etmek ve net bir platin renk elde etmeyi sağlayan karışımdır. Toneri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.

Evde toner yapmak için 1 bardak suya ilave edilmiş 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 yemek kaşığı saç kremi; 2 damla kırmızı, 4 damla mavi renk gıda boyası gerekiyor. 1 bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesini ilave edin ve karışımı saçlarınıza sürün.

2 yemek kaşığı saç kremini gıda boyalarıyla karıştırın ve bu karışımı saç renginizin açılmasını istediğiniz bölgelere daha fazla olacak şekilde tüm saçınıza sürün. Saç tonerini saçlarınızda en az yarım saat,  en fazla 2 saat bekletin. Saçlarınızı bol suyla yıkayın ve şampuanlayıp durulayın.

Gri Saç Nasıl Yapılır? 1

  • Saçlarınız platin renge ulaştıktan sonra istediğiniz bir marka gri saç boyası alın ve saçlarınıza uygulayın.
  • Boya kutusundaki boyama talimatlara uyarak saçlarınız boyayın ve belirtilen süre kadar bekledikten sonra saçlarınız yıkayın.
  • En az 1 gün süreyle saçlarınızı yılamayın, birkaç gün plaja gitmeyin ve güneşlenmeyin.
  • Boyalı saçlar için üretilen şampuanlardan satın alın ve saçlarınızı bu şampuanla yıkayın.
  • Saç nasıl gri yapılır sorusunun yanıtı böyle. Talimattaki adımları tek tek uygulayarak gri saç rengi nasıl yapılır yanıtına pratikte de ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gri-sac-nasil-yapilir/