Gri Saç Rengi

Gri saç, son dönemlerin en trend saç renkleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu özel rengin kullanımı kadar uygulanma aşamasında da bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Bu önemli noktalar arasında gri saç renginin tonu önemli yer kaplıyor. Diğer saç renkleri gibi farklı tonları bulunan gri rengin seçiminde kişinin saç stili, ten rengi ve göz renginin önemi büyüktür.

Gri Saç Rengi 1

Gri saç rengi kadınlar arasında popülerliği yükselen bir renk tonudur. Klasik renklerden sıkılan ve değişik renk tonları ile saç modellerine farklılık katmak isteyenler için gri renk tonları son derece ideal. Daha çok açık tenli ve renkli gözlü bayanlar tarafından tercih edilen küllü gri saç rengi, en fazla tercih edilen gri tonları arasında ilk sıradadır.

Daha önce kumral ya da sarı tonlarını uygulayan bayanların tercihleri de bu gri tonundan yana olacaktır. Küllü gri saç rengi tonu, daha çok tek renk gri boyamalarda kullanılır. Çok fazla parlak olmayan ancak doğal bir görüntüsü olan bu ton, uzun ve kısa saç modelleri ile uyumlu şekilde kullanılabilir.

Saçlarına ombre şeklinde gri saç boyası uygulamak isteyenler bunun için açık ya da koyu gri saç rengi tonlarından birini seçebilir. Bu renk tonlarının seçiminde doğal saç rengi tonu ya da ombrede kullanılacak diğer ikinci renk ile tonun uyumlu olmasına dikkat edilmeli. Bazı ombre uygulamalarında sadece gri renk saç uçlarına uygulanırken bazılarında hem gri renk hem de başka bir renk tonu daha ombre rengi olarak kullanılabiliyor.

Gri Saç Rengi 2

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gri saç rengi, bayanların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çeken bir renk tonudur. Bayanlarda olduğu gibi gri saç erkek saç renklerinde de tona ayrılarak uygulanabilir. Gri saç rengini kuaförde uygulattığınız gibi evde de bazı özel yöntemler ile uygulayabilirsiniz.

Evde gri saç elde etmek için ilk kural saçların %65 ‘inden fazlasının beyaz olmamasıdır. Siyah ve beyaz rengin karışımı olan gri çoğu bayan tarafından saçlarındaki beyazları kapatmak için uygulanmak istenir. Ancak bu evde uygulama ile mümkün değildir. Bizim sizlere aktaracağımız evde gri saç uygulaması, normalde saç rengi kestane, siyah ya da diğer koyu tonlardan birisi olanlar için geçerlidir.

Gri saç rengi elde etmek için evde uygulama yaparken koyu renk saça sahip bayanların ilk yapması gereken saç renklerini açmaktır. Saç renklerini açmak için saç açıcı kullanılabilir. Saç açıcı ile platin ya da yakın tonları elde edildikten sonra üzerine gri saç boyası uygulanabilir. Siyah gri saç ombre uygulaması için daha farklı yöntemler ile saçların uç kısımlarına gri uygulama yapılabilir.

Gri Saç Rengi 3

Boyalı saçlara gri renk tonu uygulanmak istendiğinde eğer daha önce açık renge boyanmışsa tam gri ton elde edilemeyebilir. Dore ya da kumral tonlarında saçların üzerine gri tonu uygulandığında genelde gri sarı saç renk tonu elde edilir. Bu renk tonu da grinin küllü tonlarına benzer şekilde saçlarda kalır.

Gri rengin evde uygulanması biraz zor olabilir. Bunun için kuaförde uygulanması tavsiye edilir. İlk defa gri renge saçlarını boyamak isteyenler kuaförleri ile birlikte renk tonu seçimine karar verebilirler. Eğer ombre uygulaması yapılacaksa yine aynı şekilde ton seçimine kuaför ile birlikte karar verilebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gri-sac-rengi/