Gül Hastalığı Tedavisi

Gül hastalığı tedavisi, ciltte kızarmalar şeklinde karakterize olan gül hastalığı, kesin tedavi yöntemi olmayan bir rahatsızlıktır. Ciltte gül hastalığı hemen her yaşta görülebilen; ancak 10 ila 35 yaşları arasında daha sık rastlanılan döküntülü bir cilt hastalığıdır.

Hastalık çoğunlukla kalıcı izler bırakmasa da, esmer tenli kişilerde kahve rengi lekeler bırakabilir.  Bu makalede gül hastalığı nedir nasıl tedavi edilir,  hangi ilaçlar kullanılır, iyi gelen doğal yöntemler var mıdır hep birlikte göz atalım.

Gül hastalığı için karşı kesin bir tedavi yöntemi olmasa da, hastalığın etkilerinin azaltılması için bazı çözümler uygulanabilmektedir.

Gül Hastalığı Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Kaşıntı gidermek yahut döküntüleri önlemek adına ağız yoluyla alınan ilaçlar, kortizon içerikli kremler, deri altına yapılan iğneler, antihistaminik haplar, nemlendirici losyonlar ve ilaçlar gül hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçlar olarak sıralanabilir.

Ciltte gül hastalığı tedavisi için ilk olarak cilde zarar veren problemlerden uzaklaşmak gerekir. Kozmetik ürünleri bir müddet kullanmamak, güneşe çıkmamak, stresten uzak yaşamak gibi önlemler alınabilir. Bu önlemler alındıktan sonra hastanın cildi incelemeye alınır ve gerekli tedavi uygulanmaya başlanır. Bu tedavilerde çoğunlukla antibiyotik nitelikli haplar ve antibiyotik kremler kullanılır.

Hastalığın seyrine göre lazer yöntemler de uygulanabilir. Lazer yöntemde genişleyen ve ciltte kızarıklığa sebep olan damarlar ortadan kaldırılır. 1 ya da 1.5 ay arayla 2-3 sefer lazer yöntemler uygulanır ve problem oluşturan damarlar ortadan kaldırılır.

Gül Hastalığı Tedavisi 1

Ciltte gül hastalığı tedavisinde lazer uygulaması gören kişilerin tedavi süreci boyunca güneş kremi kullanmaları, enfeksiyona karşı önlem almaları, sıcak suyla banyo yapmamaya dikkat etmeleri gerekir. Gül hastalığı nedir nasıl tedavi edilir sorusunun yanıtları arasına kalitesiz kozmetik ürünlerden kaçınmak, damar genişletici ilaçları kullanmamak; çay, kahve, kola gibi içecekleri tüketmemek, acılı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmak, aşırı yorgunluktan ve stresten kaçınmak gerekir maddeleri de eklenebilir.

Ciltte gül hastalığı tedavisinde kaşıntıyı gidermek için ağız yoluyla alınan yahut cilde sürülen ilaçlar hekim reçetesiyle kullanılabilir. Hekim nemlendirici losyon ve ılık banyo da tavsiye edebilir.

Gül Hastalığı Tedavisi 2

İbrahim Saraçoğlu Gül Hastalığı Tedavisi

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu kürden evvel, gül hastalığı olan kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerektiğini de söylüyor. Turşu, acı, baharat, sarımsak, domates, çikolata, portakal ve greyfurt suyu gibi yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir.

Kür kısmına gelince; 1 tatlı kaşığı süpürge tohumu havanda iyice ezilir ve bir miktar suyla yutulur. Bu uygulama günde iki sefer yapılır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/gul-hastaligi-tedavisi/