Hacamat Fiyatları

Hacamat fiyatları, çeşitli hastalıkları tedavi etmek, yahut hastalıkları evvelden önlemek için vücudun belli bölgelerinde kesi ve vakumlama işlemi yaparak kan çekme tedavisine hacamat denilir. Ayın belli günlerinde ve hacamat yapan doktorlar tarafından bilinçli bir şekilde yapılan bu işlemin vücuda son derece faydalı olduğu söylenmektir.

Hacamat Fiyatları

Hacamat için bisturi ve kanı çekmeye yarayacak fanustan oluşan hacamat seti gereklidir. Fanus içi mum alevi ile ısıtılıp, bisturi ile kesilen derinin üzerine kapatıldığında deriyi vakumlayarak çeker ve kirli kanın dışarı tahliye edilmesini sağlar. Bu işlem sonunda vücutta son derece olumlu değişimlerin olduğu söylenmektedir.

Zihinde ve vücutta berraklık, zindelik, gençleşme, hafızada keskinleşme, zihinde duruluk, kan dolaşımında hızlanma, depresyon ve vesvesede azalma hatta tamamen yok olma ve buna benzer pek çok hastalığa şifa bulunmaktadır.

 

Hacamat herkes tarafından yapıldığında tehlikeli olabilmektedir ancak hacamat yapan doktorlar tarafından yapılan hacamat işleminin haliyle daha sıhhi ve nizami olduğunu söylemek gerekir.

Hacamat yaptırmak isteyen birisi için hacamat ücreti de mühim bir ayrıtıdır. Bu işlemi yaptırmak isteyen birisi ücreti de haliyle merak eder. Elbette uzman bir kişi tarafından sıhhi bir ortamda yapılacak hacamat fiyatıyla; daha küçük ve amatör bir ortamda yapılacak hacamat fiyatları aynı olmayacaktır.

Ama sağlık için yapılacak her işlemde, harcanacak paranın önemi olmamalıdır. Ne olursa olsun hacamat için önerilen ücretler çok da fahiş değildir. Ortalama 60 ila 100 TL civarında yapılan hacamat işlemi için çok yüksek bir ücret istendiği söylenemez.

Hacamat Fiyatları 1

İslamiyet’te de yeri olduğu ve hatta Hz. Muhammed’in sünneti olduğu söylenilen hacamat uygun ve nizami ölçütlere uyarak yapıldığında amacına ulaşır. Ama sırf bu işten para kazanmak amacıyla ve fakat kural ve kaidelerine uyulmadan yapılan  hacamat işlemi insan sağlığı ile oynamak anlamına gelir ve faydadan çok zarar getirir.

Bu şekilde hem hacamat tedavisinden istenilen sonuç elde edilemeyeceği gibi, ödenen paralar da boşa gider. Daha da önemlisi sıhhat riske atılmış olur. Bu sebeple uygun fiyata hacamat yaptığını söyleyen ve yapabileceğini iddia eden kişilere itibar edilmemelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hacamat-fiyatlari/