Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır
Saçlarınız ister uzun olsun, ister kısa; eğer toplanabilecek uzunluktaysa, yapılacak onlarca değişik model ve tür var. Düz, hafif dalgalı, yoğun dalgalı, kıvırcık modeller hem çeşit sağlayarak tekdüzeliği ve monotonluğu önler, hem de yüz ifadenize farklılık katarak sizi bambaşka bir havaya büründürür. Saçlarınız düzse, çok abartılı lülelerden, ve sarmallerden de hoşlanmıyorsanız, daha ılımlı ve yumuşak hatlara sahip olan hafif dalgalı bukleleri tercih edebilirsiniz. Yapımı da oldukça kolay olan hafif dalgalı saçlara, maşalar, düzleştiriciler, bigudiler ve hatta sadece örgü yöntemiyle bile kavuşabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Dalgalı saç deyince daha çok iri su dalgaları, yumuşak şekilde omuzlara doğru akan bukleler akla gelir.

Saçlarınızı maşa, düzleştirici gibi yoğun ısı veren cihazlar yerine, daha doğal ve saç tellerine zarar vermeyecek yöntemlerle dalgalandırmak istiyorsanız  kolay ve bilinen bir yöntem tercih edebilirsiniz: Örgü…

Hafif-Dalgalı-Saç-Nasıl-Yapılır2

Örgü ile hafif dalgalı saç yapımı: Evet, banyodan çıktıktan sonra havlu yardımıyla saçlarınızın ıslaklığını alıp, saçlarınızı isteğe göre kalın yahut ince demetler halinde örebilir, saç kurutma makinesiyle kurutup örgüleri açtığınızda, hafif su dalgalarına kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Bu işlemi gece yatmadan evvel yaparsanız, sabah kalkıp örgüleri açtığınızda daha belirgin ve kalıcı dalgalara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Maşa ile hafif dalgalı saç yapımı: Bunun haricinde elektrikli saç şekillendiricilerden de istifade ederek son derece şık ve düzgün dalgalar elde edebilirsiniz.Bunun için önce temiz ve kurutulmuş saçlarınıza, ısıya karşı koruyucu termal spreylerden sıkın.

Hafif-Dalgalı-Saç-Nasıl-Yapılır4

Daha sonra tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı kalın bir maşaya dolayarak bir müddet bekleyin ve tutamları maşadan ayırın. İri ve doğal dalgalar istiyorsanız, saç tutamlarını kalın tutmalı ve geniş çaplı bir maşa kullanmalısınız. İnce maşalar saçlarda daha sık dalgalar oluşturur.

Eğer maşanız yoksa, saç düzleştiricilerle de dalgalı saç yapmanız mümkün. Düzleştiricinin arasına aldığınız saç tutamlarını kendi ekseni etrafında 1 kez döndürerek de dalgalı bir form yakalayabilirsiniz.

Bugidi veya saç bandı ile hafif dalgalı saç yapımı: Bunu haricinde sosis bigudi kullanabilir, yahut saç bandıyla da yine son derece doğal dalgalar oluşturabilirsiniz.

Hafif-Dalgalı-Saç-Nasıl-Yapılır3

Bir adet saç bandını, alnınızın üzerinde duracak şekilde başınıza geçirin. Bandı, kaşlarınızın bir parmak üzerine kadar indirin. Daha sonra saç uçlarınızı bandın içinden geçirerek iki üç kez saç bandına dolayın. Tüm saçlarınızı bu şekilde doladıktan sonra uzunca bir süre bu şekilde tutun. Hatta bu işlemi geçe yatmadan önce yapın ve tüm gece boyunca saçlarınıza dolanmış olarak duran bandı, sabah kalktığınızda çıkartın. Düz olan saçlarınızın, sanki kendiliğinden dalgalıymışçasına duran tabii haline siz bile şaşıracaksınız.

Hafif-Dalgalı-Saç-Nasıl-Yapılır1

Dalgalı saç yapmak için kendi hayal gücünüzü de kullanabilir ve bu hem şık hem de hemen hemen her yüze yakışan modeli gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hafif-dalgali-sac-nasil-yapilir/