Hamile Kalmanın Püf Noktaları

Hamile Kalmanın Püf Noktaları
Evlendikten kısa bir süre sonra hamile kalmak istiyorsanız, yahut çok istediğiniz halde bir türlü hamile kalamıyorsanız, gebelik için gereken tüm şartları yerine getirip getirmediğinizden emin olmalısınız. Gebe kalmak için gereken zaman periyodu, başvurulan pozisyonlar, ilişki sıklığı, yaşam kalitesi ve düzeni, beslenme tarzı gibi pek çok belirleyici faktörün bir araya gelmesiyle oluşacak hamilelik sürecinde bazı püf noktaları var elbet. Hamile kalmak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri hayata geçirip geçirmediğinizden emin olun…

Hamile-Kalmanın-Püf-Noktaları1

  • Çok sık ilişkide bulunmak, sanılanın aksine hamilelik şansını arttırmaz. Tam tersi, sık ilişki meni hacmini azaltacağından, hamile kalma oranını düşürür. Hamilelik için haftada 3 kez, yani gün aşırı ilişkide bulunmak daha doğru olacaktır.
  • Sigara kullanmak daha erken menopoza girmeye neden olur. Ayrıca hayvansal proteinden yoksun beslenmek, vejetaryen beslenme tarzını benimsemek, hamilelik olasılığını zayıflatabilir. Bu sebeple anne baba adaylarının sigara ve tütün mamullerinden uzak durmaları ve hayvansal proteinleri dengeli ve yeterli almaları gerekir.
  • Hamilelik için yumurtlama sürecini hesaplamak gerekir. 28 günde bir gerçekleşen regl döngüsünün tam ortası yani 14. Gün ortalama olarak yumurtlama dönemine denk gelir. Bu döneme denk gelecek ilişki sayesinde hamile kalma şansınız yüksek olacaktır.
  • Vücut ısısının, yumurtlama döneminde arttığı düşünülürse, her sabah uyandığınızda yataktan kalkmadan evvel vücut ısınızı ölçün. Bu ölçüme adetinizin ilk günü itibariyle başlayın. Her gün düzenli olarak aynı saatte yapacağınız ölçüm sonucunda vücut ısınızda yükselme tespit ettiğinizde, yumurtlama sürecinin 24 saat içinde başlayacağının sinyalinin verildiğini bilmelisiniz.
  • Hamile kalmanın en önemli şartlarından biri de muhakkak ki pozisyondur.  Kadının üstte olduğu pozisyon hamile kalmak için uygun bir pozisyon değildir. Kadının sırtüstü yatar pozisyonda olduğu ve bel altına yerleştirilen bir yastığın olduğu pozisyon en doğru pozisyondur.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/hamile-kalmanin-puf-noktalari/